• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIODR-DOS, MS-DOS, FREE-DOS
    MYSZO
    MYSZO --- ---
    Hello mam dotaz, existuje nejaká moznost jak mit dos okno pres vzdalenou vesti nez je zakladni ?
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    RCR: aha vidis, toho jsem si ani nevsiml. jo, to nebylo vhodne zvoleno :)
    RCR
    RCR --- ---
    FERENCZY: no, zas jsem o neco chytrejsi, akorat me zmatlo, ze se ptal v klubu o dosu...
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    RCR: Widle stale podporuji i davkove soubory ve formatu BAT, casto jsou v tom napsany komplexnejsi ulohy (napr. zalohovani), pokud to postacuje, neni treba to predelavat treba do WSH. a ted ctu, ze je to i DUBuv pripad - ma v tom napsane zalohovani na DATku...
    RCR
    RCR --- ---
    FERENCZY: Priznam se, ze mi z tve odpovedi sice plyne nejake potencialni reseni nadhozeneho, ale z mych nejasnosti to nevysvetluje jedinou - stale nemam poneti o cem se bavite :) Mel jsem dojem, ze bat soubory skoncily vicemene s dosem a v NTckach se pouziva (stejne jako v OS/2) neco chytrejsiho, takze mam bud drsny mezery ve stavajicich woknech (coz nevylucuju, uz je skoro 10 let nepouzivam prakticky k nicemu), nebo se jedna o nejaky dnes jiz nepodporovany widle, ktery nebyly nikdy dobry na vic nez forbeseni.
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    RCR
    RCR --- ---
    DUB: Pockej, je ten bat na dosu? Nejak me tebou popsovany multitasking minul... DOS pochopietlne neumi vykonavat soucasne s bezici aplikaci nic (krom obsluhy preruseni, pochopitelne), takze je nesmysl aby nepockal. Pokud z toho poustis nejakou wokeni aplikaci mas mozna i peska, i kdyz bych ocekaval, ze nejak to ocurat pujde.
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    DUB: neumi to "start"? koukl jsem ted do napovedy a ma nejaky parametr /WAIT
    ISTRAM
    ISTRAM --- ---
    DUB: nebylvalo na to CALL neco ?
    DUB
    DUB --- ---
    nevite nekdo jesli de v .BAT batch souboru nastavit, ze kdyz mam posloupnost prikazu a prvni spousti nejakou aplikaci, tak aby bat pockal s vykonavanim ostatnich prikazu, dokud se spustena aplikace nezavre?

    ted to mam tak ze to otevre aplikaci a hned to skace na dalsi prikazy, ktere zalohujou datosku :/
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    pokud jsou v te ceste mezery atd. tak nutnost :)
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    DUB: parametry bez uvozovek, ale cela cesta v uvozovkach?

    "c:\cesta k souboru\soubor.koncovka" /param1 /param2
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    jo a ještě jsem na tom NB na tom Sdosu používal New Deal jako grafickou nástavbu - ale stejně to skončilo právě jen na skoro žádné nebo blbé (mono a zahuhlané) podpoře tý zvukovky. Myslim, že tam je Maestro 2E?
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    WHITESCORPIO: ze starých časů - to je právě otázka - zda je to použitelný i dnes... a to tak že na všechno a plně - nebo jen s omezeními a na celkem všechno


    NYX: Ale blbost - prodávaj tam i NB s poznámkou bez OS - jen mne právě zaujala ta verze FreeDosu 1.0 že je mezi "prodávanejma" OS pro nový mašiny - mimochodem nevíte někdo co to umí ? Umí to USB, podporuje to WiFi a nějaký další moderní věci - umí to vůbec pracovat s velkym diskem - co podpora dlouhejch názvů ?

    Kdysi jsem někde narazil na ten SuperDos - a ten se mi líbil víc - v podstatě tenkrát existovala mimojiné jednodisketová minidistribuce W3.1 bootovatelnáý právě na SuperDosu - a ten tohle všechno uměl - daly se z toho ořezat ty Wokna a používat to - tehdy jsem hledal něco co by pracovalo na mý starý Toshibě Sattelite 2065CDS - avšak jsem natazil na neexistenci ovladače pro zvukovku a neboť jsme z toho notebooku chtěl hrát na malinkých klubových akcích - bylo to na pendrek i s tim superdosem...
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    bregalad> linux/bsd + dosemu/dosbox je urcite lepsi volba ... jinak myslim ze aplikace typu dosnavigator maji sve kvality i dnes, mam ze starych casu vypalenou vcelku slusnou radu ruznych dos aplikaci, kdyby byl zajem
    RCR
    RCR --- ---
    BREGALAD: No jako herni konsole mi to prijde dobry, akorat nemam moc jasno v tom, jak mi pomuze lepsi konfigurace kdyz vetsina dotcenych her neumi videt na 64MB a i na pentiu 200 padaj s tim, ze division by zero pri pocitani prodlevy...
    NYX
    NYX --- ---
    BREGALAD: u nas se snad nesmi prodavat pc bez operacniho systemu, tak to resi tim freedosem :) nepocita se s tim, ze to nekdo bude pouzivat...
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    ... si tam člověk asi musí ještě donahrát nějaký soft co ? a ten už asi nesežene...

    nebo jak to je - nemáte s tim někdo zkušeností ?
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    jsem koukal, že třeba v CzechComputeru prodávají nějaké notebooky a aby byly levné, prodávají je buď s Linuxem což chápu nebo s FreeDosem - dá se to vůbec dneska použít k práci na rozumnym modernim notebooku ?
    MYSZO
    MYSZO --- ---
    tisk z dosu jsem vyřešil programem dosprint ... jednoduché, elegantní a levné.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam