• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIODR-DOS, MS-DOS, FREE-DOS
    KVBIK
    KVBIK --- ---
    Zkouseli jste nekdo dat freeDos na logickou partitionu? Podle tohole prispevku jsem pochopil, ze to nekomu funguje. Ja se o to pokousim a bez uspechu.

    Jako bootloader pouzivam lilo a zavadim ho pres linuxovy liveko. Myslim, ze v tom problem neni. Kdyz jsem zkusil na tu partition dat DOS 6.22 (nebo jakej je ten u win98) pres prikaz sys, tak to nefachcilo vubec, ale kdyz tam dam freeDos (opet pres sys a: c:), tak to hlasi 'Loading FreeDOS No KERNEL SYS'. Zde zminovany dos 7.10 si taky neskrtnul..
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    bregalad> ... otestuji, pak poreferuji ...
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    koho co ?
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    ... a co msi bluetooth ? ...
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    :-/ Omlouvám se nevzpoměl jsem si a nikam jsem to nedal, ale ten web zase chodí - nebo před týdnem chodil...
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    Zkoušel jsem instalovat msdos 7.1 z toho newdos.yginfo.com a bylo to supr chodily mi tam i usb disky formátované na NTFS i se zápisem na ně - normálně jsem stáhnul instalačku - překopíroval na C:\ a přepsal autoexec a config aby to nešahalo na a ale na c a to byla celá instalace, akorát jsem nikde nenašel ovladačky pro svojí zvukovku ESS MAESTRO 2E pro DOS - už jsem to viděl jak tam mám Win 3.1 s usb diskama NTFS a jak to hraje - pouštim přes to muziku... a P.R.D.

    Ale jinak kdo má nějakej starší poč s USB a chce svižnej systém tak doporučuju...
    PITRS
    PITRS --- ---
    mam takovou prosbu nemate nekdo nahodou ms-dos 6.22 instalacky, rad bych je zkusil rozchodit ve vmwaru, diky, kdyz tak do posty
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    Jo mam - zitra - pokud si na to vzpomenu to nekam dam a klidne komplet
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    scorpio> ja tak ;)
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    chci rict ze je mozna nekdo odstrih ... :)
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    scorpio> ???
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    ono s tou licenci u MiniW98 nebude zrovna ruzove ... tedy jinak na papire, trochu jinak v realu ... nebo pracuji na MiniXp popr. miniNT ? :)
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    bregalad> jj, presne to je problem, web uz je delsi dobu down... a nemas jen cisty dos7.1 z toho webu???
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    FERENCZY --- --- 11.54:03 21.12.2004

    Kdyby někdo měl zájem tak ty jednodisketový 3.11 s podporou LFN mám - ten server nějak dlouho moc nefachá

    ty MiniW98 se mi nějak rozject nepodařilo
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    pitrs> protoze uz jsem to vyzkousel (primarne provozuju na Linuxu) ;) na hlavu mi to neprijde, ale nefunguje (me v tom nic nejelo)... ale to je asi taky dano ovladaci grafiky, protoze ted (s originalnimi ovladaci NVidie - mam riva tnt2) hodne her hlasi "no VESA driver", coz nevim proc, nove karty urcite VESA standard splnuji....
    PITRS
    PITRS --- ---
    aspon teda na ty stare hry funguje, i kdyz obcas je to na hlavu nez se to spusto tak jak je treba
    PITRS
    PITRS --- ---
    a takovy detail, proc nezkusite dos box??
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    bregald> ze uz tam ty win2k mam a uz docela customuzivany (misto exploreru litestep jako shell, plno programu apod.)...takze lennost ;) asi hodim ten DOS na jinou partitionu... k tomu DOSu bych mel zajimavy odkaz> http://newdos.yginfo.net/msdos71 (ale nevim, jestli ted jede...)
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    hmm - tak to jo - ty by byly hezký - akorát, že už jsme rezignoval a zvyk jsem si na ty klasický w2k

    a mimochodem, f čem teda tkví ten problém postupovat tak jak jsi to měl předtím, nainstalovat w98 a updatovat na w2x ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam