• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ADAME-SHOPy a jejich REFERENCE -> konkrétní osobní zkušenosti s nákupy, reklamacemi a jednáním se zákazníky

    Pravidla klubu

    • Tento klub je o konkrétních Vašich zkušenostech. To znamená, že pokud budete vkládat referenci na některý e-shop, musí jít pouze o Vaši zkušenost nebo o případ, u kterého jste byli přítomni. Jedna paní povídala... se bude mazat.
    • V klubu probíhá běžná volná diskuze k tématu. Pokud chce někdo vložit svoji konkrétní referenci, uvede tyto údaje:
      1. www adresu, resp. doménu, pod kterou e–shop vystupuje, např.: vltava.cz
      2. co v e–shopu dělal. Používané termíny budou NAKUP, REKLAMACE, VRACENI, ZKOUSKA, DOTAZ
      3. zhruba finanční výši nákupu, o který se jedná: do 500,– Kč; do 2 000,– Kč; do 10 000,– Kč, do 20 000,– Kč, do 50 000,– Kč a nad 50 000,– Kč
      4. zda-li hodnotí práci e–shopu kladně či záporně, v případě reklamace, zkoušky nebo vrácení uvede, zda-li bylo žádosti vyhověno a za jakou dobu a jakých podmínek.
      5. Poté může uvést další poznámky, svoje postřehy, emotivní výlevy, nadávky a tak... např. jak s ním bylo jednáno, zda-li se na něj obchodník usmíval :) nebo jeslti čekal frontu.
    • Hledá-li někdo zkušenosti ostatních s nějakým internetovým obchodem, napíše do formulaře pro vkládání příspěvku jeho adresu - název domény, např.: vltava.cz a klikne na tlačícko FILTR.
    ODKAZY:
    KLUB Ochrana spotrebitele - nakupovani, reklamace, souvisejici zakony apod
    Svět spotřebitelů | Zákon o ochraně spotřebitele | Česká obchodní inspekce | Jak reklamovat komponenty (zive.cz)
    rozbalit záhlaví
    SARKA
    SARKA --- ---
    JENIIK: jj,souhlas, ale jak rikam .. ze to CS neudela je veci jeji vychcanosti nikoli technicke zaostalosti .. protoze nez ti tam ty penize pripise, tak si je zuroci .. coz ji umoznujou cesky zakony ..ze jina banka to nedela, je jeji dobra vule :) resp. zoufala snaha o priliv novych klientu treba od CS .-)
    ENTENTYKY
    ENTENTYKY --- ---
    JENIIK: KB je nahodou super - pokud si posles z jednoho uctu KB na druhej, tak to mas pripsany hned, a taky to nema zadny vypadky jako vecne u CS
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    SARKA: ale vzdyt o tom mluvim, ty jen konkretizujes pricinu. Jinak samozrejme pripsani platby na kartu pro vybrani v bankomatu az po pulnoci ve dni ulozeni na ucet je pruser primo CS, proc u ebanky to trva minutu a u CS nekolik hodin?

    Jsme sto let za opicema, kdyz se treba podivam na ebanking KB, tak me jima hruza...
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    SARKA: .. on-line bankovnictvi pro me znamena zatim nedostupnou vec, ktera ale technologicky mozna bez problemu je !!
    PR.: .,,. jsem v nejakym cizim meste a dojdou mi prachy a na ucte nemam, stojim pred bankomatem, je 11 vecer .. .. zavolam kamosovi, reknu, hele kamo, dosli prachy, posli mi 1kkc na ucet, at tady preziju, - - kamos rekne OK, sem na NETu, hned ti to poslu .. .. zkonci hovor, chvilku pockam, behem 2 min. mi prijde SMS "na vas ucet byla pripsana castka 1000,- kc . cas transakce 23:03 ... ...." .. prijdu k bankomatu, vyberu prachy a du ..

    .. nic jinyho neni on-line bankovnictvi, ale sracka, kterou nam zamerne zkrmuji bankovni ustavy - - technologii na to uz dneska maj, ale pockaj s tim jeste par let, aby pak prisli s necim "novym" .. curaci, strilet a napalm do kancelari a za gate ..
    SARKA
    SARKA --- ---
    JENIIK: sorry za OT, ale musim nesouhlasit .. delka zpracovani u CS neni dana tim, ze by nase bankovnictvi, jeho systemy a produkty byly oproti zapadu zaostale .. kdyz bude CS chtit, tak ti tu platbu provede behem jednoho dne, ani nemrknes.. protoze systemy na to ma ... jenze proc by to delala, kdyz ji zakon umoznuje dva dny ty penize pouzivat (= zurocit), nez ti je pripise na ucet, ze :-)
    KACZER
    KACZER --- ---
    nevite nekdo jak je to s modulama, ktery umoznujou platby kartou na eshopu?
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    zdravim..
    nevite o nejakym eshopu kde se daj koupit fotaky i objektivy a je to na splatky?..treba od homecreditu?
    CYBERARCHER
    CYBERARCHER --- ---
    Zkusenosti s nakupem kvetin pres net nahodou nemate? V ramci Phy. Chvili jsem si hral s filtrem, ale vysledek chaby, pripadne nalezena URL nefunguji... (a asi obecne cesi moc kytky nekupuji, kdyz jsou domeny jako kvetiny.cz nebo flowers.cz nefunkcni .) Diky kdyztak..
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    hmm, super :)

    tak to taky prubnu :)
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    ZATAMOKO: jo mame, jenom pozitivni, rychly, levny .. (tata tam uz kopoval 2 fotaky) !
    PHONO
    PHONO --- ---
    ZATAMOKO: jo mame, jenom pozitivni, rychly, levny a pokud jsi platce dph, tak este bez dph :)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    mate nekdo zkusenosti s http://megafoto.cz/shop/ ???
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    Reference:
    http://www.sambarsport.cz
    - eshop s prevazne outdoorovym zbozim
    Nákup zbozi za 3.200,- (trekk. batoh, kamenný obchod v centru C.Budejovic mel ten samy za 4.000,-)
    Dodací lhůta do 4 dnů, platba dobírkou, vse v poradku
    malým mínusem (z meho pohledu) je nemožnost platby plat. kartou
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    reference:
    http://www.e-kosile.cz
    NAKUP do 500,- (testovací :-)

    Bez problémů. Shop má problém s firefoxem.
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    FIFAS: třeba student agency, ticketpro, když si vybavím ty, které jsem používal naposledy.
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    FIFAS: a nemuzes tim udelat platbu na paypal treba?
    FIFAS
    FIFAS --- ---
    nene to prave nemuzu, nemam ani tu kartu u sebe fyzicky, mam akorat udaje ktere jsou potreba k nakupum na internetu, karta je na moje jmeno a je vydana v USA.

    Mam na ni dost penez a proto shnaim nejakej eshop (ceskej nejlepe) kde bych sni mohl platit. zatim jsem nic nenasel :(
    ENTENTYKY
    ENTENTYKY --- ---
    FIFAS: a to si ty penize nemuzes prevest nekam na ucet, kde to jde vybrat?
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    ebay.
    FIFAS
    FIFAS --- ---
    mno mam platebni kartu vydanou v zahranici a mam na ni nejake penize a chtel bych ji vyuzit na nakup zbozi tady v CR, nutno rici ze se jedna o virtualni platebni kartu (jedna sluzba z USA), karta je urcena specialne pro online nakupy, zrovna jsem zkousel vltavu.cz tam se da platit kartou ale docasne maji pozastaveny platby plat. kartou ktera byla vydana v zahranici, fuck... :]
    Nevite kde to maj povoleno? popripade muze byt i nejaky zahranicni e-shop kde neni problem s dorucenim tady do CR, uz sem par baliku ze zahranici prijimal a obcas byl problem se clem apod.
    ENTENTYKY
    ENTENTYKY --- ---
    jako s ni chces zaplatit a je ti jedno, za co to bude, nebo jak? .]]]
    FIFAS
    FIFAS --- ---
    hey hola, nevite o nejakem ceskem int. obchode kde se da platit klasickou platebni kartou (embasovanou, treba zlata visa) ? at hledam kde hledam tak nic nemuzu najit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam