• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STRYXiiiiiI[ Stryxovo obrazky ]Iiiiii
    www.strixovo.cz
    rozbalit záhlaví
    LALINA
    LALINA --- ---
    STRYX: to je bomba!!
    STRYX
    STRYX --- ---
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    + opravit vrchni cast trunu za kostejem...
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    ZORKAL: A ted to vubec nevypada jako slepice hlidajici male vejce?^_^

    Ono by stacilo trochu pritvrdit vyraz, pridat na slachach a svalech. Proste dat mu vice muzske tvary.
    ZORKAL
    ZORKAL --- ---
    STRYX: A nebo muzeme byt inovativni a vymyslet Kostejku (Lichess?), sestru strasliveho Kosteje Nesmrtelneho... Ale zase bude vypadat trochu jako slepice, kdyz hlida vejce...
    STRYX
    STRYX --- ---
    ZELGARIS: Ja snad nakonec nad to vejce zavesim nejaky damoklovsky.... ehm, mec, ci co ;o)
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    ZORKAL: True story
    STRYX
    STRYX --- ---
    ZORKAL: Aw, come on ;o) Jsme v 21. stoleti. :oD

    Podivej se na treba Marilyn Mansona. Jako laik, bys take nevedel, co si myslet.
    LALINA
    LALINA --- ---
    ZORKAL: :-)))))))))))))))
    ZORKAL
    ZORKAL --- ---
    STRYX: Me spis z hlediska ucelu obrazku trochu desi, ze si uz nekolikaty clovek mysli, ze Kostej Nesmrtelny je zena... :( Neslo by mu treba nejak zvyraznit pohlavni organy, nebo tak neco? :)
    STRYX
    STRYX --- ---
    LODBROG: :o)
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    Mohli bychom pokračovat, když už jsme v tom zbytečném rýpání.
    Co třeba poloha pravé ruky u hlavní hrdinky s kosou?
    Zápěstí v pronaci (dlaní dolů), ale nikoli zvedlý loket, což by bylo logické vzhledem k zápěstí.
    Poloha předloktí se příliš přizpůsobuje poloze těla bez ohledu na polohu zápěstí.
    Poloha sice reálná, ale nelogická a nepohodlná.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    ALISTAIR: Pokud budeš držet meč tak, jak je na obrázku, tak máš daleko menší páku pro práci s čepelí - zkus si to.
    Nechce se mi mluvit o tom, co píše Lichtenauer nebo Talhoffer (o "fixních pravdách", jak říkáš) ale o praxi - s rukama takhle blízko nemáš s mečem žádnou obratnost..
    Mít takovýhle tvar hlavice a přitom nevyužít celou délku jílce je zbytečné plýtvání silou, protože ta může být větší.

    Co se změn poloh rukou na zbrani týče: podívej se na tu polohu zbraně.
    Podívej se na styl hlavice. Na délku příčky, která nedovolí velký pohyb předloktím pravé ruky směrem k čepeli; pravá ruka by potřebovala větší volnost od levé ruky, která jí brání v pohybu na druhé straně.
    Držet to takhle je nelogické a krkolomné.
    Nevím jakou hlavici myslel Lichtenauer, když řekl že na ní nemá ruka být. Dovedu si takovou zbraň představit, ale tohle není ten případ.
    Tužku taky můžeš držet všelijak, ale ve chvíli kdy chceš začít psát je prostě nejlepší určité držení.
    Stejně tak se sekerou - taky ji nedržíš oběma rukama hned pod tím železem (leda bys ji chtěl topůrkem zabodnout do země).

    Dost mě překvapuje, co říkáš, a že vytahuješ "manuskripty", místo abys mluvil z vlastní zkušenosti - pokud si pamatuju, tak jsi taky šermoval; minimálně nějakou dobu u CK.

    Zdroj mých vědomostí (minimálně těch špatných) jsem já sám, moje tělo a můj tréning, pokud to chceš kritizovat.

    Vezmi si do ruky meč a zkus tyhle dvě polohy rukou. A potom řekni, kdy byl pohyb mečem obratnější.

    (A potom znovu zkus zvážit můj level, protože polohy těla jsou mé celoživotní studium.
    Co se poloh těla týče, mohl bych na tom obrázku kritizovat i u postavy v červeném postavení hlavy vzhledem k tělu; má otočenou hlavu doleva skoro o 90°, ale ani náznak otočení v ramenou a hrudníku, a to dokáže jen málokdo aniž by to úmyslně zamýšlel. Spíš se otočí člověk plynule větší částí páteře než jen krkem - takhle je to nepřirozené a nepohodlné. Zkuste si to.)
    .
    STRYX
    STRYX --- ---
    ALISTAIR: Coz minimalne v nasich hrach uz je dost epic ;o))
    ALISTAIR
    ALISTAIR --- ---
    STRYX: No, podle pravidel je tak maximálně na třetím levelu :))
    LALINA
    LALINA --- ---
    kázat fixní pravdy je Vivekovo svaté poslání, tak na nej buďte hodní;-))
    STRYX
    STRYX --- ---
    ALISTAIR: Nebo je uz na nejakym epic levelu ;o) DObra pripominka ;o)
    ALISTAIR
    ALISTAIR --- ---
    LODBROG: To jsou mi zas nějaké mýty...

    Nejstarší manuskript německé školy z Lichtenawerovy linie - HS 3227a - z roku 1389 například výslovně uvádí, že ruce mají být umístěny mezi záštitou a hlavicí, NIKOLIV tedy na hlavici.

    Takže pozor na zdroje "vědomostí". Kde jsi slyšel to s rukou na hlavici?

    Pravda je taková, že ruka na meči není fixovaná na jedno "předepsané" místo, ale dynamicky se přizpůsobuje situaci - tu se může palec opřít přes záštitu na čepel, tu může být ruka pevně sevřená, tu se jedna ruka dotýkat rukověti jen třemi prsty, tu pěst na hlavici, ale rozhodně nemá smysl kázat nějaké fixní "pravdy" v tom stylu a s tou sebejistotou, kterou jsi předvedl :)
    STRYX
    STRYX --- ---
    LALINA: Z pohledu Kosteje preci ;o)
    LODBROG: Eee... asi bude jeste na prvnim levelu. :o) Diky, dobra pripominka.
    PHOB: Nene, ty jsi pro me autorita. Fakt se nad tim zamyslim. :o)
    LALINA
    LALINA --- ---
    LODBROG: dlouhovlasý vlevo???
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    STRYX: Mně spíš vadí, jak dlouhovlasý hrdina vlevo drží ten meč - meč se má držet za hlavici - leda že by s ní zrovna někoho mlátil do hlavy...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam