• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STRYXiiiiiI[ Stryxovo obrazky ]Iiiiii
    MEDIUS
    MEDIUS --- ---
    Nemám slov.
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    STRYX: ta práce s prostorem, umístění objektů, vyvážení barev, nálada, to je dokonalost, dokonalost ...
    SULINAR
    SULINAR --- ---
    STRYX: uaaa, doufam ze to pak pujde koupit:)
    LORD_SHAPER
    LORD_SHAPER --- ---
    STRYX: dost hezký, těším se na tu hru
    MERLKIR
    MERLKIR --- ---
    STRYX: tohle je velmi muaaaaa.
    STRYX
    STRYX --- ---
    CORNHOLIO: No, byl jsem ujisten ze tisk bude kvalitni a ze si mohu dovolit detail a tonovani. Tak doufam, ze to tak vyjde. :o)
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    Krasne obe dve veci, ale u toho Serosvitu bych se celkem bal, jak tahle jemne tonovana kresba vyjde v tisku. Bude to ve finale cernobile nebo takhle lehce tonovane?
    PHOB
    PHOB --- ---
    STRYX: dovoluj vic a vic :)
    moc prijemne, takove jine, nez Tvuj obvykly styl... ale libi !!
    STRYX
    STRYX --- ---
    A jeste si dovolim malou ukazku z obrazku do pripravovane Tajne knihy Serosvitu. Snad se autorky nebudou hnevat :o)

    PHOB
    PHOB --- ---
    STRYX: moooc pekny to mas !!
    STRYX
    STRYX --- ---
    Z ilustraci do Ekopolis:
    (obrazky maji ve vysledku asi 5 cm na vysku)

    STRYX
    STRYX --- ---
    KOKES: Ale kdeze :o) Diky.
    KOKES
    KOKES --- ---
    STRYX: omlouvám se, že jsem tu rozjel negativní kecy. Obrázky máš moc hezký:-)
    DRAKKA
    DRAKKA --- ---
    STRYX: ja corbusieruv vliv rozhodne nepopiram a v mnohem jeho architektura spolecnost skutecne zmenila (nebo alespon byla prostrednikem te zmeny), nicmene moje estetika to proste neni. mam radsi organictejsi architekturu
    STRYX
    STRYX --- ---
    DRAKKA: Ono to mas tezke. Ja ho osobne take moc nemusim, ale je pomerne neoddiskutovatelne, ze je jednim z nejvyznamnejsim architektu minuleho stoleti. Ta doba byla proste jina. Jelo se tedhdy v pomerne radikalnim idealismu, verilo se, ze skrze architekturu lze zmenit spolecnost, resily se slozite socialni a architektonicke otazky atd. Ac jak rikam, ze to neni muj salek caje, tak si na nem vazim prave treba te flexibility a schopnosti, ze imho dokazal opakovane prekrocit svuj stin a neustale se vyvijet a tvorit podle sveho presvedceni.

    Na druhou stranu abych si prisadil malou spicku... ;o) Muj oblibenec Wright ho zhodnotil ve stylu, ze vse co Corbusier vymyslel ci udelal, mel Wright spolu se Sullivanem realizovano uz tricet let pred nim. A Imho mel pravdu. Takze tak :o)
    DRAKKA
    DRAKKA --- ---
    STRYX: le corbusier mi asi nikdy k srdci nepriroste. videla jsem dokument o jeho stavbach, jeho klaster vypadal jak koncentracni tabor, ta kaple mi zas pripomina protiatomovy bunkr...
    KOKES
    KOKES --- ---
    STRYX: tak, aspoň vím, jak jsem na tom se vzděláním:-)
    STRYX
    STRYX --- ---
    KOKES: To posledni je kaple v Ronchamp. Pomerne zasadni Corbusierovo pozdni dilo, ve kterem prakticky popira svoji zivotni architektonickou filosofii. Na cloveka, ktery byl schopen tvrdit, ze co nema plochou strechu, pasova okna a skeletovy system neni architektura, docela vykon.

    To druhe jsou pozdni Arts and Crafts. Koncentrovana historizujici romantika tajne pracujici s zelezobetonovymi nosniky apod. ;o)
    KOKES
    KOKES --- ---
    STRYX: ten poslední se válí někde v reálu, je to nějaký recyklovaný nebo earthship...
    mě se nejvíc líbí prostřední:-) my home, my castle
    STRYX
    STRYX --- ---




    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam