• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HYPERIONIkarie / XB-1
    SATAI
    SATAI --- ---
    MAIMONIDES: nektere casti se mi libi, ale pravdepodobnosti sklada az moc ledabyle.
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    Neffův workshop o tom, že střet s alieny končí nutně válkou? To je výsměch zdravému rozumu.
    SATAI
    SATAI --- ---
    Jsem si zase po dobe koupil Ikarii, hlavne nalakany na Neffuv workshop. Docela me zajimalo, jak se po letech vratil k tematu mezihvezdneho konfliktu...
    ...a zjistil jsem, ze znovu otiskly x let stare clanky.
    F508
    F508 --- ---
    hm konecne vyhodili ty barevny stranky a vratili prijemny rozlozeni rubrik :) ja jsem teda spokojen
    RIPPER
    RIPPER --- ---
    jo ta prva poviedka bola celkom dobra. druha bola iba o originalite a tretia...no neviem...celkom som sa pobavil, ale bohvieco to nebolo
    F508
    F508 --- ---
    jo obalaka je hnus, ale ta prvni povidka se mi libila
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    obálka je děsivá. Povídky celkem špatný, i ty zahraniční. Samá originalita a žádnej život.
    RIPPER
    RIPPER --- ---
    uff, ta obalka najnovsej ikarie je strasna. fest gycova malba, ale keby tam aspon nebol ten chlap :)

    a zda sa mi to alebo skutocne ubudlo stranok na kriedovom papieri?
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    je to tak. ceske povidky jsou horsi a horsi. nechal bych tam jednu ceskou a tri zahranicni... mozna ani to ne... (ovsem stejne kupuju pravidelne) ta pevnost neni spis fantasy? a pokud ne tak kde se prodava? mam pocit ze jsem ji jeste nevidel.
    SATAI
    SATAI --- ---
    Prachy, priznam se, moc neresim, spis mi chybi cas :(

    MAIMONIDES: Nevim presne, kolik bezna varianta, verse s knizni prilohou tusim 119.
    SILVER
    SILVER --- ---
    Pevnost 49,50?
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    a kolik že Pevnost pro informaci dnes stojí? Ikarie už taky několikrát proletěla očekávaným stropem.
    SILVER
    SILVER --- ---
    MAIMONIDES: Pevnost pojede dost do SF, cítěj možnost...
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    Pevnost má ale spíš fantasy ne? Fantasy tu píše hodně lidí a i v Ikarii jsou obvykle dobře napsané fantasy povídky.
    SATAI
    SATAI --- ---
    MAIMONIDES: Klidne bych snesl ctvrtinovy pocet...
    Nerad bych zacinal flame, ale spis me sedi vyber ceskych povidek v Pevnosti, prestoze ani tam to neni zadna slava.
    V posledni dobe obvykle ani povidky v casopisech nedoctu, radeji sahnu po nejake povidkove sbirce :-/
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    U zahraničních povídek je to zřejmě věcí výběru, ale mám pocit, že tuzemská nabídka scifi povídek musí být (ne)skutečně zoufalá.
    FCZBKK
    FCZBKK --- ---
    RIPPER: Mne osobne tam hrozne chyba nieco, co je u takeho kratkeho literarneho utvary akym je poviedna velmi dolezite... pointa.
    RIPPER
    RIPPER --- ---
    zda sa mi ze poslednou dobou tam vyberaju dost divne poviedky. kulturnemu barbarovi ako som ja to pripada ze je v nich dolezitejsia forma a "umelecky rozlet" nez pribeh, atmosfera atd....ale zas tak zle to neni.
    ALYX
    ALYX --- ---
    VIR_KENNY: ted tam byl ten Stross ne? ten je prej dobrej sem slysela?
    FCZBKK
    FCZBKK --- ---
    VIR_KENNY: Minulé číslo som mal dosť dlho na záchode, takže som postupne prečítal úplne všetko. A bohužiaľ, ani jedna poviedka mi nepripadala dobrá. Čo je dosť smutné.

    Každopádne sa zdá, že layout Ikarie sa po nechutných grafických experimentoch z nedávnej doby pomaly vracia späť do starých koľají.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam