• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HYPERIONIkarie / XB-1
    XB-1 je tištěný měsíčník věnovaný fantastickému žánru. Vychází od prosince roku 2010 a jeho internetové stránky najdete na adrese http://www.casopisxb1.cz. Na nyxu se vedle zcela volné diskuse o směřování a obsahu časopisu můžete rovněž ptát na vše ohledně děnně aktualizovaného webu časopisu. Nejde o oficiální kanál ke komunikaci s redakcí časopisu. Veškeré kontakty na členy redakce najdete zde. Máte-li jakýkoli problém s předplatným (ať už tištěné či elektronické verze časopisu), obraťte se s dotazy na řešení nejprve na příslušného distributora.
    rozbalit záhlaví
    MYS_USATA
    MYS_USATA --- ---
    BORGDOG: Chtěla jsem stihnout ten plamenomet, ale nevím, nevím...
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    MYS_USATA: Povídek do Ikarosu nebo do Ježíškova plamenometu?

    Ale každopádně máš pravdu, 3 měsíce není tak dlouho, když se to má udelat opravdu pořádně. A držím palce...
    MYS_USATA
    MYS_USATA --- ---
    Já mám rozpracovanou osnovu 5 povídek, ale nevím, jestli stihnu pořádně dokončit alespoň jednu. Tři měsíce není moc času.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    MYS_USATA: Ne. Obávám se, že bych nedokázal napsat nic dostatečně úchylného. :-)
    MYS_USATA
    MYS_USATA --- ---
    BORGDOG: Sorry, to není Ikaros, ale Ježíšku, já chci plamenomet 2008. Se omlouvám a opravuji: Hlásí se někdo do této soutěže?
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    MYS_USATA: Opravdu nevím, odkud čerpáš své informace. Soutěž Ikaros se vždy vyhlašovala v lednu, termín odevzdání povídek byl do 31 května. Vítězové byli soukromě vyrozuměni cca. v září-říjnu, oficiální vyhlášení a předání cen se uskutečnilo zpravidla začátkem prosince na Fénixconu. Vítězná povídka byla publikována vždy v lednovém čísle současně s rozhovorem s autorem a vyhlášením nového ročníku, ostatní finálové se "rozložily" do celého roku podle uvážení redakce.

    A honorář dostávaly samozřejmě všechny, jen první pětka navíc diplomy a knížky (docela hodně), samotný vítěz pak navíc ilustraci k povídce od zvoleného výtvarníka s věnováním a pochopitelně cenu Ikaros.

    Toť myslím vše. :-)
    MYS_USATA
    MYS_USATA --- ---
    AZER: Vždyť v poslední Ikarii psali, že je vyhlášená nová soutěž a povídky se mají posílat do prosince 2008!
    AZER
    AZER --- ---
    Soutěž Ikaros už je ale uzavřená. Myslim, že v květnu byl poslední termín. Vítězná povídka jde do sbírky Ikaros a finální povídky budou otištěny v Ikarii. V prosinci či snad až v lednu má být oficiální vyhlášení.
    AZER
    AZER --- ---
    MYS_USATA: já jsem se přihlásil
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    Me jednou povidku otiskli. Ale nebyla to prvni, co jsem posilal - ona taky ta prvni byla pekna sracka.
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    Já si myslím (čistě jenom můj názor), že až tak moc lidí se tam hlásit nebude, takže šance je hodně vysoká, že se to otiskne (pokuď to nebude vyloženě sračka).
    Ale třeba se pletu ...
    MYS_USATA
    MYS_USATA --- ---
    Já o tom vážně uvažuju. Jenom by mě naštvalo, kdyby moje dílko neotiskli. :-)
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    Kámoška, co takhle hodně píše do různých soutěží, tak sem ji o Ikarosu říkal - tak ji to připomenu :)
    MYS_USATA
    MYS_USATA --- ---
    Hlásí se někdo z vás do literární soutěže Ikaros?
    AIAX
    AIAX --- ---
    Nějaké nové zprávy, proč už se na webu Ikarie nezveřejňují recenze z Vivisektoru?
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    proč ne..
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    OTAVA: Myslíte, že je naivní snažit se začínat s Knihomornou tady? Beru v úvahu, že na nyxu jsou Perličky z překladů a kdovíco ještě... Ale přece jen pěkná perlička z česky psané knížky, to se hodí jen do Knihomorny. Ať žije Knihomorna! (Ještě tak něco přečíst...)

    A ano, i já Ikarii ze setrvačnosti kupuju. Z nostalgie.
    KUZELKA
    KUZELKA --- ---
    OTAVA: mas pravdu, sice ji kupuji vyrazne kratsi dobu, ale urcite bych uvital vice ctiva co do povidek a oneco mene publicistiky:o(
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    Tezko rict, ale asi to bude napsane v Tirazi.

    Kupuju si Ikarii uz jenom ze setrvacnosti uprimne receno. Jeste tak dva roky timhle smerem a nebude to Sci-Fi mesicnik, ale magazin o scifi s jednou, dvama kratickejma trapnejma povidkama a prestanu ho kupovat.

    Misto teseni se na Ikarii se ted mnohem vic tesim na nove cislo Agenta JFK.
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    OTAVA: Poslední 3 roky jde kvalita dolů. Stárnou redaktoři nebo co. Nicméně poslední číslo bylo za poslední roky fajn, jinak děs.

    Zajímal by mě současnej náklad... ?
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    BTW, to je dalsi vec co me na Ikarii trosku vadi. Driv tam byla vyrazna prevaha povidek a to tak ze skutecne dobrych, nekdy se nebali jit i do jedne povidky na dve cisla. Dnes jsou tam 4 kretky povidky, kvalita ... no vselijaka a zbytek vyplnen publicistikou, ktera mozna nezaujem vsechny. Knihomorna mi chybi, u te jsem se kolikrat nasmal az jsem se za bricho popadal.

    Taky ty povidky jsou vsecny pekne unyle, zadny poradny krvacek ve skylu Kulhanka (treba) uz tam clovek nenajde. ach jo. Asi starnu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam