• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ECLIPSEPřírodní katastrofy - zamětřesení, záplavy, bouře...
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    KATANA: to museli bejt ale dobří vědci.....
    KATANA
    KATANA --- ---
    VIR_KENNY: za 24 let sem doletí, ale jak sem psala, vědci to změřili na třetí stupeň a vzhledem k tomu že škála pravděpodobnosti má stupňů deset...
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    KATANA: meteorit? On jako odněkud zaměřenej či-co? On jako už na nás letí?
    Nebo se země setká s dráhou komety? Nějaké planetky?
    KATANA
    KATANA --- ---
    VIR_KENNY: pravděpodobnost dopadu je asi na třetím stupni, takže klid:)
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    jakej meteorit 2029 proboha?
    MODREJ
    MODREJ --- ---
    ja mam porad casteji pocit marnosti, kdyz jdu vyhodit odpadky a ve smisenym odpadu vidim plnou igelitku plastovejch flasek a pritom kontejner na plast je tri kroky vedle
    FATALLUBA
    FATALLUBA --- ---
    Nevím.Trochu se bojím přírodních katastrof,respektive že mě příroda zahubí,zase nadruhou stranu by to bylo jediné logické řešení jak zachovat zemi obyvatelnou i pro další věky. Já třeba doma třídím odpad,chovám se jakž takž ekologicky,ale je to stejně k ničemu,protože třeba to co já tady v ČR uznávám jako prioritní hodnotu berou třeba v USA jako zbytečnost :o)
    Jenom škoda,že příroda nepotrestá vyníky,ale všechny rovným dílem.
    HYNEK: takže až na nás bude padat meteorit,zleju se jak Dán a budu klidně vyčkávat smrt :o))
    SULINAR
    SULINAR --- ---
    Pro ty, kteří třeba netuší jak se asi taková vlna chová:

    http://horalik.wz.cz/ruzne_tsunami.html

    HYNEK
    HYNEK --- ---
    KOCERT PRO ASII

    >> 9. ledna 2005 (neděle)
    >> Lucerna - Velký sál
    >> Benefiční koncert na pomoc Asii, kterou zasáhla přírodní katastrofa
    Kompletní výtěžek ze vstupného bude věnován v hotovosti přímo na místě velvyslanectví Indonésie.
    Záštitu nad akcí převzal primátor Hlavního města Prahy Pavel Bém.
    Na koncertě vystoupí bez nároku na honorář: ANETA LANGEROVÁ, DIVOKEJ BILL, TŘI SESTRY, READY KIRKEN, ANNA K & BAND, LENKA DUSILOVÁ
    Benefiční koncert budou moderovat Jan Budař a Filip Rajmont.
    Akci pořádají Agentura HERA, Ex voto a Art Shock.
    Návštěvou koncertu můžete i vy přispět těm, kteří potřebují pomoc.
    HYNEK
    HYNEK --- ---
    FATALLUBA: tri dny pred zemetresenim, ve ctvrtek, vysel v patku lidovych novin clanek o globalni zmene pocasi a nasledcich - rok 2004 je udajne zlomovy a budeme na nej vzpominat jako na rok, kdy se pocasi rozhodlo jit svou cestou. uz nejaky patek se tim zabyva pentagon a pomerne tvrde tam bylo napsano, ze jestli se nad tim lide nezacnou zamyslet, jestli se urychlene nezacne zalesnovat a premyslet o katastrofe, ktere by pro nas pocasi znamenalo, zacne tady od roku 2020 prituhovat. ceska republika je prakticky jedina zeme z evropy, ktera by pri zmene pocasi prezila bez ujmy (nebude zatopena morem). ono je to ale asi stejne jedno, kdyby nevysla pohroma 2020 mame tu jeste meteorit 2029. mame se na co tesit.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    ECLIPSE co to dat na nastenku?
    LEONKA:
    FATALLUBA
    FATALLUBA --- ---
    Přiznám se o Tsunami jsem se dozvěděl až dnes,ale natolik mě to dostalo,že jsem zaseknutej u internetu a tv už od osmi a pořád mi intenzivně přejíždí mráz po zádech při prohlížení fotek.Přečetl jsem si všechny příspěvky tady v tom diskuzu a mám na to zhruba takovýto názor.
    Zemětřesení a následné vlny Tsunami,které zabili kolem 100 tisíc lidí jsou skutečně celosvětovou lidskou katastrofou. Z hlediska naší planety je to nic.Nevýznamná událost (zajímalo by mne co se skutečně stalo při otřesech,resp. kde došlo k posunu desek ap.). Jak se tady již několikrát objevilo,smutné je,že lidé zapomínají na to,že žijou na planetě,která je může kdkoliv podobně a nemile překvapit.Což je na druhou stranu dobře.Já osobně jsem smířen se smrtí zapřičiněnou přírodní katastrofou a jak zde napsala Ravenun,či kdo.Lepší než zhebnout kulkou,kudlou,ap.
    Je pro mě na jednu stranu dost nepředstavitelné,že během hodiny si můžu pár ostrovů vyškrtat z mapy a odmyslet si desítky tisíc lidí,kteří před tou hodinou byli a najednou sou prostě pryč,na druhou stranu je mi to jedno.Země udělala a člověk se stím jen a jen musí smířit.
    A jako poslední,možná totální žvást. To že máme leden a ani vločku sněhu mě evokuje k myšlence zamyslet se nad tím,zda i my už nezačínáme pociťovat změny na plantě způsobené dmcí lidstva? A zdali podobné katastrofy s tím nějak souvisí?
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    MODREJ: Jo některý amatérský záběry jsou fakt hustý, koukam na CNN a N24 a nestačim se divit.
    MODREJ
    MODREJ --- ---
    na CT1 bezi snad kazdou hodinu desetiminutovka s cislama kont a do toho amatersky zabery... fakt sila
    SULINAR
    SULINAR --- ---
    PINON
    PINON --- ---


    Komponovaný snímek části pobřeží správního střediska indonéské provincie Aceh Banda Acehu šest měsíců před příchodem přívalových vln cunami (nahoře) a 28. prosince dva dny po katastrofě.

    Datum: 30.12.2004
    Země: Indonésie; Město: Banda Aceh
    TACHWOOD
    TACHWOOD --- ---

    Sumatra, kam míří humanitární pomoc z ČR -jediná potvrzená oběr z ČR je zatím v Tahjsku

    Velvyslanec: V Indonésii při katastrofě nezemřeli žádní Češi
    MEDAN (Indonésie) 31. prosince (zvláštní zpravodaj ČTK) - Podle českého velvyslance v Indonésii Jaroslava Veselého si nedávné katastrofické zemětřesení a cunami u břehů Sumatry nevyžádalo životy žádných Čechů. Zhruba 13 českých občanů se sice ještě nepodařilo kontaktovat, všichni jsou však mimo postiženou oblast. Velvyslanec to dnes řekl českým novinářům na zvláštním briefingu nedaleko zasažené oblasti.
    PJANE
    PJANE --- ---
    HUGO: o prazske povodni aspon nejak dopredu informovali, ale meli aspon trochu zkusennosti z Moravy. Tam se vedelo, ze jde velka voda a mesto usoudilo, ze nebude zbytecne vyvolavat paniku. Ovsem rano byly auta pod vodou a baraky i s lidma taky... pritom meli informace nekolik hodin predem...
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    LUCIEN: Dalo se to čekat :(...
    SULINAR: Zajímavá informace... a dost krutá chyba.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam