• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ECLIPSEPřírodní katastrofy - zamětřesení, záplavy, bouře...
    MODREJ
    MODREJ --- ---
    stejne to vsechno porad neni duvod k tomu vykaslat se na ty lidi, oni za to nemuzou, ze je nikdo nevaroval
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    DRAGON: ee, nesouhlas s litosti a placaním, jinak beru.;)
    SULINAR
    SULINAR --- ---
    Hele ten system neni tak nakladny, navic neslouzi pouze jedny zemi ale cele oblasti v tomto pripade by slouzil celemu pobrezi bengalskeho zalivu, indonezskych ostrovu a indickeho oceanu, to znamena, ze by se naklady dale snizily rozdelenim mezi zucastnene zeme. Informace o blizici se vlne a nebezpeci dokonce dostala indicka vlada (ta to priznala), tato informace se pak ale nedostala dal k mistnim uradum primorskych stredisek.

    Katastrofe by se nezabranilo (materialni skody by byly stejne), zabranilo by se ale podstatnou merou ztratam na lidskych zivotech (krome oblasti primo u epicentra). Vlne trvalo nejmene 2 hodiny, nez se dostala od epicentra k pobrezi indie, sri lanky a nejmene 1 hodinu k pobrezi thajska. Za tu dobu by se i s rezervou na overeni, zda vlna vznikla, jak intenzivni a jakym smerem miri nejvetsi napor, stacilo evakuovat vetsinu lidi na bezpecne misto, protoze nejhure postizene oblasti jsou primo u more do 500 metru.

    Cili stala se katastrofa, je treba poskytnou veskerou dostupnou pomoc aby se situace dale nezhorsovala a navic je nutne prinut (a imho i tlakem zvenci) zucastnene staty, aby vybudovaly ne zase tak nakladnou sit (samotne zarizeni je v podstate levne a zalozene na gps, drazsi je vytvorit komunikacni sit ala sit mobilnich telefonu, kterou by se informovaly urady, ktere by to vyhlasily nejakym mistnim tlampacovym rozhlasem). Pokud to neudelaji, koleduji si o dalsi podobnou situaci, protoze tohle bylo z hlediska dlouhodobejsich pomeru zcela bezne zemetreseni a do 50 let se urcite objevi dalsi s podobnou intenzitou.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ale smi, jen musi clovek aspon trosku vedet o cem to placa a nerikat takovy blbosti jako ze citime litost a proto pomahame. Litost citim pouze v okamziku,kdyz si uvedomim, ze nekomu umrel ten ci ten.. pripadne lituju toho, ze ty plaze uz asi nikdy nebudou takovy jaky byly.. a ze byly krasny. Ale tim to hasne, zbytek je spis obava, aby se z toho nestalo neco vic, protoze mam takovej divnej pocit, ze to neni konec.. to se potahne hodne dlouho (mrtvoly - viroza - a ja nevim co jeste..)
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    MODREJ: no tak to moc doufam, ze pro lidi toto nejaka zkusenost bude.
    MODREJ
    MODREJ --- ---
    VYWERN: ona mozna nekdy logika ustupuje zkusenostem... logicky bych nemohl jit po chodniku, protoze se mi muze stat, ze me sejme nejakej ozralej ridic...
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    DRAGON: to mi doslo, ze jsem vas nastval,ale nerekl jsem nic spatneho.
    ale jak tu bylo podotknuto, nesmi se o tom mluvit a uz vim proc.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Vywern: no ja jenom ze se tak ohanis tim,ze bydleli blizko more... kdyby ty desky ruply u pobrezi, tak jim nepomuze ani kdyby bydleli 5 kilaku od more.. takze asi tak.. je to proste fuckin nahoda, si to uvedom.. a v takovy situaci si rikam, ze se to mohlo stat mne nebo moji mame,, nebo segre.. chapes? Musim jim pomoct, kua, kazdej by si tohle mel rict ...

    (a Bush by mel chcipnout, ale to je uz OT :))
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    MODREJ: uhmm, proto rikam, ze to neni jen vina tech lidi. ze jim mel nekdo rict, co s emuze stat a logicky. More=vlny
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    DRAGON: uhm, to mas pravdu. ale nejak mi unikla nit :)
    MODREJ
    MODREJ --- ---
    VYWERN: a proc by melo? ty taky ziskavas preci zkusenosti az s konkretni udalosti a spousta veci te taky nenapadne, nebo si je neuvedomis, dokud se neco nestane
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    VYWERN: jinak bych ti rad rekl, ze zijeme na Zemi...ktera je soucasti vesmiru....kterej je plnej litajicich hajzliku... ktery muzou zabloudit i k nam... takze az se odstehujes pod Nanga Parbat, tak te sestreli meteor, uz jenom za ty kecy ;D
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    VYWERN: za toho idiota sorry, fakt si me nasral tema kecama ;)
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    MODREJ: to je prave to co mi vadi, ze jim to neprislo nebezpecne. Ale melo.
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    GAPPA_: uhm, tak ted si dobre odporujes, ja te totiz volem nenazval. jen jsem se snazil rikat sve argumenty.
    Jenze misto toho aby jste mi je vyvratili, tak slysim jen. debil, vul at se ti to stane apod....
    GAPPA_
    GAPPA_ --- ---
    DRAGON: :DD
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    VYWERN: maš pravdu, ale pššt, o tom se nesmí mluvit...;o)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    VYWERN: clovek je soucast sveta, ve kterym zije. Asie bez asiatu by byla stejne o nicem jako kdybych mel domluveny rande s tou nejkrasnejsi zenskou sveta a den predtim mi nejakej extremista ustrelil péro brokovnici , sorry
    GAPPA_
    GAPPA_ --- ---
    VYWERN: podruhy, tvuj nazor, kazdopadne tvy vyjadrovani mi neprislo jako diskutovani :) sry, ja jsem zvykla jednat s kazdym dle toho, jak jedna dany clovek se mnou :) bez rozdilu
    MODREJ
    MODREJ --- ---
    VYWERN: mozna jim to neprislo tak nebezpecny vzhledem k tomu, ze v takovym rozsahunic podobnyho nezazili a vzhledem k tomu, kolik jich tam zije... nevim, neznam to tam, ale asi by meli problem vejit se do vnitrozemi a nechat trikilometrovej pas na pobrezi volnej
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam