• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ECLIPSEPřírodní katastrofy - zamětřesení, záplavy, bouře...
    SKIN
    SKIN --- ---
    mysha>jenze toho tu rekl tolik ze uz se v tom jeden nevyzna...a na zacatku teto diskuze byla od nej otazka, proc vlastne pomahat....
    MYSHA
    MYSHA --- ---
    SKIN: ale vzdyt tohle prece nerek.. co jsem pochopila z jeho vyrknutych nazoru, neni proti pomoci, dokonce o ni sam uvazuje.. tak uz proboha nechte.
    SKIN
    SKIN --- ---
    vywern>pletu se kdyz tvuj nazor shrnu slovy: "jejich chyba, ze pomreli, ja bych jim nepomahal?"
    pokud ano, zkus ho shrnout sam...nejak se vlastne nevyznam v tom, co je vlastne pointou cele teto diskuze...
    PJANE
    PJANE --- ---
    ECLIPSE: o tech slonech mlvili dneska, jak zachranili celou venici..
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    Zrovna jsem koukal na mojí první zprávu v tomhle auditku: "Už 20 000 mrtvých a spoustu pohřesovaných, to je fakt síla", bylo to 27.12. :(

    Jinak ještě k tomuhle obrázku:

    Podle novim se ta celá rodina zachránila, dokonce tam byla jejich fotka pohromadě...to by člověk nevěřil koilik měli štěstí.
    PJANE
    PJANE --- ---
    VYWERN : docela by me zajimalo, jak bys osidlil zemekouli - okolo rek a pobrezi nikdo, okolo sopek nikdo, na horach nikdo - muze prijit boure nebo lavina, ostrovy, ktere nemaji kopce vysidlime a kam ty lidi nacpes???

    postrilis prebytecne jedince???
    PJANE
    PJANE --- ---
    VYWERN: ak bys je chtel vyvratit???
    kdybys mel na to, abys odletel kamkoli na ostrov k vode, tak bys jiste bydlel na kopci - ale to je bohapusta teorie, protoze tys tam nikdy nebyl, takze jsou to jenom kecy v klecy a ty nemas jedinou praktickou zkusenost, o kterou by se dalo oprit.
    Takze vyvracet kec, ktery ma jen provokovat je pi*ovina - sorry woe errorr
    PJANE
    PJANE --- ---
    VYWERN: a kdo radil stavet domky na kampe a v Karline???
    VYWERN: predpokladam, ze kdyz letis na dovcu k mori, tak se ubytujes asi tak 3 km od vody na nejvyssim kopci, coz ovsem znamena, ze nic jako Maledivy a podobne ostruvky te vubec nelakaji...
    ALLENA
    ALLENA --- ---
    VYWERN: clovece, tam zahynuly desitky tisic lidi, kteri v danych oblastech vubec nebydlely, slo o turisty, navstevniky plazi. Tak co bys vycetl jim? Ze se nemaj co pohybovat na plazi, vzdyt muzou vedet, ze prijde Tsunami? hehe , zamysli se nad tim, co plkas....
    LDCORP
    LDCORP --- ---
    Japonsko se nabidlo ze jim tam nakej vystraznej system udela
    NUFINKA
    NUFINKA --- ---
    VYWERN: vlada neni slozena z nemcu ani tataru....je slozena z vyzsich vrstev mistnich jak jinak...jenze urcite velmi zajimava by byla statistika hovorici o zastoupeni chudych a vyzsich verstev domorodcu mezi mrtvymi....dam krk na to, ze neporovnatelne vice mrtvych je mezi obycejnym obyvatelstvem (a nejen proto, ze "nuzaku" je mnohem vice).

    Jak jiz ponekolikate rikam, ano vystrazny system totalne selhal a ted je otazkou co s touto informaci? Jedine co se da delat je na tomto zamakat a dopriste jej vysperkovat....rozhodne to vsak nesnizuje hruznost katastrofy a potrebnost pomoci vsech kteri mohou....
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    NUFINKA: ale to snad ne. A ti lide reprezentuji koho, myslis ze tamni vlada je slozena z nemcu?

    jestli jo,tak to beru zpet :)))
    NUFINKA
    NUFINKA --- ---
    VYWERN: vzdy jsem pristupna vyjasnovani - i men se povedou preklepy a pak je treba vyjasnovat ;-)))
    NUFINKA
    NUFINKA --- ---
    SULINAR: vidis to, nekde jsem četla, ze maji system - zkusim najit kde - mohla sem si to i spatne prelozit - vetsunou ctu v angline a omyl se mi samozrejme stat muze
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    NUFINKA: aspon neco jsme si vyjasnili :)
    NUFINKA
    NUFINKA --- ---
    VYWERN: za to ze nebyla vystraha respektive ze ta co byla, byla naprdlajz nemuzou obycejni vesnicane ale vzdy konkretni za vystrahu zodpovidajici lide....
    SULINAR
    SULINAR --- ---
    NUFINKA: pozor, oni nemaji ten varovnu system pozicnich boji, ktere pres gps sleduji svoji pozici a dokazou rict, ze se vytvorila vlna. Indie a Thajsko dostali informaci z nekterych ostrovu pobliz Indonesie, ze kterych jim rekli, ze se pres ne prevalila vlna a ze se nejspis blizi i k nim...
    NUFINKA
    NUFINKA --- ---
    VYWERN: nic neprevracim, tazala jsem se zda jsem tvuj popleteny vyrok opravila spravne - pokud ne staci napsat
    SULINAR
    SULINAR --- ---
    Ale u nas ten system docela dobre fungoval, meteorologove rikali docela dost dopredu co asi prijde, bohuzel nekteri lide to zlehcovali a nebyl jednotny konsensus... Kazdopadne bych tyhle dve udalosti nesrovnaval, protoze jsou dost odlisne...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam