• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ECLIPSEPřírodní katastrofy - zamětřesení, záplavy, bouře...
    CLAVEN
    CLAVEN --- ---
    kenaw: máš pravdu. keď už niekoho Bush vyzíva, aby dal peniaze na Áziu, mal by si aspoň zakryť ústa rukou. keď ani prezident nepozná elementárne pravidlá slušného správania sa, niet divu, že sú všetci Američani také nevychované prasatá.
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    GAPPA_: Jo, to je to Zidozednarske spiknuti, ktere bylo nastesti vcas odhaleno.
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    PULA: Ne, ale opet se nechce zdrzovat obtiznym rozlisovanim dobry a spatny clovek, nebo omezeny clovek a clovek s rozhledem, takze si rekne "tihle vsichni, ktere snadno rozpoznam podle nejakeho konkretniho rysu (v tomto pripade Americani) jsou omezeni kreteni" jedno, jestli je to pologramotny nezamestnany narkoman, nebo univerzitni profesor. :-)
    GAPPA_
    GAPPA_ --- ---
    taky vam chodi takovy debilni maily??

    Nasí Zemi hrozi, ze bude znicena rychle se priblizujici planetou Herkolubus,
    nazyvanou take Ruda planeta.

    Herkolubus je obrovska planeta, nekolikanasobne vetsi nez Jupiter, jejíz
    mohutna gravitacni sila vyprovokuje na Zemi mnoho zemetreseni,
    prilivovych vln, hurikanu, vulkanickych erupci atd., ktere zvysenou
    intenzitou zpusobi konec lidstva.

    Toto jsou SKUTECNA fakta, ne fikce, odehraji se v brzke dobe a jsou
    podrobne popsana V. M. Rabolem v jeho dile Herkolubus neboli Ruda
    planeta, ktere lidstvo varuje pred blízkou katastrofou a radi, co delat,
    aby se ji vyhnulo.

    Se srdecnym pozdravem
    Ediciones Humanidad


    Dalsi informace:

    Volne stáhnutelné PDF:
    http://ceskarepublika.hercolubus.net/Hercolubus_CeskaRepublika.pdf (on
    line)
    http://ceskarepublika.hercolubus.net/Hercolubus_CeskaRepublika.zip
    (donwnload)
    Web: http://ceskarepublika.hercolubus.net/
    E-mail: hercolubus@hercolubus.net
    PULA
    PULA --- ---
    KENAW: Kdyz OT, tak OT amercani jsou stejne uplny neadrtalci, jen asi cca 5% vsech amiku cestuje, jinak ten zbytek drepi a hnije v ty svoji zemi, protoze si mysli ze jsou nejlepsi, uz by se mohli trochu uklidnit......

    JAk moc znas ameriku ze muzes neco takoveho tvrdit? Jaky mas dukazy? vis snad ze je velka cast americanu kteri podporuji Kjotsky protokol, nebo je jednodusi pro tebe to smaznout ostrou reci ze jsou to jenom neandrtalci?
    RIPPER
    RIPPER --- ---
    zemetrasenie sposobene globalnym oteplovanim? uniklo mi nieco?
    KENAW
    KENAW --- ---
    ....jeste ted nekdy o vykedu Bush vyzival obyvatele celeho sveta aby neprestavali davat penize na Asii, jako nic proti, davejte, ale pripada mi to trochu postaveny na hlavu, "ja budu davat prachy na skody zpusobene prirodnimy katastrofamy, ktere jsou zpusobeny globalnim oteplovanim a amerika se bude dal nejvic podilet na dalsich a horsich prirodnich katastrofach, bez snahy tomu predejit" a pak zase budou sbirky na prachy atd, takovej nekonecnej kolotoc, kterej jednoho dne zkonci a zbude nam hovno, tak to fuck.....
    KENAW
    KENAW --- ---
    po dohode ze cca 130 zemi podepisi dohodu, ze omezi produkci skodlivych plynu (tz. zpusobuji globalni oteplovani) se nejvetsi produkce techto sracek (tz.Amerika) rozhodla ze nepodepise......at jde Bush do prdele i s tou svoji amerikou

    ...OT amercani jsou stejne uplny neadrtalci, jen asi cca 5% vsech amiku cestuje, jinak ten zbytek drepi a hnije v ty svoji zemi, protoze si mysli ze jsou nejlepsi, uz by se mohli trochu uklidnit......
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    V Íránu bylo další zemětřesení myslim 6.6 stupně... nebylo to daleko od Bámu.
    CLAVEN
    CLAVEN --- ---
    maikie: iba na teba sa tu čakalo.
    OCTAVIANUS
    OCTAVIANUS --- ---
    JDEE:

    "zpochybneni p. Octaviana v souvislosti s vojenskymi zakladnami - kdyby byvali chteli budovat vojenske zakladny jiste by neprije-li letadlovou lodi, neni v zadnem pripade zpochybnenim zameru budovat v dane oblasti vojenske zakladny. Tento zamer je faktem, ktery lze dolozit(a bude dolozen), potom prijezd letadlove lodi je v ramci logiky p.Octaviana pouze chovanim "slona v porcelanu", coz neni v pripade USA posledni doby bohuzel nijak prekvapujici(hloupe a kovbojske). "

    Možno nerozumiem celkom dobre po česky, ale mne z toho nevychádza nič iné, ako to, že si USA vyslaním lietadlovej lode do danej oblasti len mohli priťažiť pri svojich úmysloch vystavať v tejto oblasti vojenské základne. Tieto úmysly nie sú nijak nové, sú priam notoricky známe každému, čo sa len matne v geostratégii orientuje, a je zbytočné ich akokoľvek dokladať. Vlastne ti ušetrím prácu a doložím ich za teba.

    Dovolím si tvrdiť, že príchod lietadlovej lode sa odohral napriek úmyslu v najbližšej budúcnosti vystavať vojenské základne v tejto oblasti.

    Prečo?
    V súvislosti s redislokáciou amerických ozbrojených síl a (mimochodom veľmi transparentne - viď posledné Quadrennial Defence Review) deklarovanou potrebou nových základní v priestore juhovýchodnej Ázie sa počíta so spoluprácou s tradičnými spojencami v regióne - Filipínami, Austráliou a Thajskom. Podotýkam, že QDR vyšlo naposledy v roku 2001. Úmysel je teda jasný, verejne deklarovaný a dosť dlho známy. Známy a nespochybniteľný je tiež aj účinok prítomnosti amerických ozbrojených síl v bezprostrednej blízkosti štátov, ktorí nie sú ich najbližšími spojencami (prípadne sú geopolitickými protihráčmi) - vyvoláva problémy a rozhorčené reakcie, čo pre vojenskú diplomaciu nie je práve zlepšenie pozície. Čo z toho vyplýva? Presne ako som povedal, humanitárny zásah bol prevedený aj za cenu toho, že by mohol uškodiť úmyslu vytvorenia nových amerických základní v bezprostrednej blízkosti záujmových zón Indie a Číny ako konkurujúcich veľmocí. Či naozaj uškodil, to sa ukáže až v budúcnosti.

    Samozrejme, môžeš si to interpretovať aj tak, že americká armáda je banda ožratých kovbojov, ktorá jedná viac menej náhodne, ako ich práve napadne. Môžeš sa smiať aj tomu, akí sú sprostí, keď si myslia, že im lietadlová loď v tejto oblasti pomôže.

    Podceňovať americkú armádu (a navyše americkú diplomaciu a spravodajské služby) však môže len hlupák, a keďže sa za hlupáka nepokladám, radšej budem veriť tomu, že koná racionálne a v súlade s mocenskými záujmami USA.
    PULA
    PULA --- ---
    JDEE: Jsem pouze presvedcen, ze stejna humanitarni pomoc byla mozna i bez jeji pritomnosti. Dobre, to je mozne, ale jak dostanes 90 helikopter do oblasti tak rychle? Kde jim udelas zazemi (tankovani paliva, stridani posadek, zasobovani) na praci ktery vykonaly.
    Dale s battle group pripluli nemocnicni lod, ktera pomohala obyvatelstvu. Jak dostanes plne vybavenou nemocni se spickovou technikou do oblasti okolo Banda Ache aniz ze by priplula s letadlovou lodi?
    Taky nektere lodi v Battle group mli na palube zenisty a zenijni techniku (bagry, tezke stroje, nakladni auta atd)? Jak jinak chces tu techniku tak rychle dostat na misto aby mohla pomahat?
    dukazy, co zse tyce efekrtivity pomoc jsem predlozil,jestli si to necetl poprve, tvuj problem, ale Cervveny Kriz, Cerveny pul mesic, OSN a dalsi organizace ocenili pomoc a chvalili ji jako nezbytnou. Neni pravda tim padem ze jsem nepredlozil dukazy.
    Mozna ty argumenty logisticke podpory prijdou alibisticke, ale kdyz premyslime komplexne, vidime ze letadlova lod byla naopak nejlepsim zdrojem komplexni pomoci primo na zemi, od humantarni pomoc (privezeno helikopterami a tezkou technikou), uklidovou pomoc (technika) zdravotnicka pomoc (nemocnicni lod) a tva krasna alibisticka logisticka podpora (zasobovani material, nafty, benzinem atd.)
    Co se ti na tomhle nezda?
    JDEE
    JDEE --- ---
    PULA: Dobre, stejne se v tomhle foru toho moc nedeje. Bohuzel se nemuzu omezit pouze na linkovani clanku. Prirozene nenajdete clanek, ktery by rikal udelejte ABCD a na okoli souradnic XY vznikne zemetreseni, takze to zabere nejaky cas(navic ted musim pomerne rychle vytvorit nejaky soft tak se nemohu teto cinnosti venovat s plnym nasazenim). V prubehu dalsich 3 tydnu vyberu nektere clanky a napisu k nim vysvetlujici komentare, tolik k moznosti vyvolani zemetreseni a bud Vam je poslu postou nebo je vyvesim zde.
    Prirozene si nemyslim, ze kdyz byla letadlova lod v dane oblasti pritomna tak neprovadela zadnou humanitarni pomoc, jestli tento dojem vznikl mym nepresnym vyjadrenim tak se omlouvam. Jsem pouze presvedcen, ze stejna humanitarni pomoc byla mozna i bez jeji pritomnosti. Jestli Vam za techto predpokladu( mozna mylnych) prijdou ma tvrzeni nekonzistentni ... mozna pouze nepresna a prilis expresivni. Zde muzeme s dukazy postupovat stejne jako v prvnim pripade, jen k jasnemu zaveru asi dojdeme tezce, uvidime. Zadne dukazy proti tomuto tvrzeni(letadlova lod) nebyly vzneseny, argumentace logistickou podporou mi prijde alibisticka, zpochybneni p. Octaviana v souvislosti s vojenskymi zakladnami - kdyby byvali chteli budovat vojenske zakladny jiste by neprije-li letadlovou lodi, neni v zadnem pripade zpochybnenim zameru budovat v dane oblasti vojenske zakladny. Tento zamer je faktem, ktery lze dolozit(a bude dolozen), potom prijezd letadlove lodi je v ramci logiky p.Octaviana pouze chovanim "slona v porcelanu", coz neni v pripade USA posledni doby bohuzel nijak prekvapujici(hloupe a kovbojske).
    OCTAVIANUS: Vase vyjadrovani se mi nelibi, ale prijde mi zabavne. Doufam, ze Vase predstava o saltech byla alspon trochu rozptylena odpovedi pro p. PULA. Prilis osobni narazku na Vase problemy jsem si dovolil pouze proto, ze mi opravdu neprijde spravne(nezavisle od toho, kdo ma pravdu) vyjadrovat se urazlive. Take mam za sebou nekolik problemu a jiste nekolik aktualnich a mnoho pred sebou, presto se snazim i s lidmi, s kterymi hluboce nesouhlasim komunikovat slusne.
    Prislib argumentace bud zde nebo v poste plati i pro Vas.
    OCTAVIANUS
    OCTAVIANUS --- ---
    JDEE:
    Neboj sa, nič si nenarušil, moje zbožné predstavy zostávajú nedotknuté. Ak sa chceš aj naďalej takto ohľaduplne vyhýbať ich narušeniu, len sa pekne vyhýbaj argumentácii a len tak plieskaj do vetra čo ťa napadne. Zatiaľ ti verbálna akrobacia ide dobre, mali sme tu už dve saltá, dokonca jedno vzad. Gratulujem.
    Iste, mám dokonca niekoľko problémov so sebou. Ty nie?:)
    PULA
    PULA --- ---
    JDEE: Prednesl si velmi nejasne a mlhave informace a modely, bez udani jakehokoliv zdroje. Jestli rozumis vede a vedecke prace, je jasne ze zdrojovani je tva bible. Cimz bych ocekaval pokud skutecne chces nekoho predsvecit, budes argumentovat a zdrojovat... Viz to co jsem prevedl ja, nalinkoval jsem mnoha clanku co podporovali moje argumenty. Ty si nic takoveho neudelal.

    Dale je problem ze si utekl od diskusi na tema vojenske sily, tvrdil si, jen namatkou, ze:
    JDEE: Predpokladejme, ze mate moc ... Skutecne kdybyste si chtel splhnout a humanitarni pomoci poslal do oblasti letadlovou lod? Ja to vnimam jako demonstarci sily, nic vic a nic min.
    nebo

    JDEE: Jak presne podle Vas pomaha letadlova lod?Neumim si predstavit humanitarni pomoc provadenou stihackami

    Pak se obratis a rikas neco jineho. Zikas ze je to ciste jenom ukazka sily, kdyz to kdyz je tahle argumentace vyvracena, xze letadlova lod je nejlepsi zpusob jak pomoc, tva argumentace se zmeni, ajko by nikdo z nas neumel pouzivat kouzelne tlacitko BACK.
    CLAVEN
    CLAVEN --- ---
    Jdee: s tebou? pochopiteľne. dosiahol by snáď iný spôsob debaty nejaké výsledky?
    JDEE
    JDEE --- ---
    PULA: Viz moje odpoved Vam datovana 19.29:18 18.2.2005. Mozna jsem se nevyjadril dost jasne.Ja jsem nikdy netvrdil, ze prijezd letadlove lodi do oblasti byl jenom ukazkou sily nybrz a jen, ze byl i ukazkou sily.
    Stejne tak jsem nevyslovil zadnou konspiracni teorii, ale tvrdil jsem, ze nektere okolnosti okolo tsunami jsou zvlastni a uvedl jsem dost argumentu. Navic jsem tvrdil, ze jsou Vazne duvody domnivat se, ze dnes existuji moznosti, jak zemetreseni vyvolat. Nemam opravdu v umyslu ztracet tady cas komunikaci nad udaji ze seismografu a clanku tykajicich se geofyziky a fyziky plazmatu, nikdo (krome Sulinara) z tech, co se zapojili do debaty nepusobi dojmem, ze by rozumel fyzice na takoveto urovni. RAVENUM jsem poskytl jednoduchy model, protoze narozdil od Vas projevila zajem bez invektiv.
    Nemrzi me, ze me lide napadaji jen nemam ve zvyku s takovymto typem lidi zabredat do diskuse.
    OCTAVIANUS: Nemyslim si, ze je zde problem s mym antiamerikanismem, spis si myslim, ze Vy mate trosku problem sam se sebou. Rozhodne jsem nechtel rusit Vase zbozne predstavy.Skutecne me to mrzi.
    CLAVEN: Skutecne si myslite, ze debata vedena takovymto spusobem ma vyznam?
    CLAVEN
    CLAVEN --- ---
    JDEE --- --- 18:43:41 21.2.2005
    OCTAVIANUS:
    Myslim, ze vzhledem k Vasemu tonu by jakakoliv reakce byla ztratou meho i Vaseho casu.


    ROFL....tak toto ma ešte ako odpoveď, keď mi došli argumenty, naozaj nenapadlo. Veľmi elegantné, i keď trochu priehľadné.
    OCTAVIANUS
    OCTAVIANUS --- ---
    JDEE:
    Áno, tiež si myslím, že pokúšať sa obhajovať tie bláboly je len stratou časou.
    PULA
    PULA --- ---
    JDEE: Vis, jde o to ze ty nahodis reci ze Amicane chteli sbou pomoci jenom vydelat, bylo to jenom ukazka sily atd. Jenze jak mile si konfrontovan argumentama proti, tak se stahnes s tim ze to nema cenu, kvuli tonu a vic uz nereagujes. Misto aby si konstruktivne hajil sve nazory dukazama a faktama, tak se stahnes areknes ze ti to mrzi ze te lidi napadaji. Vitej na internetu!

    Plyne z toho jednoduche pouceni: Pokud budu zastavat nazor, tak jsem pripraven ho dolozit a budu ho hajit i pres nesouhlasu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam