• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NEFERTIVery Foreign Affairs 20.3.2010 Peverelist (UK) @ Cross Club
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    LORENZO: Tak takhle to úplně nejni... ber to tak, že moje crew byla, je a vždycky bude RnF a tam se dokážu plně realizovat tim směrem, o jakym tady mluvim. Do SHQ jsem vstoupil právě s tim, co píšeš ty, jenže všichni z nás už jsme natolik starý, že se v osobních zásadních věcech zase až tak nezměníme - leda po nějakym zásadním šoku, ale tou víkendová tanecpárty fakt nejni...

    Z hlediska "výchovy posluchačů" - to jsou samozřejmě věci, který budu nadále supportovat a respektovat, ale jelikož a) mám už tak moc aktivit a potřebuju je omezit, a b) tohle je už prostě na můj vkus příliš "kompromisní", tak prostě nevidím důvod zůstávat.

    Jedna věc je přístup řekněme Prodigy - uděláš zábavu pro lidi "zvenku" a tím máš možnost je přivést k zásadním věcem, aktivitám, úvahám, myšlenkám... takhle vnímám i SHQ... Ale já se chci věnovat "advanced zábavě" pro lidi "zevnitř"... protože na ty už tady nemyslí nikdo....

    Tudíž bych nerad, abyste to brali osobně, mám vás strašně rád, jsme fajn kámoši, akorát prostě máme jinej světonázor/přístup a "pouze" se nechci podepisovat za něco, za čím si nestojim...
    Samozřejmě jestli budu v Praze, tak se zastavim, rád si třeba zahraju jako host, když budete mít chuť, ale prostě nechci vystupovat pod hlavičkou SHQ, nic víc, nic míň.

    Zeď nicoty je třeba zbourat! O tom není spor. Nezapomínej ale taky na stavění obranný zdi, která musí být dostatečně pevná, aby odrazila trosky padající zdi nicoty.

    Můžem o tom hodit řeč, tady to samozřejmě zní strašně pateticky, ale tak vypadá každá druhá hláška na inet diskusích.

    PS: Nejsem podřízenej Topolánka, ale zaměstnanec veřejný školy zřizovaný Magistrátem, kterej je financovanej z peněz lidí, co platěj daně - timhle jim tu ukradenou energii vracim zpět. ;-D

    MAKE LOVE/SPREAD HATE
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    raveboy - slusny slozeni stranicky legitimace takhle v unoru :-)
    NAILER
    NAILER --- ---
    LORENZO: ne, je to dobry, ma to hlavu a patu. myslim, ze vim, co rejvbojovi (mimo jine) vadi, jsou to urcite moje aktivity, kdy sirim informace o shq smerem, ktery je mu zcela cizi - na techno.cz a podobne. na jednu stranu ho chapu, ze ve zmeti reklam a komerce to je spatna vizitka pro nas vsechny, na druhou stranu bych ty lidi, co diky tomu prijdou, neodsuzoval hnedka. kazda modni vlna (krome dnb, zejo :))) jednou skonci a pak bude potreba, aby zbylo aspon par lidi, ktery budou styl nasledovat dal. a jestli to budou ty samy, jako pred modni vlnou, tak je neco systemove spatne. a aby neco prezilo, je potreba (podle me), aby se kolem toho motali lidi, co jsou ochotny neco zaplatit (vstupny, chlast na baru, drogy od dylera .)) a mohlo to bejt sobestacny bez sponzoringu (soukromyho nebo komercniho).
    ANS
    ANS --- ---
    pod tohle se klidne podepisu :)
    LORENZO
    LORENZO --- ---
    RAVEBOY: Nemyslim, že máš v tomhle pravdu. Rozhodně hudba a kultura obecně, je plná lidí, kteří se na něčem vezou chtějí být trendy a podobně. O tom žádná. Vždy to tak bylo a vždy bude...
    Ale...
    Tím, že nasadíš Tajnýho syndrom (odříznout se od všeho, co by mohlo zavánět, což ovšem neni možné, protože dnes je vše deformováno a zavání) se stáváš možná malinko pokritcem (neber zle, možná se pletu..).
    Např. ty pracuješ jako Topolánkův podřízený a budeš to dělat nehledě na to, že se spoustou věcí, které se ve vedení školství, na tvé škole, nebo mezi kolegy dějí nebo s nimi nesouhlasíš. Prostě víš, že budeš v něčem prospěšný a víš, že za tím co děláš ty, si můžeš (relativně samozdřejmě) stát. Stejné je to dle mne v tomto případě... Můžeš přece zkusit otevřít vlastní školu, nebo makat jako soukromý učitel a vybírat si žáky a spolupracovníky, nespolupracovat s nikým kdo by dělal něco špatně, jinak, nebo udělal někdy chybu... SHQ je rozhodně směs přístupů, i souboj různých Eg (ego), ale není tak tragická, v porovnání s jinými věcmi, že by bylo potřeba se od ní distancovat...
    SHQ není žádnou korporací sponzorována a ni žadnou korporaci nesponzoruje, ani nepodporuje. Jít příkladem a debatovat s opozicí, přesvědčit jí o jasných chybách, ale i si připustit vlastní, je základem veškerého vývoje a práce ve společenství. To že si na akci někdo honí ego, nebo se vyfotí, by tě nemuselo odrazovat od toho, akci spoluvytvářet. Tomu se nevyhneš.. I v menčích scénách (breakcore, experimental, gotika, HC...) je spousta lidí, kteří jdou na akci, aby je tam někdo vyfotil, někoho milují, chtějí mít pocit, že jsou zvláštnější než jiní.... Tomu se nemůžeme vyhnout. Jsem, ale přesvědčen, že nějaké procento lidí, i když přichází s kanceláře, studia, diskotéky, můžeš zaujmout jiným přístupem natolik, že je někam posuneš, lépe řečeno, sami se začnou posouvat. Vem, jak jsi se dostal k hudbě kterou posloucháš teď ty... Jaká složitá cesta to byla a jak tě jedna návštěva něčeho, potkání někoho, nebo příjemná či nepříjemná zkušenost může posunout.. Nedělám si iluze, že chlapce z meccy, kteří se na shq ukáží někam posuneme, ale nějkému grafikovi, možná otevřeme okno (výhled) někam jinam. Třeba tak, že někoho zaujmeš hudbou a pokusí se s tebou bavit, když tě potká na baru. I když třeba porozumí textu v nějaké věci. Protože každý se může začít o něco zajímat, být inspirován... Myslim, že před svým odchodem, by jsi měl buď tady nebo až se sejdeme konkrétně říct co ti vadí a zjistit, jestli by se s tím nedalo něco dělat... Rozhodně jsem pro debatu, ikdyž jsi třeba již rozhodnut, aby věci byli jasné a pokud máš pravdu mohli se třeba pohnout správným směrem...
    Jak jistě bourat zeď nicoty?
    Já myslim dělat něco víc než, že zeď už 10 let nestvim a že se s lidma, kteří o zdi nevědí, nebo občas něco přihodí, nebo dříve postavili větší kus než já, nebudeš bavit, nebudeš s nima na fotce:))
    Možná, kdyby se tak zachovali všichni před desti lety stavím taky ještě zeď. A nezačneme tak stavit jinou, čistou zeď? Může existovat čistá zeď?

    Ber to obecně. Já vím, že já konkrétně nejsem natolik čistý, abych ke zdi nicoty občas nepřihodil cihlu, tím co někde prohlasím, jak se zachovám, nebo co někdy udělám. Ale osobně jsem ještšě nikoho, kdo by to tady (v západní evropě?) dokázal osobně nepoznal.

    Jinak respektuji tvé stanovisko, ale prosím tě o konkrétnější rozbor problému, ať už veřejně, nebo na nějakém setkání...

    Pro koho je to celé demence, OT, nebo krkolomné a gramaticky nestravitelné, moc se omlouvám....
    ABU
    ABU --- ---
    RAVEBOY: mluvil sem v minulem case...nejsem upe blbéé;)
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    WILD_A: No jo vlastně! :-D

    ABU: viz RAVEBOY (try again)

    DANCE/BEFORE THE POLICE COME
    ABU
    ABU --- ---
    RAVEBOY: kdybys do ni vnesl neco svyho (tj. to o cem mluvis), tak pro Tebe treba mohla byt i necim vic a pro ostatni taky..tje tak asi jediny, co me na to napada rict
    WILD_A
    WILD_A --- ---
    RAVEBOY: A nejses v tom pripade OT? :)
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    ABU: Myslim, že koncept "párty nabízející aktuální trendy v taneční muzice" je z mejch níže uvedenejch důvodů "nereformovatelnej"...

    MAKE LOVE/RB
    ABU
    ABU --- ---
    RAVEBOY: "moznost" nahodit neco konkretniho & konstruktivniho dle individual predstav byla, je a bude. myslim, ze (by) prijit mela!

    make/sense;)
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    S tim souhlas... ale zdá se mi, že SHQ (asi ani předtim) nebyl ten typ akcí, kde bys ""bojoval" proti korporacím"... korporace jsou jenom drobnej důsledek mnohem širších sil, který mj. způsobujou, že lidi oddělili práci od zábavy, víru od rozumu, filosofii od techniky atd... a to je to, co mě sere nejvíc... elementární destrukce životní kultury... ve všech směrech... a "taneční zábavy", obzvlášť ty "trendy" a "hippy (yuppy)" tuhle "zeď nicoty" nejen nebořej, ale naopak přidávaj cihličky z druhý strany...

    HOWGH/YU KNO
    ANS
    ANS --- ---
    no dobre, to bylo mysleno jako nadnesene, ale na cesky pomery to trochu sedi. moc lidi nema takovej prehled, aby se tomu jenom smali. ja taky ne. jasny ze uz tu vsechno bylo, ale v tomhle pripade mi to experimentovani a absorbovani vlivu pride o dost svobodnejsi, nez kdybych se snazil o to sami a chtel to vydavat za drumnbass. ale kdyz tady slo teda o tu reflexi okolniho sveta a hlavni kredit v tyhle muzice davas sonofilum co makaj na vyvoji syntaku , tak sme zase u konzumu a velkejch firem ne? diky temhle nastrojum muzes tvorit hudbu co mas rad a klidne s ni proti velkejm korporacim i "bojovat". trochu kruh asi.
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    Ale dubstep neni neslýchanej :-D Šedesátkový jazzmani, sedmdesátkový dub-reggaečkaři a osmdesátkový industriálisti se dubstepu smějou :-D Jediný, co se v "taneční hudbě" furt mění je akorát zvuk, a kredit bych v tomhle dal když už někomu, tak sonofilům pracujícím pro výrobce synťáků a né sedmnáctiletejm zhulenkám, kterejm máma koupila počítač...

    MAKE LOVE/RB
    ANS
    ANS --- ---
    teda mozna sem mimo, ale shq sem ani nikdy nepovazoval za druh akci jak pise rb (typu turbovka s thorpem). spis mejdan a zabava pri poslechu neceho neslychaneho, coz je imho reflexe okolniho sveta, z kteryho ta muzika je, vic nez cokoliv jinyho. (nerikam, ze to tak je nejlepsi)
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    Já se asi definitivně zdržim účasti... nějak se mi nelíbí, jakym směrem se celá ta akce ubírá - chodí tam čím dál tím víc lidí, který si celej život akorát fetišizujou aktuální "progresivní" styly, nebo maj hudební akce jako záminku k tomu se zchlastat a vyfotit se do fotoreportu s vyplazenym jazykem. A propagace je směřovaná přesně na tenhle typ lidí - což zpětně ovlivňuje tu akci jako takovou.

    Já mám zázemí v old-school pojetí soundsystémů, nejdůležitější je pro mě kultura reflektující okolní svět, společnost, umění, politiku, ekonomiku - a né eskapismus ve formě hudby jako "nástroje zábavy"... a po víkendu zpátky do reklamek, bank, obchodních oddělení, programátorskejch sekcí buržoustskejch firem... protože je vlastně přece všechno "v pohodě"...

    Tudíž už posledních pár akcí vlastně nevim, co tam dělám - to není nesouhlas, ale spíš potvrzení toho, že jsem jinde... takže asi jdu ztohoven...

    LOVE & PISS/KKK
    LORENZO
    LORENZO --- ---
    Tak pánové:
    Nailer - tři věty k Moving Ninja
    Matoa - tři věty k Mac Koall + dvě k Valoovi
    zkusme definovat styly, které zazní a jak se rozdělí stage. Tworbo začne makat na plakátu, takže navrhuji text na druhou stranu, ke každému projektu, webovky. Napadá někoho něco?
    LORENZO
    LORENZO --- ---
    Tak Yukimura dá taky..
    BROTHER
    BROTHER --- ---
    tesim se
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam