• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jo a pak to smyj vykapanou syrovátkou a tu nech přes noc zaschnout. Nebo ji vypij - je extrémně zdravá a celkem i dobrá.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ORISKOVANUTELA: pár dní po sobě na to aplikuj kefírovou masku. Kup bílý kefír, nech ho vykapat v teple do husté kaše, napatlej na obličej rozpařený po koupeli a nebo po napařování a nech to tam alespoň půl hodiny. Čím déle, tím lépe.

    Můžeš do toho přidat třeba podrcenej acylpirin, nebo med, nebo nějaké jiné protizánětlivé věci.
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    a ještě, čim se mám namazat? udělaly se mi na obličeji takový jakoby šupinky... za pár dní jedu na hory, a nevím, co s tím...

    Mám konopnou mastičku,tak sem se mázla tou, a vcelku v poho, jen sem nebyla moc venku... a nechci, aby se mi to zhoršilo:-(

    Krémy na obličej pravidelně žádný nepoužívám, ani se krom plesů a tak nemaluju, 2-3 týdně pleť vyčistím gelem se spraší a čímsi od alverde + pleťovou vodou....Tak nevím, na čem mám zapracovat, abych se těch šupinek zbavila
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    Já měla od alverde kávovej (myslím bílej s zelenym vrškem), byl hroznej - kousala mě po něm hlava, a skoro nepěnil... Teď mám amarantovej, a spokojenost, i s kondicionérem.

    Jen mě štve, že maj alverde často limitovaný řady, měla sem sprcháč, myslím borůvka s brusinkou nebo co, pak sem si koupila od weledy, a teď sem po tom alverďáckym koukala, a nikde sem ho neviděla... hrozně hezky voněl
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    NIKKITA: Když pošleš fotku tak se ti na to podívám- sem, do pošty. Jinak alergie může být každý týden. A když jdeš za dermato tak to není jen o tom, že ti předepíše kortiko, ale hlavně o tom, že ti dá diagnózu +/- tě pošle na krev páč určitý věci jsou infekčního původu.
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    BRUSINKA: Jenže já to mám vážně poměrně často, cca jedenkrát týdně, to podle mě alergie není, je to něco dlouhodobého. Začalo to těmi pupínky kolem očí u koutků, což jsem měla prakticky celoročně, ale připisovala jsem to tomu, že jsem se moc drhla při odličování očí a kůže okolo očí je citlivá. Teď jsem to měla na tvářích, nose i pod obočím. Naposledy mi to vyskákalo, když jsem se umyla umělou houbou z drogerky, to jsem měla flekatej celej ksicht, což ale bylo nejspíš tou houbou. Teď už mám hypoalergenní mořskou. Mohla by to být nějaká kožní nemoc? Zas ke kožařce se mi nechce, už vidim jak mi předepisuje nějakej ropnej dryják plnej kortikoidů :(
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    NIKKITA: já bych si teda na to, co popisuješ nic nepatlala..(a vzala si zyrtec)
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    WILHELMINA_LOO: Vím, snažím se používat neparfémované nebo s co nejmenším množstvím éteráků. V tomhle byl jen limonene a linalool nebo jak se jmenujou, což je součást toho tea tree. No, uvidím zítra, namatlala jsem se něčím jiným a jestli to bude i ráno, tak vážně nevím :(
    WILHELMINA_LOO
    WILHELMINA_LOO --- ---
    NIKKITA: Tak přírodní rozhodně nerovná se nedráždivý, třeba perfemační složky podráždění vyvolávat můžou.
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    HELLENKA: No já se tea tree olejem natírám docela dlouhodobě (kapka oleje na tampónek plus voda), většinou právě na pupínky. Tím by to myslím být nemělo. Myslíš, že by se u mě mohla ta alergie zničehonic objevit? Jednou se mi ale udělaly i po jiném balzámu s měsíčkem, kde tea tree není, tak to možná nebude tím...
    Trochu mě to štve, protože jsem trochu doufala, že se používáním přírodních věcí člověk těmto nelibostem na obličeji vyhne, a ono to zatím dopadne snad ještě hůř, než kdybych si na obličej napatlala savo s ropou :(
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    MAGI: Jestli to je reakce na můj příspěvek, tak si tím nejsem jistá, protože se mi to stává opakovaně a vědomě na nic alergii nemám nebo jsem nikdy neměla, leda možná na rajčata (dělalo se mi po nich občas nevolno), ale ta jsem neměla už delší dobu.
    Napadlo mě, jestli to nění dermatitida či něco takovýho, nebo ekzém, nikdy jsem nic takového neměla, tak nevim, jestli to takhle vypadá, ale zas se mi nezdá, že by se to objevovalo takhle nahodile. Jsem teď nachcípaná a zároveň jsem měla makačku v práci (hodně pohybu), takže mě napadá i souvislost psychická. Než si ale začnu namlouvat, že mam červenej ksicht z toho, že jsem magor, ptám se na fyzické příčiny... Stává se mi to prostě různě, ale nechce se mi věřit, že by za to mohla růžová voda nebo přírodní krém co má expiraci půl mesíce zpátky.
    MAGI
    MAGI --- ---
    ještě mě napadlo.. nemuze to bejt třeba nějaká potravinová alergie?
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    Dneska se mi stala hrozná věc - ráno vstanu a obličej celý osypaný červenými pupínky. Stává se mi to občas a nemůžu za boha přijít na to, čím to, ale dneska to bylo fakt extra. Před spaním jsem udělala toto - umyla si obličej lávovou zemí (to je v pohodě), pak se nastříkala nově koupenou růžovou vodou (nastříkala jsem i mámu a ta nic), namazala se balm balmem s tea tree (má expiraci do listopadu, ale to zas nevidim jako mega problém) a pak šla spát - polštářek mám (musím se přiznat) takový ten co dávají v letadle, je už ale mnohokrát vypraný. Občas se mi stává, že se vzbudím a mam ty červený pupínky po ksichtě, ale přes den to pak zmizí. Snažím se v tom vysledovat nějaké pravidlo, ale krémy střídám, někdy se večer nenamažu vůbec, tak nevím, jestli by to mohlo být tím krémem. Nebo tou růžovou vodou? Stalo se vám že jste se po ní osypaly? Nebo by mohla vadit ta látka polštáře? Prosím poraďte, jsem z toho krapet zoufalá, protože vypadám, jak když mam lepru.
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    TUILE: Záleží na tom, který používáš - já si jako první koupila ten červený od averde, který vůbec nepění, a měla jsem taky takový pocit. Pak jsem zkusila olivový a ten byl ok a dlouhodobě jsem byla spokojená s amarantovým (tm. hnědá pixla). Rozhodně jsem necítila žádný takový pocit, rozdíl mezi konvenčními a přírodními dejme tomu od alverde je snad jn v té nepřítomnosti silikonů, jinak tenzidi atd jsou tam stejné. Spíš než neumyté se mi stalo, že byly až moc umyté, tzn. že byly takové jakoby ostré. Balzám jsem měla jen meruňkový.
    Teď mám od essential care šapon, nejjemnější, co se mi podařilo nejít (tenzid jen jeden a ještě k tomu ten prakticky nejjemnější) a vyhovuje mi moc.
    PETAW
    PETAW --- ---
    TUILE: Mala som podobny pocit po niektorych Alverde, najhorsi myslim ten so zelenou kavou. Z Alverde sa drzim verzie oliva s hennou, ta osobne vyhovuje najviac.
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    TUILE: nepouzivas toho samponu prilis vela? pripadne zle vyploachujes? to sa mi stalo raz, ked som mala pocit, ze sampon nepeni a tak som si ho na hlavu naliala hromadu a to neslo poriadne vymyt, ale ked si dam adekvatnu davku a poriadne to vymyjem, tak mam vlasy umyte a pekne, ziadna mastnota... jak po Alverde, tak po Lavere a Alterre a inych prirodnych...
    TUILE
    TUILE --- ---
    jaky sampon pouzivat?
    po trimesicni zkusenosti neprve s laverou a posleze s alverde jsem dosti znechucena.
    po umyti jsou vlasy nehezke a vypadaji neumytea ze by potrebovaly znovu umyt.
    zkousela sem po myti pouzivat balzam alverde a vysledek byl jeste horsi (vlasy masty, drzi tvar v podstate v jakemkoliv tvaru...).
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    QUORRA: Lecitinova od Hadka.
    FIFULINKA
    FIFULINKA --- ---
    Ceny este nevim bohuzel, uvidim, kolik toho bude. Ale myslim ze tak 200kc za 150ml.. V sobotu sem hodim fotky i s cenama:)
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    Chtela jsem si koupit od weledy cold cream, ale na prvnim miste ve slozeni je voda. Ptam se, jestli je to na zimu vazne dobre, jelikoz jsem nejak nabyla dojmu, ze v kremech na zimu by voda byt spravne nemela. Jak to je?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam