• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    NIKKITA: v krámě Rossman v OC Prior v Karviné, první regál za rohem vpravo :-) expirace 05/15
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    MARGARITKA: No někdo tady snad psal, že to prej prodávaj i v Globusu nebo co... no já si právě v Rossmannovi kupovala od Alterry nějaký krémy na ksicht, který byly dva měsíce před expirací za poloviční cenu, tj asi za tři pětky, a fakt byly dobrý, a taky mycí pěnu, taky bezva, ale po tom, co rozprodali ty zásoby, tak už jsem tam nový neviděla... tenhle jsi koupila v kterým krámě? A expiraci to má za jak dlouho? Jestli to taky neni jen výprodej posledních kusů a pak ende šlus :(
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    NIKKITA: je to privatni znacka Rossmana takze jedine tam, vcera jsem do nej po dlouhe dobe zabloudila a zjistila, ze dost veci od Alterry ubylo, na plet uz tam nemeli vubec nic...
    PIKKMA
    PIKKMA --- ---
    THEIA: khadi rozhodne lepsi
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    MARGARITKA: A kde jsi to koupila? Alterra je dobrá, měla jsem od nich pleťové krémy, poměr cena/výkon mě taky mile překvapil. Je ještě k dostání v Rossmannovi? Měla jsem pocit, že tuto značku stahují z trhu.
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    Velmi prijemne mne prekvapil krem na ruce od Alterry s Aloe a granatovym jablkem! Koupila jsem jen tak na zkousku - 75ml/45,- Kc a je lepsi nez Lavera Basis, ktery mne stal 3x tolik... krasne zvlacni, hydratuje, provoni a rychle zasycha. Prekvapilo mne i slozeni (podil vyzivnych oleju a extraktu z rostlin) vzhledem k cene. A ma BDIH. http://www.cosmeticanalysis.com/cosmetic-products/alterra-naturkosmetik-handcreme-granatapfel-aloe-vera-1.html
    THEIA
    THEIA --- ---
    Tak som si konecne nasla cas a "nabarvila" si vlasy tou neutralnou barvou od Khadi a som velmi spokojna, zafungovalo to aj na moje jemne, rozlietane vlasy vo vyblitej sedo-tmavo blond-bledo hnedej farbe. Farba sa nijak nezmenila, ale je vyraznejsia, vlasy su super leskle a vyzeraju tak nezvykle upravene.

    Skusal ste niekto aj tu bezbarvu logonu? Je medzi nimi nejaky rozdiel? Khadi je 100% cassia, u logony je este par dalsich ingrediencii, ale ako ucinna zlozka mi pride prave len ta cassia, tak neviem ci mam este experimentovat s nou..
    TICHTICZKA22
    TICHTICZKA22 --- ---
    http://www.cestaprirody.cz/index.php?productID=5790 někdo prosím zkušenosti s tímto? Má to být proti padání vlasů. Vůbec to neznám a zvažuju koupi teda...
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    Díky za rady :)
    MARINNE: Ten jsem na to prskla jako první, ale je fakt, že na něm píšou na hojení jizev, ale ne na hojení čerstvých popálenin, tím to budu spíš mazat až to bude zahojenější.
    KEMENTARI: Dobrej tip, akorát to bude vypadat, že jsem si tu ruku spíš zlomila :) Ale něco takovýho jsem doma hledala původně. Na flastry už házim bobek, mam tam hnusnou červenou vyrážku po tom :(
    GRETKA: V té domácí mastičce ze sádla je měsíček a řepík a ještě jedna rostlinka, tak by to mohlo mít ty samé účinky ne? Jinak si před tim matlánim vždycky mažu ruce a to místo předtím oplachuju, tu jizvu vážně nechci ani omylem.
    GIRAFFKA: Hemagel tu máme, ale v ten nemám příliš velkou důvěru, dávala jsem si ho jednou na nějaký říznutí a byl na prd, a navíc je to asi chemka a tu se mi na to dávat moc nechce :(
    DADULKA: Po framykoinu (mastičce) prý zůstávají jizvy, je to antibiotikum, takže jednorázově asi ano, ale mohlo by to být kontraproduktivní (jestli po tom vážně zůstávají jizvy).
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    MARGARITKA: zkus si fakt koupit předevšim ten pruban a vázat to a pak se ti tam jakákoliv mastička udrží dýl.-)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MARGARITKA: tak to je gel pod obvaz, nemá namazat a držet bez krytí. Má se aplikovat pod gázu nebo mastný tyl a pak ještě převázat obvazem.
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    CAMELLA: no jo jenze je to dost neprakticke, kdyby byla alespon hustejsi a drzela na miste, ale je to dost tekute
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MARGARITKA: to je účel, ta mastička se nesmí vsakovat ani zasychat :)
    PINK_CICINKA
    PINK_CICINKA --- ---
    GIRAFFKA: Vím, co myslíš, ale tyhle gely na spáleniny asi těžkou budou přírodní...
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    GIRAFFKA: ta mne docela zklamala, nevsakne se ani nezaschne, jak ji naneses, tak tam zustane, takze se rychle setre a pri prelepeni rozprcne mimo, zadnej zazrak, jak avizuji na obale a letacich :-/ to uz radsi primo naplast na vlhke hojeni, ma takovy gelovy polstarek, ktery chladi, udrzuje vlhke prostredi, ale zaroven vstrebava vse co z rany tece, mne se s tim krasne zahojilo o skvaru lehce skalpovany koleno, kdyz jsem sikovne spadla na kole :)
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    NIKKITA: Co sypkej framykoin?
    MAWOO
    MAWOO --- ---
    GRETKA: ja mam dobrou zkusenost s cistym kvalitnim levandulovym olejem na stridacku s mastnym (mesickova mast s propolisem domaci vyroby)...
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    ten o kterym mluvim já by měl pomáhat odbourávat odumřelou tkáň a udělat na ráně gelovej protivysýchací film..
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    GIRAFFKA: Mokrý hojení je sádlo nebo krém na opruzeniny ;) olej méně protože odteče, ale v zasade každá hodně mastná mastička je ok.
    Lék se ve Fr jmenuje tullegras, české názvy equivalentu neznám.
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    GRETKA: a co "mokrý hojení" mastičkou typu hemagel?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam