• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MARGARITKA: ale já přece nemluvím o úplatcích pro certifikační autority...spíš o úplatcích na úplném začátku řetězce.
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    MARGARITKA: (tim nerikam, ze uplatky neberou, berou vsichni a ve velkem, mam osobni zkusenosti, ale neverim, ze nekdo kvuli uplatku slevi v zakladnich bodech nutnych pro udeleni certifikatu, uplatek firma dostane i tak, ale spis za to, ze vubec umoznila prodej na EU trhu a ze byli pani auditori a posuzovatele hodni... vetsina hosp. mene rozvinutych zemi si EU firem natolik vazi a podbiha jim v tomhle smeru, ze jim daji neco navic, ikdyz auditor udela jen to, co ma)
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    CAMELLA: to je pravda, ale k cemu by pak certifikace byla? Navic to neni jen problem 3. sveta, certifikaci pro EU trh provadi evropsky institut/ustav... muzou se tam uplacet, jak chteji, ale myslim, ze EU normy jsou dosti prisne na to, aby se evr. instituty zrvona v tomto smeru uplacet nenechaly - nebo jinak, sankce a opatreni proti tomu, ze by byla certifikace udelena necemu, co jeji pozadavky nesplnuje, jsou natolik vysoke a prestiz+konkurence certifikacnich firem natolik choulostiva, ze by se jim to tezko vyplatilo... pokud firma certifikuje neco, co posleze zpusobi ujmu na zdravi, ci nejakou katastrofu, muze to pro ni byt likvidacni. Navic kaceni destnych pralesu a globalne vyznamnych ekosystemu kvuli intenzifikaci zemedelstvi je v dnesni dobe dost propirane a aktualni tema na to, aby certifikujici firmy riskovaly kvuli par drobnym, ze s tim budou spojovany...
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    já taky nejsem fanatička, ani nepoužívám výhradně přírodní kosmetiku. Ale zrovna u mýdel si myslím, že se dá palmovému oleji snadno vyhnout. A co s týče bdih - u všech surovin dovážených ze zemí "třetího" světa bych mu příliš nevěřila, pokud to nemá ještě nějaké dodatečné certifikáty. Míra korupce je tam příliš velká.
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    CAMELLA: studuju geoekologii... a tohle není nic nového ani pro laiky, ale za 1. nejsem fanatička/LOHAS... a používám i zdravý rozum - tedy, je-li mi to příjemné a navíc mám vrabčí spotřebu, tak kvůli toho bezesné noci mít nebudu... za 2. BDIH - by měl garantovat ekologicky šetrné získávání všech ingrediencí v návaznosti na požadovavky trvale udržitelného hospodaření, rozvoje krajiny, zachování biodiverzity atd.
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    BOSSORKA: klidne pak napis, zda je ok, jeste ho tu nikdo krom mne nerecenzoval... mne vyhovuje ze vyzivi, hnedka zjemni a hydratuje a pritom se rychle vsakne, nezanechava ani mastny film, ani vyschlou pokozku ci lepkavy film, ktery i po par hodinach se pri styku s vodou citelne smyva... Tenhle se proste vcucne a je to na rukou hned znat. Jako jediny ho pouzivam u pocitace s tim, ze muzu po chvilce hned psat...
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MARGARITKA: přečti si něco o získávání palmového oleje a dopadu na životy lidí a obecně ekosystému. Palmový olej nebrat.
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    MARGARITKA: ok, za zkoušku nic nedám ;-), snad to v rosmanu najdu :-)
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    BOSSORKA: pro mne zatim nejvetsi objev posledni doby a jeden z nejlepsich kremu na ruce a to i ve srovnani s drazsimi kategoriemi (Lavera, Weleda, Mr. Sapola apod.) = 45,-/ Rossmann
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    LFE: Sonett! (slozeni: Sodium Palmate, sodium docate, aqua, glycerin, sodium chloride. Oproti ciste olivovym typu Knossos vydrzi pekne pevne az do konce + dobre mydli)
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    Potřebuju nějaký dobrý krém na ruce, mám je hodně dehydratované a vysušené, nějaký tipy? :-)
    LFE
    LFE --- ---
    Diky moc. Mrknu na to.
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    NIKKITA: nebo to od urtekramu... nebo Knóssos mýdla, jsou jen čistě z olivového oleje, mají variantu bez ničeho i s "příchutěma", a mají je skoro všude a stojí asi 25 kč.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    LFE: tak klasické marseillské? to je jen zmýdelnatělý olivový olej, nedává se do něj žádná parfemace.
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    LFE
    LFE --- ---
    CAMELLA: Ja bych prave chtela ale mydlo (tuha kostka), ne sprchac. I tak diky .-)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    LFE: skoro každá přírodní značka má i neparfémovaný sprchový gel. I alverde má.
    LFE
    LFE --- ---
    Ahoj, na alegrologii mi rekli, ze jsou na me kozni projevy nevhodne produkty, ktere obsahuji tzv. male molekuly, jsou to pry hlavne veci, ktere dodavaji aroma (at uz podpazi - deodorant, nebo obleceni - avivaz). Nevite o nejakem mydle, ktere by bylo skutecne prirodni, co nejvic basic, co nejmene parfemovane (klidne vubec)? Pripadne klidne i jine produkty, ktere by vas napadly. Pouzivam prevazne hlavne prirodni kosmetiku, ale stejne to necim vzdycky navonene je. Hlavne mi ted ale jde o to mydlo.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---

    Recenzia na sampon Sante Henna Volume zakupeny v DMke na Slovensku. Pouzivam ho mesiac.

    Plusy:
    -velmi prijemne zlozenie , pivo na druhom mieste ma zaujalo ku kupe
    Aqua (Water), Beer, Coco Glucoside, Alcohol, Glycerin, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Glyceryl Oleate, Sodium PCA, Xanthan Gum, Mel (Honey), Arginine, Hydrolyzed Wheat Protein, Lawsonia Inermis (Henna) Extract, Lawsonia Inermis (Henna) Leaf Powder, Indigofera Tinctoria (Indigo) Leaf Powder
Indigofera Tinctoria Leaf Extract, Hydrolyzed Silk, Parfum (Essential Oils), Citric Acid, Phytic Acid, Limonene, Linalool
    -moje jemne, mastiace sa vlasy bez objemu su po nom lahke a pevnejsie, vlasova pokozka velmi dobra, dokonca mi pride, ze malicko splna aj slubovany objem, ale najozaj malicko :) Hlavne ta pevnost a pruznost vlasov ma fakt bavi, tu som nevedela dosiahnut so ziadnym chemkovym/nechemkovym samponom. Pride mi, ze sa mi menej lamu.

    Minusy:
    -pachne ako spatna panska kolinska
    -nepeni, takze sa rychlo mina a moze sa to predrazit

    Inak si ho urcite kupim znovu a budem ho pouzivat, kym si nan vlasy nezvyknu tak, ze prestane fungovat ako vsetky ostatne sampony :).
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    KALHOTKA: Já jsem s alverdím spokojená, veleda mi přijde pro mou studenstkou kapsu dost drahá...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam