• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    ANASTHESIA: Na to bych se taky vyprdla, tam jsou samý bělící, nebo aspoň mam takovej dojem. Myslim, že asi zůstanu u normálních alverdích tónovačů, podle mě to odvede podobnou práci a navíc mi ta celá BB aféra zavání dobře promyšlenym marketingovym tahem.
    ANASTHESIA
    ANASTHESIA --- ---
    NIKKITA: aha neco jsem videla ale netestovala. no ja na slunce nemuzu takze fakt potrebuji svetly. doporucovali mi z asie ale to mam strach.
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    ANASTHESIA: Taky to tak vidim. Možná se bude hodit až teď dorazim od moře řádně osmahlá :) ale kdybyste někdo nějaký objevil, budu ráda. Jinak to jistí alverde a ten jejich novej tónovací jánevimkolik v jednom.
    ANASTHESIA
    ANASTHESIA --- ---
    NIKKITA: tak to asi prirodni svetly bb nenajdem :-(
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    ANASTHESIA: No já právě taky.
    ANASTHESIA
    ANASTHESIA --- ---
    NIKKITA: no ja jsem bledule takze prirodni opaleni mi nesedi:-(
    GREENFAIRY
    GREENFAIRY --- ---
    Nemáte někdo zájem o minerální make-up Everyday Minerals v odstínu Light Olive? Netrefila jsem odstín. Kdyžtak pošta.
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    ANASTHESIA: On zas tak tmavý jak vypadá po rozetření není, je hodně lehký a nijak výrazně nekryje, takže se to vstřebá. Tónuje do přirozenýho opálení. Kdybys chtěla, za šest pětek ti ho nechám, když ti bude sedět, obávám se, že ho nevyužiju. (Pakliže jsi z Prahy).
    ANASTHESIA
    ANASTHESIA --- ---
    TABBY: no jo ten jsem videla ale je proste hrozne tmavy, nevim pro koho to delaj
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    afaik využít do kožichu ostatky ze zvířat chovanejch na maso/těch co se zabíjej je ještě relativně důstojný naložení s mrtvolou,navíc ten materiál tu už je, otázkou zůstává,nakolik je pro prostředí náročná výroba syntetickýho štětce..
    TABBY
    TABBY --- ---
    ANASTHESIA: Lavera.
    ANASTHESIA
    ANASTHESIA --- ---
    Ahojky poradi nekdo prirodni BB? :/
    GREENFAIRY
    GREENFAIRY --- ---
    NIKKITA: je to syntetika a řekla bych ,že se s tím i pracuje líp, než s přírodním vlasem
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    LOVETHIEF: No jako jasný, ale jelikož o štětcích nevim vůbec nic, tak nevim, jestli třeba nejdou vyrábět z nějakejch obráběnejch vláken, nebo třeba ze srstí nějakejch zvířat typu lama vikuňa, který se chovaj pro srst, ale nezabíjej. A těm bych dala přednost před syntetickejma. Proto se tu ptám.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    Co se stetcu tyce, tak me napadlo... ti z vas, co uprednostnujou prirodni kosmetiku a kosmetiku netestovanou na zviratech, zda se vam i lepsi pouzivat stetce prirodni, tzn. ze zvirecich chlupu? Neni lepsi pouzivat stetce ze syntetiky?
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    GREENFAIRY: Ahoj, koukala jsem na ten štětec, ale nepíšou tam, z čeho ten vlas je (nebo aspoň jsem to nenašla) - nevíš?
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    Tak z Weledy mi ohledně těch hliníkových tub přišla tato vyčerpávající a poměrně uklidňující odpověď:
    Dobré nedělní ráno. Ano, máte pravdu, Weleda používá pro některé své výrobky hliníkové obaly, které jistě nejsou z ekologického hlediska zcela ideální, ale pro své vlastnosti pro ně zatím není adekvátní náhrada. Zejména u krémů hraje obal přípravku velkou roli. Aluminiové tuby se při vytlačení krému deformují a nedochází tak ke zpětnému nasávání kontaminovaného krému z hrdla tuby, navíc hrdlo tuby je úzké, tzn. že ve styku z vnějším prostředí je pouze nepatrné množství přípravku. U plastových tub by díky zpětnému nasávání zbytku přípravku dovnitř tuby pouze čistá přírodní konzervace, kterou Weleda pro své přípravky používá, nestačila.
    Novinkou v obalové technologii Weleda jsou obaly u nových tělových mlék Weleda, které využívají technologii "back in the bottle", uvnitř plastové lahvičky je sáček, který se podtlakem zmenšuje, nedochází tak ke kontaminaci z vnějšího prostředí a navíc dojde k úplnému "vypoužívání" přípravku.
    Věřím, že jsme na Vaši otázku odpověděli a věříme, že nám zachováte přízeň. Hezkou neděli. Vaše Weleda
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    plastový lahve budou jednak levnější,ale bude levnější(?ekologičtější?) i jejich transport,když jsou lehčí..
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    GREENFAIRY: Díky, kouknu na to.
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    mfortniBRUSINKA: mne to stve nejvic u telovych mlik z Weledy, uzivani je sice velmi komfortni, ze to nevytece a muzu se mazat v posteli a hazet s tim jak chci, ale zustava tam toho opravdu hodne a po rozriznuti to casto nestiham spotrebovat a vysycha to :-/ vzhledem k cene mne to dost prekvapilo, kdyz sem to prvne rozrizla, predtim sem jedno vyhodila v domeni ze uz je prazdne...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam