• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    ISCH
    ISCH --- ---
    Ženy jen ujištění: který olej je "pachově" neutrální a dá se použít jako "nosiš"? Jojobový?
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    SNELA: filtruj, tahle otázka tu v různých obměnách proběhne tak jednou měsíčně.
    SNELA
    SNELA --- ---
    TABO: jasný, děkuju juknu

    Jinak, co si myslíte o kosmetice Yves Rocher?
    TABO
    TABO --- ---
    SNELA: Přítel má problematickou pokožku na hlavě a používá tenhle šampon:

    Je s ním šíleně spokojenej. Co jsem koukala na složení, neměly by tam bejt silikony, pegy a takový. Ale předesílám, že nejsem chemik...

    LOMILOMI: Já mám vlasy zatím úplně OK (konzultováno se spolubydlící ;) ), tak u toho ještě chvíli zkusím vydržet a uvidí se. Asi hodně dělá to, že je mám krátký. Na ocet jsem se vykašlala, vzala jsem je jen sodou, lžička do hrnečku, zalejt vodou, polejt s tim hlavu, žádná práce...
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    TABO: delala jsem to tak temer dva mesice. Nakonec jsem je mela permanentne umasteny (normalne se mi nemasti), tezky, svedici hlavu...ale je fakt ze vlasy byly pekny leskly. nevim jestli jsem nekde udelala chybu. Prestala jsem kvuli praktickym duvodum-michat porad jedlou sodu a jablecnej ocet je na cestach neprakticky, clovek se musi zorganizovat.
    SNELA
    SNELA --- ---
    tak to jsem dělala vždycky
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Sampony je hlavne potreba stridat. Ne mit jeden a pouzivat jen ten.
    SNELA
    SNELA --- ---
    NIKKITA: no já teprve s přírodní kosmetikou začínám, dřív jsem nad tim nějak zvlášť nepřemýšlela, ale proste co koukám, je to masakr, člověk se nestačí divit jak byl naivní :/
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    SNELA: No to je právě těma silnejma odmašťovadlama v konvenčních šampónech, mě se taky vlasy mastily jak blázen, než jsem začala používat přírodní šampony. A ty kecy jakože je to proti lupům atd je jen marketingovej tah, když se podíváš na složení, tak je nad slunce jasný, že takovej koktej chemek ty lupy můžejen způsobovat.
    SNELA
    SNELA --- ---
    ROTWEIN: to jsem nikdy neslyšela, že by měla vliv na mastnotu vlasů štítná žláza.. snad to neni můj připad :/

    TABO: no já do teď používala klasický šampony, naposled jsem měla velkej pakl (had and shoudelrs) no a ačkoliv jsem na lupy netrpěla, začali se mi po něm dělat.. a celkově mi žádnej šampon nedělal dobře, tak jsem začala přemýšlet jestli je to kvalitou šamponu nebo problémem u mě. Já bych se u toho mytí vodou bála, že by mi vlasy smrděly :(
    TABO
    TABO --- ---
    SNELA: Já se kvůli tomuhle rozhodla vyzkoušet mytí jen vodou + jedlou sodou. Provozuju to týden a zatím to jde. Časem prý stačí jen voda a pokožka se přestane tolik mastit. Tak jsem zvědavá.
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    IGNIS_FATUUS: není špatný prolejvat vlasy heřmánkem
    IGNIS_FATUUS
    IGNIS_FATUUS --- ---
    Máte některá zkušenost s přírodním zesvětlováním vlasů? Chtěla bych trochu blonďatější, než mám teď (čím jsem starší, tím víc jdu do hněda) ale představovala bych si spíš nějakej zábal na styl henny, nebo něco co si přidám do šampónu nebo tak...
    ROTWEIN
    ROTWEIN --- ---
    vlastní zkušenost - štítná žláza a málo draslíku, nejčastější příčina, navíc si nedělám iluze o síle moci vlasové kosmetiky, byť je sebevíc ekologická. Tělo a jeho stav je holt to, co rozhoduje...
    SNELA
    SNELA --- ---
    NIKKITA:
    GIRAFFKA: díky, tak zkusím něco takovýho vymyslet, dřív se mi vlasy tolik nemastily.. (před deseti lety jsem si je myla jednou týdně :D)
    ROTWEIN
    ROTWEIN --- ---
    NIKKITA: zrovna jsem dorazila z komáry přemnožených Budějovic, kde na zahradě hojně holduji levanduli, nepomáhá:) Nejspíš bych si z ní musela ubalit cigáro, ale fakt je, že naše kočka netrpí na klíšťata, takže na něco to nejspíš bude, jen komár je evoluční zázrak:)
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    Máte někdo zkušenost s levandulí jakožto přírodním domácím repelentem?
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    SNELA: Tenhle efekt u mě měl zatím jediný z vyzkoušených, a to (už mnou mnohokrát doporučovaný) šampon od essential care, který má jen jediný, velmi jemný tenzid, takže se po něm vlasy mastí pomaleji, a nevysušuje. Stojí ale něco ke čtyřem stovkám, ale vyplatí se. Jako levnější alternativu za něj používám od alverde Kleine Elfe mycí gel pro děti, je taky hodně jemný, ale není to ono. Jinak u vlasů podle mě na dýlce nezáleží, já osobně si konečky nemydlim, jen tak jemně pošolíchám, neboť se pak rychle vysušují, šampon je především na pokožku hlavy a na vlasy u kořínků.
    Jinak souhlas s GIRAFFKA, já teď byla tejden u moře a vlasy jsem jen oplachovala od slané vody a od chloru, jen jednou jsem je lehce promydlila šamponem, sice jsem je měla imrvére sepnutý sponkama do univerzálního bobku s ofinou nahoře, ale taky se mi přestaly tak rychle mastit. Taky mi dost pomohla ta vitamínová henna, kterou jsem si dávala před odjezdem, díky ní nemám poprvý po dovolený u moře vlasy zničený.
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    SNELA: mně na tohle nejvíc zabírá odjet někam mimo civilizaci,co nejdýl nemejt i za cenu,že jsem obluda (nebo jen splachuju vodou) a obvykle se ten interval prodlouží (dokud z nějakýho důvodu-typu potřebuju bejt přenádherná na mejdanu-neumeju dřív). + teda přestože mám hustý,dlouhý a pevný vlasy meju šamponama na jemný/senzitivkama
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    SNELA: obden, ale zvykla som kazdy den. vzdy mam krasne vlasy, ked si ich umyjem prvykrat novym samponom a potom ten efekt zmizne. len si treba dat pozor, pretoze prirodne sampony sa kazia.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam