• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    TICHTICZKA22
    TICHTICZKA22 --- ---
    LOMILOMI: Shrnuto, podtrženo - hrůza, snažím se vyhýbat výrobkům obsahující palmový olej nebo jeho sloučeniny. Je to velké zlo, co se kvůli tomu děje. Jelikož studuju zoologii přednášeli nám o tom i ve škole, snažím se mít s tím společného co nejmíň. Navíc pokud je v potravinách, je škodlivý.
    ANASTHESIA: ahá, takže tekutej, zkusím... Právě, pořád se to vrací... Asi je to nezničitelný!!! :-) To druhé neznám, ale vyhledám a prozkoumám. Díky :-)
    ANASTHESIA
    ANASTHESIA --- ---
    TICHTICZKA22: no ale to chce primo propolis. vis tekutej. ja mam tohle na brade. nepravidelne se mi to vraci. je to des. hrozne to boli. jo a jeste mne napadla salcura tak oni maj antiakne sprej. docela silnej
    TICHTICZKA22
    TICHTICZKA22 --- ---
    ANASTHESIA: konopnou mast ne, bojím se, abych se zas neosypala beďákama... ale tak zkusit to můžu... Propolis jsem měla v denním krému a nic to neudělalo
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    TABO: drzim palce, ono to chce vychytat koncentraci a tak. Ja je taky na zacatku mela super, vlastne i potom, jen to uz nestiham :/
    SNELA
    SNELA --- ---
    NIKKITA: něco jsem pročetla, mám 40% slevy, tak jsem doufala, že si něco vyberu, ale takhle asi ne.. díky :)
    ANASTHESIA
    ANASTHESIA --- ---
    TICHTICZKA22: zkousela si konopni mast a propolis?
    TICHTICZKA22
    TICHTICZKA22 --- ---
    nevítě někdo co s vyrážkou na obličeji? Mám smíšenou pleť, měla jsem těžkou formu akné. Vypadá to trochu jako akné, ale není... je to prostě vyrážka. Dělá se to hlavně na čele... ale i na tvářích třeba... Zkoušela jsem už kde co a prostě pořád tam ta sviňa je.. :-(
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    TABO: Nemusí mít pegy apod, ale je spousta dalších prasáren, který tam můžou bejt, co jsem koukala, tak u těhle výrobků, který jsou bez parabenů a pegů, maj v sobě nějaký ty akryláty a jiný chemky, což neni ve výsledku žádná výhra. Ale asi lepší než jiný chemkový šampony.

    SNELA: Yves Rocher neni přírodní kosmetika, je to normální chemická, která se skrze kytičky na obalech tváří jako přírodní. Ale jak říká Brusinka, určitě to tu zpětně najdeš. Maj sice jednu bio řadu, ale žádnej zázrak, mám z té řady hydratční fluid, ale docela dost lepí a složení má dlouhý jak tejden před vejplatou, což taky neni uplně fajn, preferuju jednodušší a o to přírodnejší věci. Ale když už něco od téhle značky, tak z téhle řady, jinak nebrat.
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    SNELA: Tak hlavní je, že ti to došlo, já se snažím mým blízkým vysvětlovat, jak se věci maj a co je to za svinstvo, kterým se den co den patlaj, ale ta bezbřehá důvěra v kosmetické a jiné firmy, které skrz reklamu tvrdí opak toho, než jaká je pravda, je mnohdy silnější. Dneska vůbec nechápu, jak jsem mohla být tak naivní :)
    ISCH
    ISCH --- ---
    ISCH: Teda nosič, jsem čuně.
    NIGHTFURY: Děkuji mockrát.
    NIGHTFURY
    NIGHTFURY --- ---
    ISCH: Jojobový, mandlový a prý i hroznový, ale ten tedy cítím poměrně dost.
    ISCH
    ISCH --- ---
    Ženy jen ujištění: který olej je "pachově" neutrální a dá se použít jako "nosiš"? Jojobový?
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    SNELA: filtruj, tahle otázka tu v různých obměnách proběhne tak jednou měsíčně.
    SNELA
    SNELA --- ---
    TABO: jasný, děkuju juknu

    Jinak, co si myslíte o kosmetice Yves Rocher?
    TABO
    TABO --- ---
    SNELA: Přítel má problematickou pokožku na hlavě a používá tenhle šampon:

    Je s ním šíleně spokojenej. Co jsem koukala na složení, neměly by tam bejt silikony, pegy a takový. Ale předesílám, že nejsem chemik...

    LOMILOMI: Já mám vlasy zatím úplně OK (konzultováno se spolubydlící ;) ), tak u toho ještě chvíli zkusím vydržet a uvidí se. Asi hodně dělá to, že je mám krátký. Na ocet jsem se vykašlala, vzala jsem je jen sodou, lžička do hrnečku, zalejt vodou, polejt s tim hlavu, žádná práce...
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    TABO: delala jsem to tak temer dva mesice. Nakonec jsem je mela permanentne umasteny (normalne se mi nemasti), tezky, svedici hlavu...ale je fakt ze vlasy byly pekny leskly. nevim jestli jsem nekde udelala chybu. Prestala jsem kvuli praktickym duvodum-michat porad jedlou sodu a jablecnej ocet je na cestach neprakticky, clovek se musi zorganizovat.
    SNELA
    SNELA --- ---
    tak to jsem dělala vždycky
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Sampony je hlavne potreba stridat. Ne mit jeden a pouzivat jen ten.
    SNELA
    SNELA --- ---
    NIKKITA: no já teprve s přírodní kosmetikou začínám, dřív jsem nad tim nějak zvlášť nepřemýšlela, ale proste co koukám, je to masakr, člověk se nestačí divit jak byl naivní :/
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    SNELA: No to je právě těma silnejma odmašťovadlama v konvenčních šampónech, mě se taky vlasy mastily jak blázen, než jsem začala používat přírodní šampony. A ty kecy jakože je to proti lupům atd je jen marketingovej tah, když se podíváš na složení, tak je nad slunce jasný, že takovej koktej chemek ty lupy můžejen způsobovat.
    SNELA
    SNELA --- ---
    ROTWEIN: to jsem nikdy neslyšela, že by měla vliv na mastnotu vlasů štítná žláza.. snad to neni můj připad :/

    TABO: no já do teď používala klasický šampony, naposled jsem měla velkej pakl (had and shoudelrs) no a ačkoliv jsem na lupy netrpěla, začali se mi po něm dělat.. a celkově mi žádnej šampon nedělal dobře, tak jsem začala přemýšlet jestli je to kvalitou šamponu nebo problémem u mě. Já bych se u toho mytí vodou bála, že by mi vlasy smrděly :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam