• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    NIKKITA: S tím greenwave je to otázka, co si pamatuju, tak měli i dost věcí, o kterých říkali, že jsou přírodní, ale byly bez certifikátu. Což je pro naprostou většinu zákazníků o tom, že se musí rozhodnout, jestli jim věřit, nebo ne. A já teda radši věřím certifikátu, než člověku, kterej se mi snaží něco prodat:)
    SNELA
    SNELA --- ---
    NIKKITA: jasný děkuju.. no mě zatím moc to složení neřekne ani tak, ale zkusim si o tom víc pročíst, ale máš pravdu, tak třeba barvu za každou cenu mít nepotřebuju, ale zkoušela jsem jaký jsou možnosti, mám blond jen ofinu a spodek vlasů, zbytek mám hnědý a barvený hennou a jsem fakt spokojená, jen u tý blond to asi neprojde, tak to radší asi obarvim všechno na hnědou :D ale děkuju za rady, sice jsou asi některý moje dotazy stupidní, ale jsem ráda, za každou radu :)
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    SNELA: Pravda, to složení je dechberoucně strašný. Oni v biooo totiž nemaj jenom košer věci, ale bohužel i věci, který okolo přírody sice běžely, ale vzaly to i kolem chemiček, takže doporučuju číst složení, nebo prostě koukat na certifikáty. (snad jen v Greenwave maj opravdu jen čistě přírodní věci).
    Tady v tomhle případěje pak už uplně jedno, jestli si koupíš levnou palettku nebo tuhle barvu, špetka henny z toho už přírodu neudělá...
    A pak je taky dobrý si srovnat, co od přírodní kosmetiky čekáš a smířit se s tím, že ke všemu chemickýmu umělýmu přírodní alternativa neexistuje.
    SNELA
    SNELA --- ---
    aha, díky moc za rady.. je to docela masakr, když se člověk moc nevyzná, tak zkusim něco jiného, díky :)
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    SNELA:
    NIGHTFURY: Jojo, složení vskutku lahodné, namátkově např. M-Aminophenol, 4-Amino-2-Hydroxytoluene.. To je příroda jak noha..

    Zkus obyčejnou čistou hennu, třeba tuhle http://www.zbozi.cz/vyrobek/henna-barva-mahagonova/ nebo sofistikovanější a navíc certifikované (BDIH) barvy od Khádí - http://www.khadi-cz.cz/cz/e-shop/c11294/rostlinne-barvy-na-vlasy.html .

    Aha, teďka to čtu pořádně.. Na zesvětlení je dobrý heřmánek, případně další přírodní suroviny, docela dobrý přehled je tady http://www.ceskaordinace.cz/prirodni-zesvetleni-vlasu-ckr-1055-6545.html. Případně nechat někde pěkně vyšisovat na sluníčku.

    Je jasný, že s přírodou je to na delší běh, ale pořád lepší než nějaký peroxidy.
    ISCH
    ISCH --- ---
    SNELA: Zkoušela jsem... Přišla mi trochu šetrnější, než normální odbarvovače - nejsem si jista, jestli tam není slabší peroxid. Ale jinak to není žádný zázrak za ty peníze.
    NIGHTFURY
    NIGHTFURY --- ---
    SNELA: Tohle nemá s přírodní kosmetikou vůbec nic společného..
    SNELA
    SNELA --- ---
    Henna Plus Přírodní barva na vlasy High Light Blond 10.00, extra světlá, 3 | Biooo.cz
    http://www.biooo.cz/...dni-barva-na-vlasy-high-light-blond-1000-extra-svetla-3-henna-plus-p-103.html

    Ahoj, máte prosím někdo zkušenost s touhle barvou, hlavně mi jde o to, aby mi zesvětlila odrostlé vlasy (světle hnědá).

    PODFUCK: díky za tip
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    PIKKMA: nobilis tilia
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    PIKKMA: No ricinovej olej (castor oil) užívá v technice (asi na promazávání strojů a tak) a rozdíl tam nějakej bude, vidím to spíš na způsob pěstování, který se odrazí na kvalitě. Já mám od Saloosu, ale byl poměrně levnej oproti ostatním olejům, není teda bio a stál cca 60 korun za asi 100 ml.
    PIKKMA
    PIKKMA --- ---
    kdyz sme u tech ricinaku kde kupujete? asi bude rozdil v kvalite mezi tema velkejma levnejma balenima a malejma drahejma lahvickama ze? :)))
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    NIKKITA: Odhadom si dávam do vlasov objem o veľkosti fazule (alebo 2 prerastené hrachy) a dávam len ku korienkom. Vlasy mám husté. Snažím sa to vmasírovať od krajov, smerom k stredu hlavy, zo všetkých smerov. Zmývam vlasy vždy 2x a zatiaľ sa mi nestalo, že by som to nedala dole. Ale pri umývaní si dávam bacha, aby som si poriadne namočila vlasy keď začínam a potom so šampónom jemne, pomaly po celej ploche hlavy. Nesmiem to "ošmrdlať".
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    MARINNE: Tak to se jdu napatlat :) a kolikrát to pak smýváš, než je to dole? Když si dělám olejový masky, tak ten olej jde dolů až tak na popátý, což zase nesvědčí pokožce hlavy :(
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    Ako sa tu niekto pýtal na ricínový olej na vlasy...poslušne hlásim 3cm za 6 týždňov.
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    TABBY: netvrdim,že to ty účinky mít nemůže,ale taky je to mít nemusí.-)
    XAJA
    XAJA --- ---
    MARGARITKA: no tak ja od detstva pamätám dedkovu sadu na holenie, kde kamenec bol jej dôležitou súčasťou - práve na drobné ranky. ona to fakt nie je žiadna novinka.
    TABBY
    TABBY --- ---
    GIRAFFKA: Mne teda krystal mapy nedela, nesvedi a ucinkuje lepe nez deo tycka s bio konopim ;)
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    MARGARITKA: ..až na to,že jen s deokrystalem nevydržim nesmrdět.. a štípe a dráždí,když se holim nějak intenzivněji.. nedělá takový skvrny,jako chemka,ale přinejmenšim se na oblečení dělaj solný mapičky (samo,vypratelný).

    takže to nemá bejt hana kamence,ale níže uvedená reklama taky nemusí mít na 100%pravdu

    teď jsem na léto najela na přítelův chemickej sprej bez hliníku a parabenů-s tim jedinym po celym dni nesmrdim.. pak jsem zjistila,že víc ženskejch užívá pánský deodoranty/antiperspiranty, že prej jsou účinnější.
    tuší někdo proč to? počítá se s tim,že ženský se stejně z principu přes den budou chtít převonět nebo se myslí,že jsou chlapi větší smraďoši?
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    Ted sem narazila na clanky o kamenci a zaujalo mne, na co vsechno je prospesny a ze ho lide pouzivaji od nepameti...mela jsem ho zafixovany jen jako deodorant... ale stale nenalezam zadne info o jeho skodlivosti (hlinik), opravdu by mne zajimalo, jak to je...

    má silně stahující účinky na kůži
    spolehlivě zastavuje drobná krvácení nejen na obličeji a po holení
    omezuje pocení v podpaží i nohou (mnohonásobně více než dnešní antiperspiranty a deodoranty)
    při popálení pokožky (sluncem i ploténkou vařiče) příjemně chladí
    nebrání přirozenému výparu potu, tím fyziologickému ochlazování v období letních veder
    účinek je mnohahodinový; opakovaná aplikace během dne je možná, ale zbytečná
    při pravidelném používání se postupně zúží vývody potních kanálků v kůži a nadbytečné pocení se normalizuje (období puberty)
    svým antibakteriálním účinkem rozkladu potu bakteriemi zabrání nepříjemným tělesným pachům
    je čistě přírodní krystalickou látkou bez chemických konzervantů
    při dlouhodobém používání nehrozí vznik alergií
    spolehlivě odstraní bolest i otok při bodnutí hmyzem (komárem, včelou i vosou)
    zjemní pleť příznivým pH (vhodné pro akné)
    po aplikaci na pokožku nepálí ani neštípe, nedráždí
    působí jako spolehlivá prevence zánětům pokožky (působí antibakteriálně)
    nezpůsobuje na oděvu nevzhledné skvrny
    kousek kamence nezabere v kabelce téměř žádné místo (výhodný na cesty, do školy i kanceláře)
    aplikace je velmi jednoduchá (pouze navhčíme vodou)
    životnost 1 kousku kamence při denním použití je mnoholetá
    nemá žádné negativní vedlejší účinky při dlouholetém používání
    taky prý pomáhá proti plísním např. na nohách


    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    TABBY: Nee, takhle jsem to nemyslela. Sekundární chemii se nevyhneš nikdy, spíš mi šlo čistě o ten přístup při pěstování palmy olejné. Palmu olejnou můžeš jako cokoliv pěstovattaky šetrně http://cs.wikipedia.org/wiki/Palma_olejn%C3%A1 .
    GALE
    GALE --- ---
    LOMILOMI: V d-Testu zkoušeli jejich prací účinnost. Použili několik těchto pracích ořechů a jako srovnání vyprali prádlo ve vodě o stejné teplotě. Voda má celé čáře vyhrála. Toliko asi k jejich pracím vlastnostem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam