• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    FI_YOU: To je fakt výborný, moc se mi tyhle ajurvédský výrobky líbily, ale prostě na ně prdim, každej výrobek má x různejch složení, obalů a obsahů a já jim fakt nevěřim, když jsou schopný do jendoho jejich mejdla dát triclosan, ale ty ostatní jsou superpřírodní, tak kdo ví, jak to vlastně je. Chápu, že to neni ze země typu Německo, kde musí bejt všechno pintlich, ale ten dovozce už by s tim mohl začít něco dělat. Třeba do toho dávaj kraví lejno s kurkumou a neni nikdo, kdo by hlídal, aby to bylo napsaný i na krabičce.

    GENTIANA: To netuším, ale objevila jsem, že v Sephoře mají štětec na pudr z kozích chlupů... tipuju, že koza klidně postojí a nechá se očesat o chlupy, takže jí nezavraždili, abych si já mohla přepudrovat gezicht.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Jak se tu řešilo humánní škubání veverek, nevíte někdo, kde sehnat kartáč na vlasy z kančích štětin, aniž by mezi nima měl ty tlusté silonové? Ráda bych si ho pokud možno ochytala...
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    NIKKITA: tyhlecty věci jsou v EU zakázaný snad od třetihor.
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    FI_YOU: jj no to uz se tu resilo a je to celkem zklamani, ale jeste nikdo neprispel tim, jestli je v nich opravdu i chutovy/senzoricky rozdil, nebo jde opravdu o podfuk a jsou na chlup stejne... ja bych se nedivila, kdyby vyrabeli mene kvalitni pro jejich a okolni trhy a prirodni pro trh evropsky...
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    IDENTITY: roztrepeny kartacek vzdy znaci spatnou techniku, jinak se to ani pri velmi poctivem cisteni nestava... + je dobre docistovat solo kartackem, klasickym se stejne nikdy nedostanes uplne vsude...
    :)

    kazdy ma navic zuby jinak zakrivene, takze kazdy je treba cistit pod jinym uhlem, proto spravne cisteni tvych zubu by te mel naucit tvuj zubar, pripadne zubni hygienik...
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    MARGARITKA: Pravda, 3 mesice je uz hodne. Ja drhnu do tech dvou. Ale nechtel bych, aby se mi stetiny rozlozily uz v puse :) Tim nechci tyhle kartacky zatracovat, naopak jim fandim a pokud budou mit uspokojivou zivotnost, tak to bude dalsi mala vyhra.

    Coz teda nemuzu rict o Supirivicky a jejim "dvojim metru":
    (Sri Lanka vs CZ distribuce)
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    TABBY: To rozhodně nevylučuju. Ale i když netlačím, myslím, že se dost roztřepí i tím, že zajíždím dozadu za osmičky, různě při čištění měním směr, abych měla pocit, že jsem vyčistila všechny šťovírky pro něj dostupné. Na nedostupné pak beru mezizubní samozřejmě.
    TABBY
    TABBY --- ---
    Na myslenku rozlozitelnych kartacku si budu muset zvyknout. Nicmene - byvaji nejake barevne rozlisene (koukam, ze ty Curanatura jsou vsechny stejne)? Abychom si je doma nepletli...
    TABBY
    TABBY --- ---
    IDENTITY: Coz je mozna tim, ze na nej moc tlacis. (Rikal muj zubar, kdyz mi spravoval krcky, do kterych jsem si "vycistila" diry).
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    Hm, já mívám kartáček dost rozdrbanej už tak po měsíci... :D
    TABBY
    TABBY --- ---
    MARGARITKA: Souhlasim. I ti uplne nejvic meanstream zubari doporucuji menit kartacek nejpozdeji po dvou mesicich pouzivani...
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    FI_YOU: tak treba Curaprox se ma menit co mesic - mesic a pul... pak ztraci sve cistici schopnosti. To mam od kamaradky, skvele zubarky, a sama to poznam, ze po mesici uz tak dobre necisti a nejsou po nem zuby vylestene jako na zacatku.... Osobne mam radeji TePe, ale i tak 3 mesice mi prijde na kartacek moc...
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    PSYCHOPATICK: Otazka je, jak dlouho vydrzi biologicky odbouratelne stetinky. Ostatni vyrobci (whoobamboo, brushwithbamboo) pouzivaji neodbouratelne nylonove stetinky a zduvodnuji to tim, ze ty odbouratelne se budto nerozlozi uplne anebo se zacinaji rozpadat jiz po nekolika tydnech pouzivani. Jediny Bogobrush tvrdi, ze jeho 100% odbouratelne stetinky opravdu vydrzi (cca 3 mesice), ale ten je v porovnani s ostatnimi drazsi.
    Kazdopadne jak vidim, Curanatura je jednim z prvnich prirodnich kartacku, ktere lze sehnat i v CR.
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    PSYCHOPATICK: a jak moc jemné má štětinky?Také používám Curaprox, soft. Jinak Braník mám kousek, tak se tam asi vydám, za tu cenu bych ho zkusila.
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    abych nebyla úplně OT pro muže bych ráda objednala toto: http://www.alpik.cz/...r-him-posilujici-sampon-s-bio-kofeinem-proti-vypadavani-vlasu-200-ml/d-70397/ máte zkušenost? :) děkuji
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    Ahoooj, dnes jsem narazila na tento bambusový kartáček. Máte s tím někdo zkušenost? http://www.zelenadomacnost.com/detail/1445-Kartacek-Curanatura-Bamboo/ používám curaprox, ale tohle mě zaujalo :))
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    SKATEMURAI: No u tebe se to asi na hormonální změny svést moc nedá, ale chlapi obecně mívají mastnější pleť, nevím, jak moc se ti to zhoršilo. Může to být i stravou, jíst všechno je dost obsáhlý pojem, jestli to jsou hodně hamburgery z měkáče, tak bych příčinu hledala třeba právě v té stravě.

    TABBY: Mně je ta vůně právě docela sympatická, a to mi nevoní kdeco, je docela jemná, a podle mě není umělá, nebo jo? Myslím, že oproti jiným takovým gelům je absolutní jednička, drží, voní, je levná a přírodní.

    a netušítě někdo, jak je to s těmi Alverde mýdly, ve složení mají napsaný Parfum bez noticky, že je to z esenc. olejů, podle certifikace to podle mě umělé být nemůže, ne?
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    TABBY: Čuchám usilovně a nakonec jsem se dočuchala k tomu, že to asi nějakou (trochu divnou) parfemaci má. Ale nikdy jsem si jí nevšimla, a to používám většinu dekorativky bez parfemace a jsem na to celkem citlivá. Možná máš smůlu na nějaký ukrutně voňavý kousek. :(
    TABBY
    TABBY --- ---
    KEMENTARI: Pro pripadne zajemce o bezbarvou gelovou rasenku Alverde doplnuji informaci, ze ta vec voni (a ne teda nejak bozsky). Dost mne to prekvapilo, cekala jsem, ze to bude neutralni. Da se na tu vuni zvyknout, ale prvni den mi to dost vadilo.

    Jinak tedy ucel plni a jsem s ni spokojena.
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    Máte někdo zkušenost se značkou Bali Sarira a jejich květinovými tělovými balzámy? (http://www.balisarira.cz/produkty/kvetinove-telove-balzamy/) Dnes jsem si v biokrámku v DBk na Budějovické jeden koupila, měli ho s 30% slevou, tak jsem to chtěla vyzkoušet, ve složení je uvedeno jen kokosové máslo, olivový olej, vit. E, esenciální olej (ylang-ylang). Voní to velmi intenzivně, až se mi nezdá, že je to jen z esenciálního oleje. Netušíte někdo?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam