• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    FLEUR: Vím, že jsem ho tu loni zmiňovala, ale zadala jsme si ty jednotlivé složky na ewg.org/skindeep a nevyšel z toho nakonec úplně dobře :( a parfémovaný je uměle.
    Co do složení se mi docela líbí ten od Cannadermu, ale zajímalo by mě, jestli nebělí.
    No a když už jsme u toho, předpokládám, že ten hliník, co je ve všech přírodních opalovácích, je "neškodný"?
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    Vyrábíte mýdla? Mám velkou zásobu, nestíhám zdělat níže uvedené věci. Něco z toho už je po expiraci, ale tváří se to, že tomu nic není a do mýdla to zase až tolik nevadí.

    Vyměním za tašku ovoce a zeleniny - ideálně v nějaké rozumné kvalitě (ze zahrádky, bio, z trhů). :-)

    V ledničce jsem skladovala a tedy by mělo být ok:

    Mandlový olej od Saloosu - cca 80% obsahu z 50 ml (10/2013)
    Řepkový olej od Alnatury - neotevřené (6/2014)
    Lněný olej od Alnatury - cca 2/3 obsahu z 250 ml (6/2013)
    Olej z divoké růže (šípku) od Farfally - téměř celý obsah 30 ml (4/2013)

    A dále (skladováno ve špajzu na chodbě):

    100 % kokosový olej - cca půlka obsahu z 300 ml (6/2014)
    Kakaové máslo rafinované - váha ukazuje 162 g i s krabičkou (9/2013)
    Kakaové máslo rafinované - cca 485 g (1/2015)
    Kokosový tuk - váha ukazuje 1366 g i s kyblíkem (12/2013)
    Bambucké máslo - cca 415 g (9/2013)
    Konopný olej lisovaný za studena od Cannadermu - téměř celý obsah 50 ml (12/2011)

    Voda z květů pomerančovníku ( http://www.obchod.expect.cz/pripravky.php?menu_selected=10&ext=1&id=5581#jump_5581 ) - téměř celý obsah z 250 ml (8/2011)

    + přísady: černý čaj (11/2010), zelený čaj (5/2013), kakové boby celé a mletý šafrán

    Osobní předání ideálně ve všední den po páté hodině v Motole (kousek od zastávky Pod Šafránkou, z Anděla cca 12 minut busem).



    FLEUR
    FLEUR --- ---
    NIKKITA:
    SHAHLAH: Ja momentalne zkousim Yaoh. NIKKITA ho tu, asi loni, uz zminovala, tak jsem se rozhodla, ze ho letos vyzkousim. Mam ho doma a uz jsem ho na sebe dvakrat placala (moc se ted nevyskytuju venku, takze jeste nejakou dlouhodobou zkusenost nemam), rozhodne nebeli.
    YAOH konopný ochranný krém UVF30 240ml | BIOOBCHOD.CZ, biopotraviny biokosmetika zdravá výživa
    http://www.bioobchod.cz/yaoh-konopny-ochranny-krem-uvf30-240ml/d-75547/
    Jeste mam zbytek Lavery, ale ta trochu beli. Nic extremniho jako u Alverde. Tady je letosni verze, ja mam jeste maly zbytek lonske.
    Lavera Mléko opalovací SPF 20 ve spreji, Sun 2014 125 ml - tělo - ochrana před sluncem - opalování - kosmetika - BIOOO
    http://www.biooo.cz/mleko-opalovaci-spf-20-ve-spreji-sun-2014-lavera-p-7966.html
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    NIKKITA: Já právě momentálně opět testuju Alverde (konkrétně kleine Elfe). Poprvé jsem ho zkoušela, když to byla novinka (tehdy se ještě ani neprodával v ČR) a přijde mi, že ten dnešní je podstatně lepší. Roztírá se dobře a když se dobře "zapracuje", tak mi nepřijde, že by nějak extra bělil. Spíš se na přímém slunci do bíla odráží, ale to mě až tak moc netrápí. Zkoušela jsem jich na ruce víc a tenhle dětský z toho vyšel nejlíp (co do nebělení i roztírání), například ten se schisandrou vyloženě bělil, což mě zamrzelo, protože se mi líbila jaho vůně.
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    Jinak opět sezónní dotaz ohledně opalováků - máte nějaký od Cannadermu? Loňské alverdí á la primalex mě moc nenadchly...
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    SNELA: Tak to mě mrzí, já mam tu odstín aubergine a ta je skutečně dobrá, asi jedno dvě první nalíčení byla taky jakoby moc čerstvá, což je ale každá řasenka, ale pak úplně ok a když si řasy pročešeš několikrát, tak objem skutečně dělá... tak nevím, asi záleží na tom, jaké máš svoje řasy... Já je mam dobrý a docela hustý, ale světlý, takže výsledek je pro mě naprosto ok. Navíc se nerozmazává, a když už, tak se odrolí, což je pro mě lepší.
    To u Alverde to byl skutečně boj a malovala jsme se sní, jen když jsme jela třeba na chatu nebo šla na skok do krámu, na delší nošení vůbec a naopak je pro mě ta od Hauschky furt super.
    Takže asi u řasenek dál platí, že každýmu může sednout úplně něco jinýho :D
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    WITCHIE: super, tak jdu do ní ;-), alva ji používá v krémech atd, snad mi to zlepší hydrataci pleti :-)
    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    BOSSORKA: velmi ok.
    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    ATTILAH: jak souvisi kys. hyaluronova a botox?
    ATTILAH
    ATTILAH --- ---
    Kdyz ctu o te kyseline hyaluronove v prirodni kosmetice, cetla jsem dost desivy clanek o testovani botoxu na zviratech. Existuji netestovane verze/ alternativy?
    Jo a kdyz uz pisu, tak jsme ted vyzkousela krem od Naturinky (destky) a jsem okouzlena, doporucuju.
    KETA
    KETA --- ---
    BOSSORKA: kys. hyaluronovou mi doporučila kosmetička právě kvůli hydrataci a i na vrásky, mám od Nobilisu to sérum.. dávám si ho pod pleťový krém a pleť mi přijde o něco lepší

    Složení:
    Aqua, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Equisetum Arvense Extract, Glycerin, Potassium Sorbate, Phenethylalcohol.
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    btw. něco na zlepšení hydratace pleti? Masky, krémy, whatever? co řikáte na kys. hyaluronovou v přírodní kosmetice - je to pro plet ok nebo ne?
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    ad řasenky: já jsem teda s alverde XXL Volume taky spokojená.... porovnání s Hauschkou nemám....
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    SNELA: mně Hauschka taky vůbec neseděla, ale byla jsem tady jediná... strašně se mi rozmazávala a obtiskávala, přičemž u žádné jiné se mi to nikdy nestalo... navíc nemalovala, jen pěkně voněla = dost málo za ty peníze...
    SNELA
    SNELA --- ---
    NIKKITA: Já mám od alverde volume řasenku a moc mi s ní nešlo malovat, tak jsem byla naštvaná a na tvou chválu si pořídila Hauschku (myslim, že taky nějakou volume) a s ní jsem teda nespokojená ještě víc.. Sice krásně voní a neslepuje řasy, ale vůbec nemaluje, spíš řasy jen začerní, ale, že by je nějak udělala hustější, to teda ne.. Tak jsem se zas vrátila k alverde a mám pocit, že trošku proschla a teď se s ní maluje dobře. S tou hauschkovou mě to štve, asi mám nějaký debilní řasy :D
    XAJA
    XAJA --- ---
    NEI: áno
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    NIKKITA: já s ní problém nemám, používám na objem a jsem celkem spokojená. ale upozorňuju že nebarvím spodní řasy. jako linka to vydrží uplně bez problémů.
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    LIMONADA: A jakou od alverde? Tu s tou novou recepturou? Marně stále doufám, že jednou budou dělat takové, které budou držet, nerozmazávat se a podobně, ale nemám už sil do toho stále pořád rvát peníze... Mám Hauschku, ta je super, ale kdyby alverde jednoho krásnýho dne vyrobilo stejně kvalitní co do výdrže, tak si jí s radostí koupím, zejména kvůli ceně ;-)
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    hele ja jako linku uz dva nebo tri roky velmi uspesne pouzivam rasenlu, proste jen mam k bi stececek na linky. alverde rasenky pouzivam. a osvedcila se mi jak vydr, tak nedrazdivost.
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam