• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    MASOO
    MASOO --- ---
    další report... co jsem vyzkoušela za deodoranty



    R+E přírodní deo, velkej zázrak podle všech, máme ho v práci taky, očichala sem si testery, ale nezkoušela ho, protože bych ho stejně patlala přes jinej. Takže sem ho pak po několika neúspěšných pokusech konečně zakoupila a tedy zázrak se nekonal. Možná sem náročná, ale nefungovalo to podle mých představ. Vadil mi "mokrý" pocit, aplikace taky není z nejpohodlnějších, nevydržel funkční ani půl dne (pracuju v obchodě, takže někdy jen postávám, ale někdy dost pobíhám a je tu vcelku teplo, ale zas nijak náročný podmínky tu nejsou.... slyšela sem kolegyni, že prej "jedna slečna s ním běžela maraton" no...ehm:D)
    Taky mám problém s různými neobvyklými vůněmi, dávám přednost jednoduchým a "čistým", takže mě trochu rušila (vybrala sem vanilku a orchidej, je možný, že jiná by byla příjemnější) a tlouklo se mi to s parfémem. Ale to může být opravdu jen můj problém, dost často mi vůně voní a pak konkrétně na mě vadí.


    Biorythme - dostala sem od ID Brusinka malé balení citrónové meduňky, nejdřív sem byla nadšená, posléze nadšení opadlo a začla sem ho kombinovat s krystalem, protože ne dycky mi stačil. Ale jinak zatím nejlepší. Ovšem vlhký pocit díky kokosovýmu oleji vytváří taky. A teď mě nějak omrzela ta vůně, ale mám i bezparfémovaný a můžu se k němu vrátit.



    ten sem koupila jako první, mají ho i v DM (překvapivě dražší než třeba v Bioday v DBK na Budějovický), za mě totální propadák.
    Nevydrží, nevoní, ani s krystalem mi nestačí.



    Alverde limetka a šalvěj tuhý -
    rozmýšlela sem se dlouho, tušila sem, že asi nebudu spokojená, ty tekutý od nich mi nikdy nevyhovovaly, navíc ty vůně mi nesedly.
    Nakonec to neni tak špatný, ale používám ho jen doma o víkendu.

    Tolik můj subjektivní názor.
    HUDOUS_ML
    HUDOUS_ML --- ---
    LADY_MYSKA: to jsem dělala dřív taky :) 1/3 olivového oleje, 2/3 vody. Zřejmě se k tomu vrátím, jen jsem úplně zapomněla, ze jsem to delavala :D
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    LADY_MYSKA: já už pár let nepoužívám na odlíčení nic jiného než obyčejný mandlový olej. ani ho s ničím nemíchám, prostě namočím obličej vodou, nakapu pár kapek do dlaní, rozmatlám po obličeji a setřu žínkou namočenou do teplé vody. Žínku hned po použití vyperu a je to, ani nepotřebuju šít žádné spešl ubrousky :)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    HUDOUS_ML: zrovna jsem se bavila s pani, ktera si na odliceni velice pochvaluje olej. Doma si nasila frote ubrousky na odliceni, do pulky lahvicky da olej ( co ma po ruce olivovy atd atd.) a doleje vodou, pred aplikaci zamicha a u ni spokojenost obrovska.
    HUDOUS_ML
    HUDOUS_ML --- ---
    MART1NKA: mýdlo dávám pouze na odliceni, na oči. Ale souhlas, ze je to zimou, spis me tam ale dráždí bunda/sala. Zkusím weledu, děkuji :)
    IKA
    IKA --- ---
    HUDOUS_ML: V zime si pridávam do normálneho krému trochu oleja (napríklad arganového).
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    HUDOUS_ML: Ja mám suchú citlivú pleť a neznesiem akékoľvek mydlo. Je to na mňa príliš vysušujúce. Pleť umývam čistou vodou, odličujem micelárkou a používam prírodné krémy, najlepšia je Weleda z toho, čo som skúsila. Niekoho bambucké maslo ucpáva. Mňa síce nie, ale ja mám problém že ma dráždia niektoré prírodné ingrediencie, voňavé esenciálne oleje. Ale je to pokus omyl.
    Pleť ti vysychá, lebo je zima a to mydlo tomu podľa mňa nepomáha.
    HUDOUS_ML
    HUDOUS_ML --- ---
    můžete mi někdo prosím poradit krém na obličej? Měla jsem dost problémy s pletí, kožní léčila kortikoidy + ATB, po vysazení zase příšerné akné, nějak se mi to povedlo srovnat, teď je to poměrně v pohodě, používám černé mýdlo a homemade krémy z bambuckého másla + olejů. Ale přesto mi teď v zimě začala pleť hrozně vysychat, nikdy dřív jsem s tím problém neměla. Mám strašný strach testovat cokoliv, abych se nevrátila na začátek. Nějaký tip na něco šetrného?
    MASOO
    MASOO --- ---
    MASOO:
    MASOO:
    report:
    Balzám na rty, jak už sem psala, dost navoněný, až je mi to občas protivný. A docela rychle to mizí.
    Krém s argan. olejem a levandulí překvapivě rychle "vyčuchne", ale je trochu mastnější, než by mi bylo příjemný.
    Deodorant dobrý, ale mizí taky relativně rychle a hlavně při celodenním fungování musim podporovat krystalem.
    NILA
    NILA --- ---
    včera zažité (vyrábali sme cold cream), super milé, odporúčam ďalej -> http://www.haenke.cz/blog_cz/phytolab
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    skúšali ste niekto toto? nebude to dráždiť?
    Oční krém proti vráskám I BioAroma 100% přírodní kosmetika
    https://www.bioaromakosmetika.cz/prirodni-kosmetika/kremy-na-oblicej/ocni-krem-proti-vraskam
    mám 30 a suchú pleť, takže síce akné nemám, ale podpisuje sa to na mimických vráskach. chcela by som to zbrzdiť trochu.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    KATRIX: na stridacku a podle nalady pouzivam tady tyhle a spokojenost
    BIOOO.CZ - Urtekram Šampon rasul 500 ml
    https://www.biooo.cz/sampon_rasul_urtekram-p-6547.html?
    BIOOO.CZ - Logona Šampon pro mastné vlasy citrónová meduňka 250 ml
    https://www.biooo.cz/sampon_pro_mastne_vlasy_citronova_medunka_logona-p-2818.html?

    Ale moje vlasy uz delsi dobu volaji po nuzkach, jen tak nejak neni porad cas.
    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    PAKOBYLKA: az na tu chemii v tom.../
    MASOO
    MASOO --- ---
    HUDOUS_ML: uz vyzkouseno, v pohode, ale nevoni no
    HUDOUS_ML
    HUDOUS_ML --- ---
    MASOO: tak opatrně, poslední tenhle čistý přímo z Maroka způsobil kamarádovi dost nepěknou vyrážku po celém obličeji. Doporučuju první vyzkoušet na malém vzorku kůže
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MASOO: pokud to smrdí žlukle, tak je to špatně. Pokud to smrdí tak divně, tak je to argan a čím víc smrdí, tím je přírodnější a méně upravený. Když trochu zahřeješ, případná žluklost se zvýrazní a to už bys poznala.
    MASOO
    MASOO --- ---
    CAMELLA: tohle je cistej od kamose z maroka
    NIGHTFURY
    NIGHTFURY --- ---
    CAMELLA: Jako kozí bobky, souhlasím.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MASOO: Mam pocit, ze prave proto se dost často míchá s nějakým eterakem
    MASOO
    MASOO --- ---
    CAMELLA: dik, chtela sem ho na oblicej, ale tak na nohy po holeni taky dobry;)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam