• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    GUDRUN: Henna (ja mam rada Khadi a Voono). Je to zcela jednoduche, prasek henny zalejes horkou vodou a namatlas na hlavu, nechas pusobit. Maji ruzne odstiny(hneda, cerna, blond...), mrkni na to.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    GUDRUN: Henna plus imho není ani poloprirodni, je to proste klasická chemická barva s par vytazky z rostlin...nesla bych do ni. Když už, tak namichanou logonu, ale fakt to není žádná věda:)
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    GUDRUN: Praskova barva neni zadna veda, jen prasek naredis a naneses, stejne jako jakoukoliv hotovou barvu, a rozdil ceny byva vyrazny. Jen mne treba hena dost smrdi, ale tak zase porad min, nez synteticke barvy.
    Pocitej s tim, ze henou se nedaji moc delat studene odstiny, pokud to nejaka barva nabizi, je to zpravidla chemka.
    Obecne, pokud se toho bojis, zajdi ke kadernici, prirodne uz barvi vsude mozne a nebudes mit zaflakanou koupelnu a rucniky.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    rozhlížím se po nějaké barvě, která kryje šediny, je přírodní nebo polopřírodní a jednoduchá pro začátečníka, který si nikdy vlasy doma nebarvil. Proto bych raději nezačínala práškovou. KOukala jsem na Biooo a škálou barev mi je sympatická Henna plus. je mi jasný, že je jen polopřírodní, ale láká mě tam možnost míchnout si odstín. Nemáte někdo zkušenost nebo doporučení případně na jinou konkrétní značku, která by mě mohla zaujmout? Gretka mi doporučovala Logonu, tu mám v záloze.
    Vlasy středně hnědý, lehce prošedivělý, zbytky normální chemický barvy. Mám radši vlasy probarvený než jednolitý, mám je tak i od přírody a bojím se barvy, která mi udělá nějakou trvrdou tmavou helmu... Díky.
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    NILA: zvysit prijem omega 6, ale hlavne omega 3 mastnych kyselin, avsak take zinku. Vyhnout se smazenemu jidlu.
    Pouzivat jen jemne tenzidy na myti, a vubec umyvat jen zridka. Vyhnout se dlouhemu pobytu ve vane.
    To je takovy zaklad. Pak taky zalezi jak moc ten clovek je stary, jak moc se to vraci a jestli tam je alergicky podminena reakce ci ne.
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    KEMENTARI: co zajít naproti do Havlikovy přírodní kosmetiky? mám vyzkoušených většinu jejich krémů (střídám dle ročních období) a jsou úžasné...dají ti případně vzoreček.
    TABBY
    TABBY --- ---
    KEMENTARI: Weleda denni krém s růží. Lehouckej, příjemnější, hliníková tuba...
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    NILA: Moje zkušenost: konopná mast (já mám domácí) a solárko.

    ---

    Jdu dneska do Bioo a jsem naklonena zkusit nejakej novej krem na oblicej. Vyhovuje mi levandulovej od Nobilisu, Bio Aroma nebo mesickovo-zavorova Lavera. Plet mam takovou normalni se sklonem k ucpavani poru. Co bych mohla zkusit? Co treba neco od Weledy?
    Je mi 30, vrasky neresim.
    Lehky baleni (ne sklo) je bonus, chci to hlavne na cesty mimo domov.
    NILA
    NILA --- ---
    máte niekto prosím radu čo na velké ložisko atopického ekzému?
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    KLARIN3TT: já myslím, že jo. Jen asi spíš ta doma dělaná verze třeba jen se santalovým éterickým olejem, protože fakt nevím, jestli mužům voní citronová tráva. Jak mám diy deodorant s citronovou trávou, vanilkou a santalem, tak se to tam tak jako imho hezky spojuje, že to už není úplně žensky přeslazená, ale zároveň ještě to není jasně mužská vůně, což mně osobně vyhovuje. Pro muže bych to ale viděla fakt v čistě santalové verzi.
    KLARIN3TT
    KLARIN3TT --- ---
    ELIZHANNAH: myslíš, že by stejné složení fungovalo i pro muže? Mě zatím stačí kokosák teď v zimě když a i tolik nikde neběhám, ale potřebuju pro přítele.
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    máte některá zkušenost s tímto deodorantem?
    Honestly pHresh kuličkový deodorant Ginger Rose
    https://obchod.kalisek.cz/prirodni-deodorant/honestly-phresh-kulickovy-deodorant/
    MASOO
    MASOO --- ---
    KAMIONG: to je fakt
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    MASOO: no ten miniaturní je lépe roztíratelný, než ten kulatý
    MASOO
    MASOO --- ---
    KAMIONG: ale tuhej je dost...
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    TABBY: tak v těch biorythme bude asi nějaká speciální soda, protože ten mě neškrábe...
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    GRETKA: aha, vidíš... mě nenapadlo, že by mohlo bambucké máslo zežluknout, ale ono asi jo. No tak doufám, že než se tak stane, budu mít diy deodorant vypotřebovaný :)
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    ELIZHANNAH: Ecko je antioxydant, takze ti to diky nemu vydrzi delsi dobu a pomaleji ti zezlukne, ne ze by kokosak nejak zvlast zluknul, spis bambucke maslo.
    TABBY
    TABBY --- ---
    MAR_TINA: Soda. (IMHO je to ta skrabajici komponenta.)
    TABBY
    TABBY --- ---
    ELIZHANNAH: Regenerace pokožky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam