• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    NILA: Jen ze zvedavosti, kam se ten krem maze? Myslim ten na menstruacni bolesti.
    NILA
    NILA --- ---
    Nespomeniem si už, ktorá z vás odporúčala Argital s violkou, ale v Biooo som zakúpila vzorku, že vyskúšam na ekzémovú neplechu a je fantastický.
    Tiež som si zobrala ich krém na menštruačné bolesti, ale tam vôbec neviem posúdiť, či fungoval alebo len pekne voňal a spravil mi radosť..Máte niekto skúsenosť?
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    MART1NKA: Zas tak šíleně suchá si nepřipadám, ale uvidíme, co s tím udělá zima.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Cold cream od Weledy daruju nepouzity do dobrych rukou (Praha, Strasnice).
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    KEMENTARI: Ruža je na suchú pleť lepšia ako mandle, ale niekomu smrdí a na veľmi veľmi citlivej pleti robí neplechu. Keby mandle nestačili, dá sa na suché miesta dávať Cold Cream.
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    Děkuju za tipy! Začnu tedy tou mandlovou Weledou, ta se dá snadno koupit za rohem, a pak uvidím, co dál.
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    KEMENTARI: ruzova voda a ruzovy olej, na noc. A na den lehky ruzovy krem od Hauschky.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KEMENTARI: hlasuju za mandlovou veledu.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    KEMENTARI: Mandlova Weleda, alebo drahsi Argital.
    NATAALKA
    NATAALKA --- ---
    zastánci no poo metody prosím poraďte , s jakým hřebenem (přírosní štětiny) máte dobrý zkušenosti? dík!
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    Zda se, ze se mi smisena plet meni spis na suchou, chtelo by to asi pridat na hydrataci...
    Doted jsem pouzivala Bio Aromu (Puryfying a Sun cream), vyhovoval mi taky levandulovej krem od Nobilisu nebo mesickovo-zavorova Lavera. Plet mam jinak v pohode, jen se sklonem k ucpavani poru.
    Nemate tip, po cem sahnout?
    TABBY
    TABBY --- ---
    ZUZKAOU: Mno jo, to zni dobre, a snad se mi to nekdy podari zrealizovat. Ovsem ja chodim plavat s detmi, a to dava cele akci velmi "newellnesové" parametry...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TABBY: ldeálně po bazénu ještě vlézt do sauny a před vlezem si na to napatlat kyselý kondicionér (skoro všechny) a pak to důkladně spláchnout. Teplo pomůže aby se kondicionér líp propašoval k vlasům ;-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TABBY: chápu. Chystám se testnout plavací čepici, abych jela domů do sprchy s přiměřeně normálníma vlasama.
    TABBY
    TABBY --- ---
    MAR_TINA: Na coz nemam ani cas, ani naladu...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TABBY: mám pro tebe špatnou zprávu.
    Ve většina bazénů koluje ve sprchách ta extra chlorovaná voda a vlasům nedělá dobře. Nejlepší je prosušit, narazit čepici a umýt doma.
    TABBY
    TABBY --- ---
    ZUZKAOU: Mne na tech kyselych oplachach akorat nevyhovuje, ze se to blbe realizuje v bazenu. Vzit si tam sampuk je pohodlne, saskovat tam s lahvi, co ktere naredim oplach, mi uz va...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    RACHEL: spláchnout něčím kyselým je vždycky dobré - i po běžném šamponu s kondicionerem.

    1. to pomáhá udržovat zdravé prostředí na pokožce, protože kyselé mají rádi žádoucí mikrobové a neradi ty, co svěděj a dělaj lupy.

    2. kyselé pomůže "zatáhnout" vlas, podobně jako studená voda - takže je pak hladší a méně se poškozuje třeba třením v ručníku a tak.
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    RACHEL: prý je to kvůli ph, ale asi to taky bude individuální. Tak se asi vydám cestou pokusů a omylů a uvidíme
    třeba tady https://kouzloesence.cz/jak-je-to-s-mydlem-na-vlasy/
    píšou: Mýdlo na vlasy má stejně tak jako klasické mýdlo zásadité pH (okolo 9). Je potřeba s tím počítat. Vlasy každého z nás budou na změnu pH reagovat jinak. Zatímco u někoho nebude vůbec žádný problém (to je třeba můj případ) u jiného mohou být vlasy po umytí víc vysušené. Výrobci často doporučují použít k vyrovnání pH po umytí vlasů kyselý oplach – octovou vodou, nebo vodou se šťávou z citrónu. Chce to vyzkoušet, jak budou reagovat právě vaše vlasy. Já třeba oplach nepoužívám vůbec a přestože jsem v minulosti na suché vlasy trpěla, teď je to v úplně v pohodě :)
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    PAKOBYLKA: ja to chapu tak, ze octem oplachuji v pripade, kdy pouzivam mouku, sodu a podobne alternativy. Pokud je na tom napsano "tuhy sampon", chovam se k tomu jako k normalnimu samponu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam