• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    MVEK: frosch je takova ta polopriroda za lidovou cenu. SLS je ultralevny saponat, butylene glycol a styren/akrylát kopolymer ve mne nebudi duveru, najdi si na INCI beauty. Sonett je ciste prirodni mydlo v tekutem stavu podle toho slozeni co posilas.

    Byt tebou bych zvazila samovyrobu - https://www.wikihow.cz/Jak-vyrobit-tekuté-mýdlo je to ZW a levne, ale teda stoji to cas.
    Take se muzes podivat na jine stacirny.

    TABBY: tomu bych se osobne vyhla, protoze je v nem alkohol na tretim miste.
    ISCH
    ISCH --- ---
    DAFNE: Mne to prijde obdobny, jako kdyby clovej rekl "je to nealko, ma to jen 4%"
    SMARTCHIN
    SMARTCHIN --- ---
    MVEK: Ještě můžeš zkusit jako zlatou střední mýdlo od Bio-D. Není tak úžasně čistý jako Sonett, ale ani to není nijak zlý. Dá se koupit v 5l kanystrech.
    IKA
    IKA --- ---
    MVEK: Môžeš aktívne zalobbovať u DM, aby aj v ČR začali s bezobalovým predajom: https://pr.dm-drogeriemarkt.at/...estet-abfuellstationen-fuer-reinigungsmittel?id=72983&menueid=5306 :)
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    DAFNE: 96% zložiek nie je prírodná kosmetika. Tým sa v poslednej dobe holedbaj rôzne chemické znacky. Je to marketingový ťah.
    TABBY
    TABBY --- ---
    MVEK: DM má v Německu stáčírny. Třeba za ně i u nás...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Já ze zásady nekupuju Snake oil i kdyby na něco byl dobrý.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Řeším čistě mýdlo na ruce a tam je pro mě na denní používání tuhé nepohodlné. To používám jen na sprchování.

    MART1NKA: Ano, kvůli té vodě to asi bude tak drahé:-).

    TABBY: Já jsem právě doufal, že se vyhnu i těmto pytlům, protože jednak se to špatně vymývá, jednak si nejsem jist, jestli to není z těch druhů plastů, co se sice třídí, ale pak pro ně není odbyt a možná to tak i dříve v Číně končilo na skládce.
    Nicméně asi budu muset najít kompromis, kterým bude asi občas zbytečný luxus, občas produkce odpadu.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    TABBY: a ešte toto ti asi posiela drahocennú energiu: energeticky aktivní rostlinné a minerální přísady (1%)
    TABBY
    TABBY --- ---
    MART1NKA: To je to, zac platis 280 Kč za litr ;)
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    Ja mám pevné mydlá Alterra z Rossmanna, ale keď tak pozerám, tak je tam palmový saponát. Májú papierový obal, keď niekto rieši plasty.
    Konieckoncov, Lauryl Glucoside môže byť tiež palma a sodium laureth sulfate (saponát) taky a je otázka, o koľko sú kokosové veci lepšie ako palmové.
    a pobavila ma pravotočivo vírená voda. to je čo prosím?
    TABBY
    TABBY --- ---
    MVEK: Zarad do vyberu i tekute mydlo od Alverde. Maji ho v saccich, 300 ml stoji 34 Kc.

    Zde je slozeni:
    Aqua, Glycerin, Alcohol*, Lauryl Glucoside, Sodium Coco - Sulfate, Xanthan Gum, Mentha Piperita Leaf Extract*, Mentha Piperita Oil, Citrus Aurantium Bergamia Fruit Water*, Parfum**, Citral**, Limonene**, Linalool**, Geraniol**
    * Suroviny z kontrolovaného ekologického zemědělství.
    ** Z přírodních esenciálních olejů.

    alverde tekuté mýdlo bio máta & bio bergamot náhradní balení, 300 ml on-line nákupy za trvale nízké ceny | dm.cz
    https://www.dm.cz/alverde-tekute-mydlo-bio-mata-bio-bergamot-nahradni-baleni-p4010355218551.html

    (Argumenty tve zeny jsou mi blizke ;)
    REDDAY8
    REDDAY8 --- ---
    KAMIONG: ja měla teetree, rasoul a ted northen berries a se vsim spokojenost. Asi ti nesedi no, škoda.
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    REDDAY8: měla jsem aloe vera a kopřivový, po obou mě svědila hlava
    MVEK
    MVEK --- ---
    Co by mohl být za tak špatné přísady v běžném tekutém mýdle na ruce od známějších značek jako Lilien?
    Mám problém ženě odůvodnit koupi stáčeného bezobalového mýdla Sonett za 280 Kč za litr, když i Frosch v půllitrovém pytli vyjde na 80. Mojí hlavní motivací tedy bylo netvořit zbytečně obaly, když nádob od mýdla už mám dost na použití v domácnosti, ale souhlasím s ní, že ten cenový rozdíl je trochu velký, tak hledám další důvody.

    Srovnám-li složení, tak:
    Frosch:
    voda, sodium laureth sulfate (saponát), glycerin, sodium chloride, cocamidopropyl betain (saponát), glyceryl oleate, coco-glucoside, ovocný extrakt punica granatum, kyselina citronová, butylene glycol, kyselina salicilová, benzoát sodný, styren/akrylát kopolymer, parfém, CI 14720, CI 15985 (potrv. barviva).

    Sonett:
    mýdlo z olivového oleje, mýdlo z kokosového oleje, cukerné tenzidy, rostlinný glycerin, rostlinný alkohol – etanol, olej z citrónové trávy, energeticky aktivní rostlinné a minerální přísady (do 1%), pravotočivě vířená voda.
    (INCI: aqua, potassium olivate**, potassium cocoate*, coco glucoside, alcohol, glycerin, essential oils (fragrance))

    Samozřejmě u Sonettu jsou tam i bio nebo ekologicky kontrolovaná zemědělství pro ty rostlinné přísady, a obecně méně látek. Nakolik jsou tedy diskutabilní ty ve Froschi?
    REDDAY8
    REDDAY8 --- ---
    KAMIONG: a co urtekram?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    PAKOBYLKA: netuším co s tím udělá henna. Mě vysušuje. Nevím o tom, že by to dráždilo. Ale z chronicky podrážděné pokožky často ty vlasy začnou padat.
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    ZUZKAOU: tyjo, tak teď mám najednou pocit, že je to jako vážný :-)
    ale zkusím, docela ráda bych se toho zbavila, dík za rady
    (a hennu teda radši až potom jo?)
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    ZUZKAOU: já mám právě už zklidněno, ten Klorane si koupím na akutní stav a funguje dobře, ale hledám něco na ty mezičasy, na běžné použití. I výrobce píše, že po intenzivní kúře se má šampon používat jednou týdně. Asi zase zkusím mouku, nebo nevím. Jsem z těch šamponu už zmatená :/.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KAMIONG: já tam mám sebroreru, takže když se mi rozjede, tak beru něco antimykotického a zklidňuju právě ovsem s acylpirinem. V případě že potřebuju nějaký efekt, tak je mi vcelku ukradený koncept přírodnosti a požaduju dostatek účinných látek.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam