• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    ISCH
    ISCH --- ---
    SA_KRA_: Na oblicej mame bud cistici veci, nebo hydratacni.
    Uprimne me vsechny nase mejdla na xicht vysusujou tak, ze jsem trochu mumie, nejmin Movis...

    CAMELLA: Meli jsme limitku se Sodium Coco Sulfate, na eshopech, doufam, ze brzo budou i ve staly nabidce.
    Ale ano, ve vsech ted dostupnych je SLS.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    a co nejaka naturinka, to se obcas da koupit i v obchodech s vecma pro maminky s detma, bio a nejaky prirodni kosmetiky a tak... moznosti v praze teda neznam, navic se da sampon/mydlo pouzivat na oboji celkem v klidu, akorat nevim, zda maji neco hydratacniho, nebo nejaky podobny znacky...

    jinak ty mydla se krasne kraji nozem, takze se da uriznout, co je potreba... z fleru mam rada treba mydlitto (https://www.fler.cz/zbozi/badyanove-mydlo-5213704) ale zas postovny, no...
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    LADY_MYSKA: šampuk žádný, pokud vím, ve všech je SLS
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    SA_KRA_: tuhý šampon má alverde a vleze se akorát do lush krabičky (prodávají ji samostatně)
    SA_KRA_
    SA_KRA_ --- ---
    TABBY: klidně poraďte cokoliv jinýho :) Lush mě napadl jen protože tuším, že tam tohle mají.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    TABBY: jak co, chce to hledat. Ale oznacene to pred casem meli krasne, ted nevim.
    TABBY
    TABBY --- ---
    SA_KRA_: Akorat teda Lush neni prirodni kosmetika.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    SA_KRA_: Lush Coalface, Lush sampuk (umejes s tim telo i vlasy).
    SA_KRA_
    SA_KRA_ --- ---
    ahoj, jedu na tři týdny s batohem do Maroka a k Sahaře, potřebuju něco do výbavy :) Malé, skladné, multifunkční. Konkrétně tuhé mýdlo na obličej (čistící, ale i hydratační, ideální na ráno namydlit umýt, večer taky) a tuhý šampon. Seženu obě v lush?
    Dík .)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    HELLENKA: já :)
    Záleží na typu vlasů. Jakýkoli olej zaleze i do šupin ve vlasech. Uhladí je a udělá hezké, to ano. Ale všechen se nevymyje, tedy při dlouhodobém používání jej ve vlasech zůstává víc a víc a třeba jemné vlasy může zatížit stejně jako silikony, začnou vypadat zplihle.
    Krom toho "chrání před horkem" je nesmysl, ta teplota povrchu stoupá, olej ji přenáší dokonce rychleji než vzduch. Chrání před vysušením vlasu, když už.

    Běžně stačí vlasy před saunou namočit a občas to opakovat. Někomu vyhovuje opatlání trochou kondicioneru (přírodního, tam jsou ty pečující látky ředěné), lidi se suššími vlasy třeba ty oleje ocení. Ale není to univerzální rada.

    Jo a nemáčejte ty vlasy s oleji do ochazovacího bazénku ;)
    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    HELLENKA: kdo s tim nesouhlasi ? kokosovy olej ochrani vlasy pred horkem...
    KRKA
    KRKA --- ---
    MARIPOSA: Prosila jsem bez silikonu ...
    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    MARIPOSA: pred saunovanim je vhodny napatlat na vlasy kokosovy olej ,)
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    KRKA: jako masku doporucuju tohle, davam si tim dohromady presusene vlasy po saune :)

    BIOOO.CZ - Natura Siberica Maska pro ochranu a regeneraci vlasů 370 ml
    https://www.biooo.cz/maska_pro_ochranu_a_regeneraci_vlasu_natura_siberica-p-5652.html?
    KRKA
    KRKA --- ---
    Poraďte nějaký sampon plus masku na vlasy, pro hodně lamajici se a krepate vlasy, co je mi dá dokupy ... děkuji :) samozřejmě bez sulfátu a silikonu :)
    MVEK
    MVEK --- ---
    MAR_TINA, GRETKA: Jasně, mea culpa, až teď jsem si znovu přečetl, že ten glycerin je tam na z tohoto důvodu. Mylně jsem si myslel, že je hlavně kvůli udržení tekutého stavu.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MVEK: jo, tohle je normální složení mýdla.
    Existence automatických praček nás osvobodila od dlouhého máchání rukou v mýdle, které obvykle vysušuje.
    MVEK
    MVEK --- ---
    GRETKA: Mydlo se da koupit i nastrouhane ;) teda casto ve vlockach spis nez primo nastrouhana drt.

    Jo, to jsem si včera zrovna přinesl, protože s mýdlem a prací sodou občas pereme.
    Nicméně zatím jsem ho vždy viděl uvedené jako mýdlo na praní.
    Tak nevím, jestli např. toho složení není přece jen méně vhodní pro pravidelné máchání rukou:
    30 % mýdlo (sodné soli mastných kyselin – bez palmového oleje), do 5 % vonné látky (obsahuje d-limonene, benzyl salicilate, citronellol, geraniol), křemičitan sodný, chlorid sodný, hydroxid sodný.
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    MVEK: jojo, INCI Beauty je apka do mobilu. Nabizi, ze kdyz vyfotis INCI = slozeni nejakeho vyrobku, ze ti popise problematicke slozky. Sem tam se v te apce spusti reklama aby meli jeji programatori z ceho zit.
    Kdyz takhle skenujes kosmetiku&drogerii tak ti to dava ty argumenty pro to platit tu vyssi cenu protoze je vyssi i kvalita, nebo taky, nekdy je to prekvapko.

    Mydlo se da koupit i nastrouhane ;) teda casto ve vlockach spis nez primo nastrouhana drt.
    MVEK
    MVEK --- ---
    GRETKA: Díky, co jsi myslela INCI Beauty? To je jen mobilní aplikace? Nic jiného jsem nenašel a zbrzkle aplikace neinstaluji, dokud tedy nevím, že to je to, co myslím, a ne za co se to vydává.

    Ale ten návod je zajímavý. Vaření by bylo zdlouhavé, ale strouhání a rozpouštění s glycerinem zní zajímavě. Vím už, co to je strouhat mýdlo, nicméně to holt s kapesníkem přes nos občas přežiju.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam