• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    KRTINKA: Chce to opravdu koukat na složení a tím, že je koupil před několika lety L’Oréal moje nadšení pro jejich eko přístup dost opadlo... raději dávám svoje peníze menším firmám a ne Bettencourt nebo jak se jmenuje.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ELIZHANNAH: ucpava, proto se oleje do odpadu nemaji vylevat
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ELIZHANNAH: to záleží na tom, jestli do toho narveš kokosový olej nebo něco takovýho, co ti zatuhne v odtoku a postupně se to tam nahromadí.
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    KRTINKA: já nedám dopustit na jejich šampuk a na řasenku..
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    KRTINKA: rada jsem pouzivala, ale chce to sledovat slozeni, ne vse je na 100%, ale da se najit.
    KRTINKA
    KRTINKA --- ---
    Můžu poprosit o vaše zkušenosti a názory na kosmetiku Lush? Nevím zda ji vzít na milost ;)
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    Prosím vás, ty domácí peelingy s mletou kávou – neucpává to následně odpad, když se to smývá?
    LEISHA
    LEISHA --- ---
    PAKOBYLKA: Surovina pro kosmetickou výrobu tam musí bejt napsaný ze zákona - dává tím najevo, že to není olej k potravinářskýmu využití a tím pádem je v pořádku, že to nemá certifikát jako potravina. Zato to má certifikát, že dávat to do kosmetiky a na kůži je v pohodě.
    Pravděpodobně by to dostalo i ten potravinářskej kdyby na to přišlo, ale stojí to spoustu peněz, tak proč by to kdo dělal. To je jednodušší tam napsat to že je to kosmetická surovina a dál to neřešit
    (a teda, já bych se potravinářskejma olejema klidně mazala a naopak i ty kosmetický dávala do jídla, pokud to teda obecně je druh oleje možnej k jídlu. Rozdíl je jen v tom, kterej úřad to ocertifikoval)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MOODYCAT: tak třeba jedna z nej masek na obličej je ze sušeného mleka. Jen vypadas jak po bukake party :)
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    MOODYCAT: to jsou malo obvykle pletove masky, pravdaze, ostatne i striracha napriklad...:-))
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    GIRAFFKA: tak na odlíčení taky netrvám na ničem extra, ale když si to dávám jako výživu, tak už přeci jenom nějaké nároky mám
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    GIRAFFKA: Jakize by sis na oblicej placala treba steaky nebo krupicovou kasi? Ja teda ne :D.
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    ELIZHANNAH,CAMELLA,MART1NKA: u mě došla nouze na Kozáka před Vánocema. Čekala jsem od Ježíška mandlovej olej (na odličování mj.) a do Vánoc tři tejdny. Zkusila jsem to drze kuchyňskym slunečnicovym a od tý doby se odličuju s nim. (Ježíšek, dareba, mandlovej nepřinesl). Když mám náladu,ještě to pak došmrdlám růžovou vodou, ale nepozoruju rozdíl při jejim ne/použití.
    PAKOBYLKA: ..a razím teorii (byť je možná mylná), že jestli to můžu sníst (a dát tak i na sliznici), kůže to rozdejchat musí:-D
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    ženy, potřebuji novou várku olejů (většinou si skoro nic jiného na obličej nemažu)
    přijde mi, že dobré ceny jsou na ekokoze, ale je tam vždycky uvedeno, že ten olej je "surovina pro kosmetickou výrobu"
    to by ale nemělo vadit ne? chápu, že by se člověk neměl mazat tím, co je určeno do kuchyně, ale tyhle by měly být v pohodě. nebo je tam rozdíl v kvalitě nebo něco jiného co mi uniká?
    Opunciový olej, panenský - Potřeby pro výrobu Ekokoza.cz
    https://eshop.ekokoza.cz/cs/opunciovy-olej-panensky.html
    Šípkový olej, lisovaný za studena - Potřeby pro výrobu Ekokoza.cz
    https://eshop.ekokoza.cz/cs/sipkovy-olej-lisovany-za-studena.html
    Jojobový olej BIO - Potřeby pro výrobu Ekokoza.cz
    https://eshop.ekokoza.cz/cs/jojobovy-olej-bio.html
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MART1NKA: tak argan je mnohem hustší než mandlak, to se nedivím :). A tedy pouzivam prací odlicovaci mikrovlaknový “hadrik” místo tamponu
    TABBY
    TABBY --- ---
    MART1NKA: Existují bavlněné či bambusové prací ;)
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    Objednala jsem si za 2k z bioaromakosmetika. Běda vám, jestli po tom všem nebudu krásná jako princezna! :-p
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    ELIZHANNAH: Mám hydrofilný Nobilis a je lepší ako arganový. Arganový sa mi zle zmýva, keď sa zmieša s řasenkou. Skúšala som squalane tiež, to isté. Iný čistý olej, čo môže na pleť doma nemám. Takže za mňa rozdiel je. Používam bez tampónku v rámci redukcie odpadu.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    ELIZHANNAH: z mojí zkušenosti tedy nejsou :)
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    CAMELLA: no já se odličuju obvykle kombinací růžové vody a jojobového oleje... napadá mě právě, jestli tyhle hydrofilní oleje jsou lepší, nebo horší než moje aktuální odličovací kombinace.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam