• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    NILA: no a ta tenka hrana ma nejake vyhody? K comu ju pouzivas?
    NILA
    NILA --- ---
    ANGIOLETTO: ja mám jadeit a ako návod som použila toto: https://www.youtube.com/watch?v=Bc12OTFzua0&t=1031s

    TABBY: zázračne myslíš, že keby som použila ruženín namiesto jadeitu tak sa mi lepšie spí? imo toto nefunguje, takže len masáž a relax.

    MARINNE: nefrfli furt :D samozrejme, že si vieš rozmasírovať tvár aj rukami, ale na ruke nemáš takú tenkú hranu ani ju nezachladíš
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    LFE: Jj, fyzicky blokatory belej, jinak to snad ani nejde. A mne brutalne ucpavaj pory. :(
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    LFE: třeba by v biooo měli testery na vyzkoušení...
    LFE
    LFE --- ---
    Diky za tipy, bohuzel ten kloubouk/ksiltovka nejsou pouzitelne vzdy, napriklad na kolo kdyz clovek ma helmu a ksiltovka stejne stini jen predek obliceje, nikoliv strany a to jen v urcite poloze slunce. Ochrani oci, ale tvare pred paprsky moc ne.
    Nemyslela jsem prave chemicky blokator, ale fyzicky - akorat se obavam, ze to jsou presne ty kremy, co pak ma clovek bily cely ksicht. Ach jo :)
    Kosmetiku z lekarny nemam moc rada, tak jeste pohledam, mozna zkusim to mleko od ECO, dekuju.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    KAMIONG: Myslím, že LFE veľa športuje a to sa s klobúkom nezlučuje.

    Na alergickú eksematickú pleť mám toto http://www.bioderma.com/en/our-products/photoderm/leb-spf-30 a všetko v poriadku, póry neucpáva. Prírodné mi pri dotyku s vodou či potom robili biele mapy a stekali mi do očí, čo bolo nepríjemné.
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    LFE: já mám trochu sluneční alergii a naučila jsem se v létě nosit široký letní klobouk, na zahradu lehký slamák, cokoliv. Kšiltovka na sport taky udělá svoje, takže to stínění není vůbec od věci :)
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    KEMENTARI: Tiež mám sensitive radu od Biodermy a paseka sa nedeje. Prírodu som síce skúšala, ale nebolo to nič moc.
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    VALKYRA: Tak jestli SPF funguje nebo ne si každej může na sluníčku vyzkoušet sám, že jo. :) Vliv chemických blokátorů SPF na zdraví je druhá věc, zajímavě o tom píší v posledním Respektu (viz link od Toruviel).

    LFE: Paseku na obličeji mi nedělá tenhle, ale žádná příroda to není: https://www.notino.cz/...EiwAbhh-6NjsSp2iq00747HI-Q-2SAvetf0yz-1iXeqVS0BciBEjuUU9pmMI0BoCdf4QAvD_BwE
    SMARTCHIN
    SMARTCHIN --- ---
    KAMIONG: Mam od nich SPF30 v oleji a taky si nemuzu stezovat.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    DOBYTEK: mrkvový olej, ne?
    LFE
    LFE --- ---
    Diky moc za tipy, jeste dodam, ze jsem tmavy typ, takze se nespalim, jen hnednu. Mazat se chci proto, ze mam dojem, ze slunce obecne zpusobuje starnuti kuze a pokles kolagenu v pleti - obavam se, ze faktor oleje (5-6) je na tohle malo, nebo se pletu?
    Mastny krem by byl problem, nepouzivam ani pudr :) Mleko by mohlo byt lehci, nevyzkousel nekdo? Taky maji fajn ceny, protoze dat za lahvicku opalovaku 600 mi jinak prijde trochu ujety.
    Asi skoncim nakonec s dostihovym kloboukem :)
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    LFE: už se měsíc a něco mažu téměř denně tímto
    Eco Cosmetics Opalovací krém SPF 25 BIO (75 ml) 100% přírodní, s minerálními filtry | Econea.cz
    https://www.econea.cz/...25-bio-75-ml/?gclid=EAIaIQobChMI7-qfupWA4gIVF-h3Ch3iuAgtEAQYBCABEgLuDfD_BwE
    Pleť mám teď lepší, póry mi to neucpává, nicméně trochu bílý ten krém je a je mastnější, což může být problém, pokud se nemažeš. Já ho dávám buď přes běžný krém, nebo samotný, ale pak vezmu pudr a přepudruju se.
    Třeba by měl někdo zkušenost s tímhle opalovacím mlékem, mohlo by být lehčí...
    BIOOO.CZ - Eco Cosmetics Ochranné sluneční mléko SPF 30, Neutral 100 ml
    https://www.biooo.cz/...gclid=EAIaIQobChMI7-qfupWA4gIVF-h3Ch3iuAgtEAQYBSABEgIfN_D_BwE#popis-produktu
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    LFE: aktualne pouzivam Weledu, ale jako barvi bile, no. Plus se taky bojim, ze je komedogenni, takze to davam jen kdyz jsem fakt cely den venku na slunci. Kamaradka dava nejaky (malinovy? muzu se zeptat) olej, tvrdi, ze to ma spf 5-6, ale ona zas neni typ, co by se spalil snadno.
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    LFE: Make up stejně neposkytuje dostatečnou ochranu SFP, je to jen takové malé plus, bez kterého se člověk krásně obejde když najde opalovací krem co mu vyhovuje.
    LFE
    LFE --- ---
    Prosim nemate tip na prirodni opalovaci krem/mleko/fluid na oblicej, ktery by neucpaval pory a nezpusoboval akne? Nezamyslim ho pouzivat jen k vode (tedy obcas), ale i pri sportu a mozna kdyby se osvedcil, tak v lete i kazdodenne, prestoze jinak se rano nemazu nicim. Vecer nanasim pouze par kapek sipkoveho oleje na vlhkou plet. Bojim se aby mi v tom opalovak neudelal paseku :) Rada bych plet chranila pred sluncem, doted jsem nepouzivala nic. Make-up nenosim, takze vyresit to salamounsky ze by byl SPF v nem, nemohu.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Existuje vubec prirodni rasenka, ktera vyrobi poradny rasy a zaroven vydrzi cely den?
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    A ja jsem vegan.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    A já sem geolog :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam