• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    MASOO
    MASOO --- ---
    KAMIONG:
    MASOO: R&E mě naopak vůně seděj, jenže pouze do okamžiku, než si je dám na sebe:D Ale třeba jejich bambucký máslo vanilka a orchidej, nebo i to s tim diskutabilním koenzymem Q10 mi vonělo moc, měla sem tester v práci. Třeba na ruce vysušený ideál!
    MASOO
    MASOO --- ---
    KAMIONG: už sem to tu loni či předloni vydatně recenzovala a reportovala;)
    Kokosový olej mi nestačí a snažím se ho spíš nepoužívat, stejně jako jiné exotické suroviny. Biorythme proběhlo jednu zimu a byla sem spokojená. Ale jak sama píšeš, začla mě štvát parfemace a bez ní to zas nebylo ono.
    Ale dík za snahu.
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    MASOO: k tomu deo - kokosový olej ti nestačí? Jinak z dostupných v eshopech jsem byla spokojená s Biorythme a mám tu pár R&E, ale u nich mě brzy začne otravovat parfemace.
    MASOO
    MASOO --- ---
    ZUZKAOU: jo a nechci byt jen negativni, ale nebarvim se;) kazdopadne diky za tipy
    MASOO
    MASOO --- ---
    ZUZKAOU: jojo vim.... nizoral sem pouzivala loni na jare tusim, prestalo to byt v pohode, jakmile dosel:/
    a fenovani nesnasim, sice se nad to muzu v lete povznest, ze je to na hlavu postaveny, ale napadaj me dve veci, co u vody? nebo nekde v prirode? a taky proste byt "zavisla" na fenovani nechci

    proste je to smutny, ale head&shoulders funguje, i kdyz me to netesi

    stejne jako na tu vyrazku po vsech moznych pokusech a mesici trpeni/svedeni pomohla kortikoidova mast, stacilo 3dny malicko a je po vyrazce
    ted opet zacina hledani deo, ktery by me neznicil fyzicky ani financne a stal by za to:(
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MASOO: hele mě teď pomohla dezinfekční kůra kysličníkem - tedy barvení a pak na to napatlat rozmixovaná přebytečná kefírová zrna a kolonizovat vyhubenou kulturu něčím z těch kefírových zrn, co se tam ujme.

    Jinak pokud nechceš používat antimykotika typu ketnazol (nizoral) nebo oxid zinečnatý (head'n'shoulders), tak zkus chytrou houbu. https://www.chytra-houba.eu/14,biodelta-koupel-15x8g.html

    Jinak kyselý oplach a fénovat, aby tam bylo co nejkratší doba vlhkosti, kdy se množí kvasinky, co většinou za lupy můžou.
    MASOO
    MASOO --- ---
    HELLENKA: po zimní chemický pauze sem se vrátila k Alverde rozmarýn, para ořech proti lupům ....... a vrátily se i lupy:D
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    Darujem čiernu prírodnú zubnú pastu donesenú z Maroka, je na nás príliš slaná. Trikrát použitá, doma vyfotím zloženie.
    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    PAKOBYLKA: ten mám zrovna taky a moc mě nenadchnul... jen mě překvapilo že fakt dost pění, na přírodní....
    jinak mi dlouhodoběji nepřijde moc dobrý vlastně pořádně žádný zn. Rossmann ani DM
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    PAKOBYLKA: mam tyhle sampony rada, jak s Rosmanna, tak DM. Ale celkove se snazim sampony menit, abych doma nebyl jen jeden. Vetsinou mam tak 2-3 ruznych znacek a tady je prijemna cena a i udelaji dobrou sluzbu
    LABRUJA
    LABRUJA --- ---
    KAMIONG: taky mne zajímalo složení, našla jsem tady https://www.dotekslunce.com/prirodni-sampony:bioturm/
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    když jsme tak u těch šamponů- mám jemné, rychle se mastící vlasy a můj muž si taky začal stěžovat, že se mu rychle mastí. úplnou náhodou jsme koupili šampon Alterra z Rosmanna -kakao jojoba
    tenhle (nevím, jestli je nový, ale nikde jinde než na maďarských stránkách jsem obrázek nenašla :-)
    Alterra repair sampon kakaó-jojoba - 200 ml
    https://shop.rossmann.hu/alterra-sampon-repair-kakao-jojoba-200-ml

    nezávisle na sobě jsme se shodli, že je boží- vlasy se míň mastí a vůbec jsou po něm pěkné. Jako stojí asi 50 Kč, tak kdo jste ve fázi zkoušení, třeba se takové info může hodit
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    LADY_MYSKA: nevidím uvedené složení, jestli ho budeš pořizovat, prosím tě o sdílení ingrediencí a samozřejmě o recenzi;)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Ovsem tohle vypada velmi zajimave
    Šampony, YinYang.cz
    https://www.yinyang.cz/bioturm/sampony?osCsid=l197e7ce2p9t9103rbrmk82fa5
    SIBETH
    SIBETH --- ---
    ANEZAK397: diky. Jeste jednu sanci tomu dam a az prijde ucet za vodu, tak budu asi rychle vylecena z "alternativy" a koupim si nejakej setrnej sampon. ;-) :-D.
    MASOO
    MASOO --- ---
    MASOO: nasla sem v lekarne na netu
    MASOO
    MASOO --- ---
    VALKYRA: ne, ale zkusim sehnat neco s podobnym slozenim.... a kdyz to nepomuze, tak pujdu holt na kozni a kortikoidy me neminou, chjo
    ANEZAK397
    ANEZAK397 --- ---
    SIBETH: Jo, zkusila jsem to pred par lety, ale nikdy vic. Vlasy byly totalne mastny a v koncich vysuseny, navic me zacaly svedet a to jsem to vymyvala hodne dlouho. Asi kvuli te konzistenci tam vzdy neco zbylo. Jo a taky mi vlasy ztmavly.
    Ale s cim jsem mela nejmensi problem, to bylo shikakai, to my bylo schopny ty vlasy celkem dobre umejt. Pak jsem si taky rikala, se Indum moc neverim v otazce cistoty toho produktu.
    Nakonec jsem zacala pouzivat sampony bez sls a ty pouzivam dodnes.
    SIBETH
    SIBETH --- ---
    PISISKVOR: Dam vedet. Jeste tomu davam sanci. :-)
    PISISKVOR
    PISISKVOR --- ---
    SIBETH: ja si myslim, ze to funguje na urcitej typ vlasu, stejne jako vetsina te prirodni vlasove pece, ze to asi nebude zazrak pro vsechny. osobne jsem nemela dalsi motivaci to pak zkouset - prislo mi, ze kdyz mi to ty vlasy zacne jednou vysusovat, tak uz se to nezlomi. pokud se ti podari to vyladit, urcite dej vedet:) az na to, ze to vyjde docela draho (obzvlast u dlouhych vlasu), mi to jinak prislo super.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam