• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    GRETKA: dekuju
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    ORIKA: kdyz v necem vidim napsane acrylates tak si rikam, ze tomu se radeji vyhnu... nejsem chemik, takze jsem sla hledat web co dela analyzu inci - https://www.zenziscope.net/analyser/ a tam pisou, ze i ten akrylat je synteticky ale jinak nic zvlastniho... teda az na ten konec, klasicka sbirka alergenu co se najde leckde. Takze jo, co nahodila GHOSTDOG: je dost slusny slozeni pro klasickou kosmetiku.
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    GRETKA: houby tomu rozumim, muzes plz vysvetlit co je v tom slozeni spatne? Diky moc.
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    GHOSTDOG: Třeba hned ten akrylát ze začátku by mně vyděsil, ale asi se pletu, když píšeš, že Manufaktura se lepší...
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    GHOSTDOG: to vyzera dobre. naposledy ked som videla nejaky ich sprchac, tak to malo podobne zlozenie ako Yves Rocher.
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    MART1NKA: mám pocit, že manufaktura se trochu mění. Nebo ne?

    Rosa Damascena Flower Water, Aqua, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Isopropyl Myristate, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Laminaria Ochroleuca Extract, Creatine, Panthenol, Rosa Canina Fruit Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Sodium Hyaluronate, Beta-Glucan (Oat), Maltodextrin (Oat), Hexapeptide-9, Butylene Glycol, Tocopherol, Squalene, Beta-Sitosterol, Mineral Salts (Carlsbad Natural Salt), Ubiquinone, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Parfum, Linalool, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Limonene, Benzyl Salicylate, Citronellol

    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    ORIKA: Manufaktura je chemka.
    S Nobilisom mám dobré skúsenosti. Nie s týmto konkrétne, ale iné ich výrobky boli vždy fajn.
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    Prosím vás, Manufaktura je přírodní nebo je to chemka? Jde mi konkrétně o tohle sérum https://www.manufaktura.cz/...na-oblicej-krk-a-dekolt-s-ruzi-q10-a-kyselinou-hyaluronovou/p437285-1/

    Plus dotaz dvě, v Rossmanovi jsem narazila na kosmetiku Feel Free, znáte to někdo? Má to Ecocert.

    A ještě jsem se chtěla zeptat na arganový krém od Nobilis Tilia, denní a oční, nemáte někdo zkušenost?
    BiOOO.cz - Nobilis Tilia Arganový krém 50 ml
    https://www.biooo.cz/arganovy_krem_nobilis_tilia-p-13580.html?
    BiOOO.cz - Nobilis Tilia Arganový oční krém 15 ml
    https://www.biooo.cz/arganovy_ocni_krem_nobilis_tilia-p-13569.html?
    REDDAY8
    REDDAY8 --- ---
    TABBY: ja na ty ritualy moc nejsem. Předpokládám, ze budu rada, kdyz se ve vanicce bude koupat jen dite(bez psa/kocky), to same plati o spani v postýlce. :D Asi nemam úplně ten soucasny pristup k materstvi. :D
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    EETEE: tak pry to jde i s dvojcaty. U nas je koupel desny boj, i kdyz maly ma vodu rad a v bazenu vydrzi klidne dve hodiny, ale pokud si ma sednout do vany ... nedej boze pouzit sprchu, no marno psat
    TABBY
    TABBY --- ---
    EETEE: Tutove ma jedinacka. Nebo chuvu :-)
    EETEE
    EETEE --- ---
    TABBY: Bych chtěla vidět tu "supermatku", která koupe pravidelně každý den tak jako ve filmu... :-D
    TABBY
    TABBY --- ---
    REDDAY8: Tak vis co, ono se ti mimino stejne parkrat denne poblije a pokadi, takze ho i tak budes furt umyvat. Je otazka, zda chces zaclenit pravidelnou vecerni koupel s tlumenym svetlem a hudbou (jak to byva zobrazovane ve filmech ;) a naslednou masazi jako ritual za ucelem navozeni lepsiho usinani.
    REDDAY8
    REDDAY8 --- ---
    KOTENCE: diky za nazor, uz jsem si pripadala jako prase, kdyz nemam v planu mimimo umývat snad i trikrat denne v kdovikolika pripravcich. :)
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    REDDAY8: nic. Asi neni dobry to mimino rachat casto a dlouho, to by se pak mohlo vic vysusit. Ja mimina myla malo a jen vodou.
    REDDAY8
    REDDAY8 --- ---
    KOTENCE: ani nic do te koupele? Ja prave na sebe používám sampon, mydlo a kondicioner, ani se nicim nemazu(krom bricha ted). Nejsem úplně nadsenec do kosmetiky a myslim, ze mimi toho zas tolik nepotrebuje. :)
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    REDDAY8: nic :-)
    Ba ne, obcas mandlovej olej po koupani na sucha mista.
    VERONIKAEMA
    VERONIKAEMA --- ---
    REDDAY8: Měsíčková Weleda je top. Jinak mám řepíkovou mast, aloe vera gel a bambucké máslo. Nic víc nepotřebuju.
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    REDDAY8: na opruzeniny a různý lišeje je skvělý krém Argital, fak se vyplatí i za ty peníze, ta tuba vydrží dlouho. Jinkak na tělo po koupání jsem používala slunečnicový olej z dm, později domácí kakaové máslo. Od weledy jsme dřív kupovali sprchový gel, ale teď už dlouho myjeme jen olivovým mýdlem.
    BIOOO.CZ - Argital Baby hypoalergenní krém na opruzeniny 50 ml
    https://www.biooo.cz/baby_hypoalergenni_krem_na_opruzeniny_argital-p-4462.html?
    TABBY
    TABBY --- ---
    REDDAY8: Žádnou. Jenom ten měsíčkový krém na opruzeniny od Weledy.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    REDDAY8: za nás taky weleda krém - ale já vlastně žádnou jinou kosmetiku nepoužívám (myju vodou, nemažu). Když bylo hodně ouvej, tak mi ještě lépe zabírala dětská mast od BioAroma. Jinak z kosmetiky mi stačila ta mesičková mast, BioAroma mast, mandlový olej a na echt podělaný zadek pěna od Hipp, která asi není přírodní, ale používala jsem ji fakt výjimečně na ultra zaschlou vaječinu na zadku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam