• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    KORA
    KORA --- ---
    RACHEL:
    NIGHTFURY: prima, díky moc oběma
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    KORA: batiste, jakykoli, maj ruzne vune.
    KORA
    KORA --- ---
    máte někdo dobrou zkušenost s konkrétním suchým šamponem?
    ráda bych ho teď v zimě zhruba jednou za týden použila, jen lokálně, ne na celou hlavu, ale stejně bych nerada smrděla jako umělá broskev
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    Doporučíte mi korektor? Nejradši mám tekutý s aplikačním štětečkem, ale zatím jsem žádný přírodní nezkoušela.
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    TABBY: Nema byt treba misto spetky vody spis spetka sody? Ta se do diy deodorantu dava, ne?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TABBY: ne. Proč by mělo? Voda s vůní koření a trochu cukru, jenom tě opatlá.
    TABBY
    TABBY --- ---
    V poslednim Active Beauty magazinu (DM) byl recept na DIY deodorant. Mate pocit, ze muze fungovat? (Ta "spetka vody" v tisku, myslím, nebyla ;)

    Tekutý jablečný deodorant
    Budete potřebovat:

    2 lžíce nastrouhaného jablka
    100 ml převařené vody
    1 špetku skořice
    1 špetku vody
    1/2 rozmělněného vanilkového lusku
    Příprava:

    Všechny suroviny promíchejte a nechte přes noc odpočívat v ledničce. Potom sceďte a tekutinu přelijte do malé lahve s rozprašovačem. Deodorant uchovávejte v lednici, kde vydrží 2 – 3 týdny.

    Tip: Tato směs se dá použít také jako osvěžující pleťová voda.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GIRAFFKA: nám ho doporučila pediatra, kupovala jsem v lékárně.
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    GIRAFFKA: my jsme dostali slunečnicový olej přímo v porodnici na neonatologii, takže je imho vhodný. Koupila jsem pak v DM lahev bio slunečnicového.
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    čistě ze zvědavosti-co mimina a slunečnicový olej?
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    TAMARIX: Ještě mě tedy napadlo, že se miminkům může po narození loupat kůže, pak je dobré mazat mandlovým olejem. Ono je to i příjemný pro to miminko, kontakt, lehká masáž.. S doporučeným šamponem od Wededy to není třeba přehánět. Doteď ho používám na školkové děti, čas od času jim tím umyju vlasu, jinak prakticky jen na zadek. Závidím jim, jak jsou bezúdržbové. :-) Taky se mi osvědčilo bambucké máslo pro děti od Saloosu. U větších dětí na mazání různých jizev, aby se zahojily.
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    LADY_MYSKA: Víc netřeba, amen.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    GIA_: Ja jsem nic neprehanela a mela jsem jen mesickovy gel/sampon a krem na zadek od weledy
    GIA_
    GIA_ --- ---
    Ahoj, jakou prosím vás používáte kosmetiku pro novorozence? Rozhodně to nechci přehánět, ale jako prvorodička musím být samozřejmě připravená na vše :D :(
    Chtěla bych si pořídit nějaký olejíček..Jen nevím, zda vzít mandlový, jojobový,meruňkový nebo bambucké máslo? A dále uvažuji nad Mycím intimním balzámem Jůlinka od Nobilisky.
    Krém na opruzeniny mám od Weledy...
    Děkuji moc za rady!!
    DIVA
    DIVA --- ---
    Mela bych jeste dodat ze je mj cesnekova a je to vyrazne citit .)
    DIVA
    DIVA --- ---
    Nabizim parkrat vyzkousenou mast od argitalu s neoverenym ucinkem, ukazalo se ze nesnesu trvale umistenou naplast. Krabicku nemam. Holesovice, Ladvi, pripadne v predem neurceny cas centrum aj

    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    CAMELLA: nejen na deti,mam bajecnou a velmi svedivou vzpominku:-))
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    GHOSTDOG: asi to uz neni aktualni, ale jses tam za 2 min, je to prakticky na metru.
    PAW_LINKA
    PAW_LINKA --- ---
    MOODYCAT:
    MAR_TINA:
    CAMELLA: Holky jste skvělé, děkuju. Hned to jdu omrknout. :)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    PAW_LINKA: Tea tree - relativně dost toxická látka, silně dráždivá a nevhodná na děti v neředěné podobě
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    PAW_LINKA: heřmánek, dráždivý a častý alergen
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam