• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    Ahoj řeším to možná s předstihem, ale co používáte za opalovací krémy a mléka po opalování pro dospělé? :) Používám jako děti především značku wooden spoon, ale jsou i jiné podobně vychytané ? Myslím teď jak složením tak se velmi dobre roztirají a nezanechavaji skvrny na oblečení a těle? :)
    NOZIMED
    NOZIMED --- ---
    prosim, kde v praze koupim hennu na telo?

    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    Tak jsem to jeste resila na FB a nejlip z toho vychazi asi tento https://www.biooo.cz/opalovaci_krem_na_oblicej_nizky_komedogenni_index_dry_oils_spf_50_wooden_spoon-p-28418.html

    BTW. docela se tam resi Titanium dioxide, ktery byva v techto prirodnich opalovacich, tak preposilam info :
    Nyní se již vícero let z výzkumů ví, že má při vdechnutí nanoforma této složky karcinogenní účinky, a že je titanová běloba od loňského roku již Evropskou komisí zakázána v potravinářském průmyslu. Tabu by měl být oxid titaničitý v dekorativní kosmetice, riziko vdechnutí zejména u pudrů a očních stínů je příliš velké.
    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    diky vsem :)

    GRETKA: ten bohuzel to slozeni taky nema uplne pekny...

    LFE: jj, z tonovanych pouzivam Madaru SPF 30 a vyhovuje, ale rada bych i nejaky uplne bez kryti
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    HELLENKA: mam tenhle, neni bily, ale do ruzova. Klidne poslu svuj, na vyzkouseni. Ja jsem desna a neschopna se mazat, takze pouzit jen parkrat.
    Alteya opalovací pleťový krém SPF 30 50 ml :: WERECO
    https://www.wereco.store/p/alteya-opalovaci-pletovy-krem-spf-30-50-ml
    LFE
    LFE --- ---
    HELLENKA: Hehe, mam podobnou zkušenost se svým prvním a posledním SPF koupeném v biooo, o kterém mě prodavačka přesvědčila že dobrý a pak jsem s ním odjela na dovolenou do Peru a musela tam urychleně shánět něco jiného, kamarádka se semnou styděla vyjít na ulici :) Některé značky vyrábí ty krémy tónované do hněda, pokud by ti nevadilo mít na obličeji něco jako make-up. Mě ano a tímto jsem přírodní krémy na opalování pověsila na hřebík.


    GRETKA: To mě nemile překvapuje, protože bych štípání očí u přírodního krému zrovna nečekala. Pro mě nejvyšší priorita, takže ne, raději klobouk :)
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    HELLENKA: Mám les petits prodiges, povlak žádný, ale štípou po tom oči.
    Crème solaire SPF50 100ml : crème solaire biodégradable SPF50 naturelle, vegan et fabriquée en France par Les Petits Prödiges | CocoriCosmetic
    https://cocoricosmetic.fr/product/creme-solaire-visage-corps-spf50-100ml/
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    HELLENKA: Pardon, jsem nejak prehledla, kde jsem.
    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    MARIPOSA: uf no ja myslela samozrejme na prirodni bazi, kdyz jsme v klubu o prirodni kosmetice :)
    Daylong je bohuzel plny svinstev.../
    nasla jsem si slozeni napr.toho Daylong Face Sensitive SPF50+ fluid a pro nazornost prikladam rozbor z ecogolic.com - vsechny ty fialovy slozky jsou jakoze hodne spatny .( da se tam pak i dal rozkliknout proc

    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    HELLENKA: Pouzivam Daylong, gel i krem maji svetlou barvu, ale bily film mi nedelaji.
    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    Mate prosim nekdo vychytanou nejakou UV ochranu na oblicej (SPF 50), ktera nedela bily film ?

    posledne jsem si kupovala tento krem : https://www.pilulka.cz/seventy-one-eco-sun-shield-invisible-spf50-50ml
    a hodlam jim napsat velmi spatnou recenci za to : "Vysoká sluneční ochrana obličeje bez bílých skvrn."
    protoze po nanaseni vypadam jako par dni po smrti :D
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    MAJKA: Nenech se zmást hledačům polem, jde tam normálně dát i seznam ingrediencí, ale teda v angličtině.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MVEK: appka. Já měla na iphone tuším clean beauty, nebo tak nějak.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Kde dneska nejlépe hledat snadno, jak je která složka z INCI neproblematická? Jde mi hlavně o endokrinní disruptory a tak, neřeším alergie, s těmi se zatím nepotýkám.

    Bohužel odkazy, které vypadaly zajímavě ze záhlaví nebo nástěnky, už nefungují nebo vedou na tn.nova.cz:-).

    Samozřejmě Gloglo něco poradí, ale přece jen u každé složky to možná budu hledat jinde a jinak, a ono když latinské nebo anglické názvy ani u běžných položek mi nepřijdou moc povědomé (a už vůbec se mi nespojí s českým názvoslovím, ze kterého bych něco možná vědě), tak se to blbě hledá i u blbého mýdla na holení:
    potassium stearate a palmitate, sodium stearate a palmitate, potassium a sodium cocoate, boric acid, coumarin, limonene, citral, geraniol, linalool

    Samozřejmě poznám vodu, neurčitý parfém nebo gylcerin. A jako laicky hádám, že je tam použitý palmový a kokosový olej, to jsou ty sloučeniny draslíku a sodíku...
    LEMPICKA
    LEMPICKA --- ---
    LIMONADA: Nevím, jak dlouho je k dostání, ale v drogerce se objevil teprve nedávno. Koupila jsem si Schmidts Coconut a Kaolin clay a pro mě je nejlepší z téhle značky. Vyzkoušela jsem je všechny a až tenhle mi opravdu vydrží celý den a i večer jsem stále fresh.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    LIMONADA: zacala jsem pouzivat tenhle divokou ruzi, mam doma jeste neparfemovany, ale zatim nedostal prilezitost
    Deoguard přírodní tuhý deodorant Divoká růže 65 g :: WERECO
    https://www.wereco.store/p/deoguard-prirodni-tuhy-deodorant-divoka-ruze-65-g
    VERONIKAEMA
    VERONIKAEMA --- ---
    LIMONADA: Furt dokola kupuju roll on Weleda zelenej. Hezky voní, nestipe ani po holení, non toxic... Nemám výtky.
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    Po dlouhé době zase dotaz na deodorant.

    Minuly rok jsem částečně rezignovala, protože alverde mi přestalo stačit, zkoušela jsem taky schmidtch (nestačil nevyhovoval), krystal a pak nepřírodní borotalco sensitive, ale prostě mám pocit ze me to zas spis dráždí a účinnost už není tak dobra jak zezačátku a chci dat zas šanci přírodě.

    Teď jsem zkoušela ben&anna urban black, jako not bad ale to balení je naprosto příšerný a láme se to a sere mě.
    A na oblečení dělá trochu mastný fleky😞

    Máte vyzkoušeno něco co vám funguje?
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    TAMARIX: No esenciálne oleje z citrusov sú alergény. Ja sa z nich osypem až za ušami takže warning je správne.
    Bola by som hrozne rada, keby ich prestali cpať do všetkého.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam