• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    DARMONLOR
    DARMONLOR --- ---
    AXTHEB: To taky zkusím zbastlit bez nějakých speciálních součástek :) Jestli se to povede, dám vědět.
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    hmm, tak to nevim, ale mozna za par dni povim, jestli jsem neco vymyslel, mozna neco takovyho budu zkouset taky.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Nojo, ten kus jak je mezi modrejma ramenama nemam, zbytek by nebyl problem :/
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    AXTHEB: Aha, tak jinak, - koukni jak je ten pohon a yataceni resenz u tohodle modelu http://www.peeron.com/cgi-bin/invcgis/scans/8880-1/?ct=1
    stejne jsem linkoval jen od tamtad
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    tady taky jeste...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SHMADE: Ten obrazek neni videt :(
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    A zjistuju, ze mi chybi terminologie jednotlivejch soucastek, vetsinou jsem nikomu nazvy dilku nerikal, jenom jako malej babicce, kdyz mi pomahala se staveni tim, ze hledala co jsem ji rek. A to bylo jen jednoduchy: trojka plocha uzka cervena, ctyrka vysoka cerna, strecha, okynko, konicek... :)
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    jestli mas jenom takovej ten klasickej zataceci mechanismus, tak to asi nepujde... :(
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    a asi chces aby to zatacelo vid...
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    tady je ta to docela dobre videt - pohon 4x4 a zataceci obe dve napravy...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Myslim ze nemam.
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    AXTHEB: no jestli mas moturek, tak by to nemel byt zadnej problem, pokud mas teda ty zavesy jako na ty trikolce, tam je to reseny celkem jednoduse, pokud ne, tak to budes muset nejak zbastlit... :)
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    Jinak ted uz asi patym dnem vzdy ve volnejch chvilkach delam takovou nejakou terenni dodavku s planovanym navesem na prevoz motokary a jeste nejakyho vetsiho zavodacku. Hotovej je zatim jen podvozek dodavky a cast kabiny. Ale z podvozku mam radost. Cely to bude v mensim meritku nez je ta trikolka, ale chtel jsem to odpruzeny. Podarilo se mi vyresit predni napravu pomoci zaveseni jako je na ty trikolce, ale v sirce tak, ze ty zavesy (to modry) je u sebe nejtesneji jak to jde - mezera jen jedna dirka v derovanejch soucastkach. I tak jsem docilil zataceni i odpruzeni. Zadni naprava je ulozena kyvne a cela jeste odpruzena, z diferencialu pak vede kardan k motoru v predni casti.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Aha. Ja totiz tec furt resim, jak udelat opravdovou pohanenou predni napravu, pac si chci udelat poradny 4x4 vozitko;)
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    AXTHEB: bylo tim mysleno to ze motor (takovej ten klasickej technicackej, jak tam behaj ty pisty) - tady sestivalec byl spojenej s tou predni napravou. Takze kdyz se tocily predni kola, tak behal, zadni kolo bylo jen volne na ose.
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    Inspiraci bylo trochu toto:
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Pekny.
    Rikas nahon na predni, to jako fakt v tom mas motor a pohanis predni kola?
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    Oprava, jsem si uvedomil, ze nahon byl vlastne na predni :)
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    Jsem rád, že jsem objevil tenhle klub, lego je moje nejmilejsi hracka. Posledních osm let jsem ji vsak trochu zanedbaval... Ted jsem si ale privez vsechny dilky od rodicu ke me domu a zas trochu stavim. Nahodim vytvor co jsem delal na jare, az ted jsem ho rozlozil a zacal delat na necem novem. Tak pro zatim takova trikolka... Nahon na zadni, sestivalec, napravy odpruzeny, zadni cast vyklapeci - nevyfoceno.

    Bohuzel kvalita fotek nulova a jeste je uvolnenej volant ze svyho spravnyho umisteni. Ale co :)









    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam