• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Pro začátek otázka: Kdo tu všechno má nějaké zkušenosti s LEGO Mindstorms? A případně s kterými?

    Já vlastním EV3 domácí set, tj. klasické LEGO Mindstorms 31313. Ke stavebnici jsem si přikoupil příručku přeloženou do češtiny, podle které jsem zatím postupoval.
    První projekt bylo auto-bot, kde jsem se v podstatě jen učil ovládat motory. To bylo celkem fajn.
    Druhý model je Spy-rabbit, který poprvé představuje všechny senzory v sadě. Za mě je to trochu moc letem-světem a ocenil bych podrobnější rozebrání, jak nastavovat IR Beacon, aby se robot vyhýbal překážkám. I když použil přesně program z návodu, tak nefunguje úplně tak, jak bych si představoval - a když vyhledává ovladač, který vysílí signál, tak při použití návodu z knížky se robot pořád škube sem a tam. Takže kdyby se někdo chtěl podělit o nějaký lepší tutorial, tak budu rád.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    AXTHEB: Díky moc, nečekal jsem tak rychlou reakci!
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    THOMASMORTA: Mas to tam
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    ARMADILLO: Klíčové je, jak se vyjádří AXTHEB nebo CATHACK, kteří mi jako jediní dokáží přidat práva k nástěnce.
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    THOMASMORTA: Urcite souhlasim a pis to sem :)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    BATY: No, není to čisté lego a jde mi především o robotiku a až pak sekundárně o lego... Ale když se ostatní vyjádří pozitivně a budou mi zpřístupněna práva k nástěnce, tak se tomu nebráním.
    BATY
    BATY --- ---
    THOMASMORTA: a proc to nemuzes psat sem, vzdyt se tady skoro nic nedeje... alespon bych si pocet :)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Dělám si pořádek v poznámkách ohledně robotiky z lega a lego-kompatibilních stavebnic (tedy především těch, které umí něco, co lego neumí - třeba litttleBits) a napadlo mě, jestli by byl zájem založit klub věnující se právě lego robotice? Mindstorms, Power Functions, WeDo, ale také trochu Raspberry Pi nebo littleBits....

    Po nějakém půlroce, kdy jsem se začal o problematiku zajímat mám spíš hromadu informací, co všechno lze postavit, ale zatím minimum praktických zkušeností - takže kdyby se našel někdo, kdo se mindstorms věnuje - ideálně z Prahy, rád bych si nechal poradit.
    SIHAJA
    SIHAJA --- ---
    THOMASMORTA: My máme s mužem taky samostatnou místnost na hobby (oba jsme modeláři WH40K a já si do toho pořídila ještě závislost na legu), ale zase nemáme obývák v klasickém slova smyslu, protože jsme nějak nenašli pro tento typ místnosti využití :-)
    ETHAN
    ETHAN --- ---
    THOMASMORTA: U nás se to stalo nutností a s přestěhováním i možností. Se ženou se Legu věnujeme oba, takže na skladování a stavění jsme tomu věnovali místnost. Krabice ale skladujeme jinde, protože ty není třeba mít po ruce.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    ETHAN: Samostatný pokoj na lego? Zajímavá myšlenka:-)
    ETHAN
    ETHAN --- ---
    THOMASMORTA: Splácnuté ve skříni vedle legopokoje.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Mohu se zeptat přítomných, jak skladujete krabice od stavebnic? Přiznám se, že se mi je moc nechce vyhazovat - ale vystavovat je všechny také nemohu.
    BATY
    BATY --- ---
    MISO: ten bagr tam pekne cni... jen to vsechno rozhrabnout :))
    ACID
    ACID --- ---
    BATY: koukam jak jsou si nektere basic sety podobne, mam tohle a ten "mlyn" a lod tam je taky :)
    BrickLink Reference Catalog - Large Image of Set 550-1
    http://www.bricklink.com/catalogItemPic.asp?S=550-1
    CROSS
    CROSS --- ---
    ...a YTB hned servíruje...
    Lego Technic VIP Transporter
    https://www.youtube.com/watch?v=uUnp3QeFq4Q

    BATY
    BATY --- ---
    tohle je fakt pekny:
    LEGO Technic Baja Trophy Truck with SBrick
    https://www.youtube.com/watch?v=PUwRCk1TECI
    BATY
    BATY --- ---
    SIHAJA: dik, dokonce je to tam napsany:

    If you have a long list of items to search for and want to buy from as few stores as possible, you can add those items to your Wanted List. Then, go to the My Wanted Items By Shop page which will show the top stores with most items on your list.
    SIHAJA
    SIHAJA --- ---
    BATY: Může si udělat wish list těch tří kostek a když budeš procházet shopy, tak si zobrazit, jestli má věci na tvém wish listu
    BATY
    BATY --- ---
    Nevite, jestli jde nejak na bricklink hledat shopy podle vice kosticek co potrebuji tak, abych minimalizoval pocet objednavek? Proste, ze bych nekam napsal nazvy 3 kostek co potrebuju a vypadly by mi jen shopy, ktere maji vsechny 3?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam