• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    V okamžiku, kdy si myslím, že už mě jen máloco překvapí, tak zjistím, že už existují létející drony kompatibilní s legem:

    MARS - Airborne Cargo Drone
    http://www.parrot.com/usa/products/minidrones/airborne-cargo-drone/mars/

    Navíc cena odpovídá ostatním edukativním robotům:

    Smart drone Parrot Airborne Cargo Mars | Alza.cz
    https://www.alza.cz/..._medium=product&utm_campaign=heureka.cz_alza_smart_smarttoys_drony_indoor_cpc

    Teď už vážně nic nebrání vytvoření robotického lego-swarmu. Tedy kromě finanční stránky... Ale až budu velký tak budu pracovat pro nějakou firmu, která tyhle věci vyrábí:-)
    CROSS
    CROSS --- ---
    BATY: to je hodně slušný. Něco takovýho jsem začal stavět, když jsem postavil 8258 a řikal jsem si, že bych na tom vozil buldozer. Nicméně narazil jsem na dva zásadní problémy, nepočítaje v to omezený materiál. V první řadě nemám technický vzdělání a netušil jsem, jak takovej lowboy trailer (už jenom zjistit, jak se to jmenuje) v reálu vypadá a funguje. Než jsem si to doplnil, narodil se druhej problém (doslova) a se stavěním byl konec.

    Jinak dodneška je pro mě primární problém neznalost technického fungování těch typických mechanismů, jako převodovky, systémy otáčení kol, zavěšení a podobně, a vymýšlet to až při stavbě je taková metoda slepých uliček. Teď o víkendu jsem vytáhnul z knihovničky Sarielův průvodce technikem, ale to nemůžu číst dětem před spaním ;-]
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    BATY: tybrdo :)
    BATY
    BATY --- ---
    CROSS: jenom ten set 10508 a pridavny kolege 10506

    TBBT, to by se libilo manzlece :)
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    dotaz, ti zvas kdoz maji Arocse, mate nekde pripadne postup, jak jej predelat na RC? diky
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    CROSS: Jak vyšitý. :)
    p.s. V novym okně se mi to zobrazlio nepřevrácený, pokud má někdo stejnej problém..
    CROSS
    CROSS --- ---
    BATY: No to záleží, kolik toho je :-)

    Jinak jak tu všichni stavěj ty stroje, já našel chvilku akorát na tohle. (Jestli nyx app připojí přílohu.)

    BATY
    BATY --- ---
    ONDRASEEEK: se máš, my budem na Vánoce stavět jenom lego Duplo train, to asi moc času nezabere :)
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    PETJU: no koukal jsem zatim do te krabice jenom ( :) ) a je tam teda pozehnane soucastek :)) no uz se tesim na vanoce :))
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    PETJU: kolik to dalo hodin?
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    tak Arocs je doma :)) stavbu asi necham na vanoce
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    PETJU: Tak se s tím člověkem domluv, ať Ti ho schová:-) Mně takhle asi dva měsíce skladoval dárek k Vánocům pro přítelkyni:-)
    BATY
    BATY --- ---
    PETJU: aha, ale to uz je Q1 :)
    BATY
    BATY --- ---
    PETJU: to tam možná už nebude... nějakých 14 dní už tě nezabije ;)
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    SHMADE: Bude to takovej "jednoúčelovej" offroad speciál, tohle je už 3. verze podvozku, nakonec jsem vyhodil diferenciály s omezenym prokluzem a dal tam stálej pohon 4x4, tak uvidíme...
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    THOMASMORTA: Ani ne, ale podobnost tam určitě vidíš kvůli těm kloubum, ty 42005 jsem si koupil právě kvůli těmhle dílům 3.
    Tohle je už třetí verze podvozku a snažím se pořád o co nějnižší hmotnost/ nejvyšší pevnost a malé rozměry.

    THOMASMORTA: Zas takovej insider nejsem :)

    Tady ještě jeden obrázek...

    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    THOMASMORTA: Ani to propojení PF a EV3 vTHOMASMORTA:''
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    SHMADE: Chystá teď lego něco nového v řadě mindstorms? Přijde mi, že první generaci se věnovali hodně, pro druhou vydali hodně knih a kabely zajišťující kompatiy itu s power functions a na třetí generaci dost kašlou. Ani t
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    SHMADE: Inspirováno monster truckem 42005?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam