• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    BATY
    BATY --- ---
    BATY
    BATY --- ---
    AXTHEB: tý jo
    po nadělování každej povinně fotky co kdo dostal ;)
    CROSS
    CROSS --- ---
    AXTHEB: u nás bude ježek taky nadělovat především placaté krabice ;-]
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BATY
    BATY --- ---
    Inzerát na Bazoši

    LEGO TECHNIC 42009 NOVE
    - 152 00 Praha 5
    - 4 400Kč
    - 17.12.2015 19:58

    LEGO TECHNIC 42009 NOVE - Praha 5, prodám
    http://deti.bazos.cz/inzerat/55428833/LEGO-TECHNIC-42009-NOVE.php
    FLYBOJ
    FLYBOJ --- ---
    SHMADE: Pekne, ten podvozek vypada suprove.
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    Tak jsem trochu pokročil...

    BATY
    BATY --- ---
    jeste pilota :)
    BATY
    BATY --- ---
    PETJU: ja jsem si rikal, ze ji budes muset mit... ale nevim, jestli je k ni dostupny navod na internetu...
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    holly molly

    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    NANTHEI: hezky sady
    NANTHEI
    NANTHEI --- ---
    udělala jsem si předvánoční radost vánočním legem 2015:)

    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    BATY: Podle videí s klasickým legem a klasické lego by mělo být kompatibilní s Duplem. Ale nevím, jak moc je létající dron bezpečný vůči malým dětem.
    BATY
    BATY --- ---
    CROSS: To jsem na tom stejne, muzu stavet jen veci, co uz nekdo vymyslel a poskytl navod :) Sam bych to taky vymyslet nedokazal a navic se dilky snazim objednavat jen to co potrebuju, je to hrozne drahe. Takze abych mel doma dilky na nejake staveni pokus/omyl, to moc nejde... Taky mam dve malinke deti a to je problem, jak z hlediska penez, tak casu, takze si obcas udelam radost jen nejakym originalnim lego setem, ktery si jen dovylepsim podle sveho, ale to je tak moje maximum.

    Az budou kluci vetsi, tak bych s nimi chtel postavit neco takoveho, az budou ve veku, kdy budou chtit auto na vysilacku: https://www.youtube.com/watch?v=PUwRCk1TECI&list=FLQNuA5Qa-c4Swt0SCaa0qyg&index=5

    Ta Sarielova knizka je moc hezka, taky si ji asi jednou poridim v papirove podobe, krcit se nad pdf me moc nebavi, ani na tabletu, papir je papir... Zatim jen odebiram jeho kanal na youtbude :)
    BATY
    BATY --- ---
    THOMASMORTA: to je kompatibilni s Duplem? :)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    V okamžiku, kdy si myslím, že už mě jen máloco překvapí, tak zjistím, že už existují létející drony kompatibilní s legem:

    MARS - Airborne Cargo Drone
    http://www.parrot.com/usa/products/minidrones/airborne-cargo-drone/mars/

    Navíc cena odpovídá ostatním edukativním robotům:

    Smart drone Parrot Airborne Cargo Mars | Alza.cz
    https://www.alza.cz/..._medium=product&utm_campaign=heureka.cz_alza_smart_smarttoys_drony_indoor_cpc

    Teď už vážně nic nebrání vytvoření robotického lego-swarmu. Tedy kromě finanční stránky... Ale až budu velký tak budu pracovat pro nějakou firmu, která tyhle věci vyrábí:-)
    CROSS
    CROSS --- ---
    BATY: to je hodně slušný. Něco takovýho jsem začal stavět, když jsem postavil 8258 a řikal jsem si, že bych na tom vozil buldozer. Nicméně narazil jsem na dva zásadní problémy, nepočítaje v to omezený materiál. V první řadě nemám technický vzdělání a netušil jsem, jak takovej lowboy trailer (už jenom zjistit, jak se to jmenuje) v reálu vypadá a funguje. Než jsem si to doplnil, narodil se druhej problém (doslova) a se stavěním byl konec.

    Jinak dodneška je pro mě primární problém neznalost technického fungování těch typických mechanismů, jako převodovky, systémy otáčení kol, zavěšení a podobně, a vymýšlet to až při stavbě je taková metoda slepých uliček. Teď o víkendu jsem vytáhnul z knihovničky Sarielův průvodce technikem, ale to nemůžu číst dětem před spaním ;-]
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    BATY: tybrdo :)
    BATY
    BATY --- ---
    CROSS: jenom ten set 10508 a pridavny kolege 10506

    TBBT, to by se libilo manzlece :)
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    dotaz, ti zvas kdoz maji Arocse, mate nekde pripadne postup, jak jej predelat na RC? diky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam