• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    my to mame delene skor podla druhu kociek. specialna krabicka na male dieliky, na panacikov, na kolieska/podvozky, na placate, na klasicke kocky, etcetc. takze mame vseho vsudy dake 3~4 velke krabice a v kazdej je este jedna mala krabicka. a navody su ulozene zvlast v klasickom kancelarskom zakladaci. technic este neriesime, na to su este maly. a to jedno auto "technic" co maly ma, je skoro stale aj tak zlozene...

    a k druhej teme, na vianoce sme krpcom kupili toto (60052);



    obaja su na vlaciky, maju radi kolajnice, je to motorizovane a na dialkove, takze hadam, ze do 5 minut sa o to aj pohadaju :D
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    PECA: shodou okolnosti, tak jsem mel na tohle tema pred par tydny debvatu se sefem, ze nevi, jak uskladnit lego. taky se chystal si koupit krabicky pro dceru (6 let) a syna (4 roky)

    nakonec mi dal zapravdu s hadrem. :P

    - pokud nestavis podle planku, tak pri hledani dilku muzes najit jiny dilek, ktery se ti zalibi a pouzijes ho.
    - je to zivelnejsi
    - u toho lega stravis vic casu, mysleno tak, ze to nepostavis za hodinu, ale za tri :D
    - dva lidi muzou muzou stavet proti sobe

    ale rozhodnuti je vzdycky na rodicich. :)

    a tedko nejak neutocim, nebo nejsem sarkasticky, ale prosim nejak definuj nevychovnost. "Navíc to není výchovné."

    ja mel taky hromady a hromady ruznych edic, system promichany s technikem, vsechno mis mas!
    a jak rikam, doopravdy me bavilo hledat ten jeden jediny dilek, ktery mam jen a pouze jednou :D
    Od te doby nemam problemy s "Kde je waldo" :D
    PECA
    PECA --- ---
    OLTSKUL: To je sice fajn fofr úklid, ale to hledání kostek je o... O ničem. Stavět hrad a půl hodiny hledat nějaký malý dílek, to akorát odradí o dalšího hraní.
    Máme vícero druhů: hrad, chima, city-kosmodrom... Z každýho lega je celkem dost malých dílků, které se v jedné hromadě opravdu hodně špatně hledají. Navíc to není výchovné. Součástky je třeba roztřídit a udržovat v pořádku.
    Jinak se to zbytečně postrácí a stavební není zábava.
    Ale to máme asi každý jinak nastavené, no. ;-)

    Dík za rady, mrknu na to.
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    PECA: Podivej se na cinsky shopy dx.com nebo aliexpress, tam urcite najdes za levno poradace na lego.
    BATY
    BATY --- ---
    ONDRASEEEK: no tak v tom případě je to v pořádku... doufám, že se na netu objeví inzeráty s nějakým pekným technicem jako "nevhodný dárek" nebo tak... už bych si zase něco postavil... ten nakladač už mám na 98% hotovej...
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    BATY: ja sem si to nadelil sam ;) a rikal jsem, to jo, ale myslel jsem jakoze do vanocni dovolene a ta mi vcera zacala :)))
    BATY
    BATY --- ---
    ONDRASEEEK: u vás už se nadělovalo? ;)
    vždyť si říkal, že to vydržíš
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    tak pro dnesek koncim :)) cast z pytliku 1 je hotova :)))

    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    OLTSKUL: pak poslu fotku, kdyz se mi podari zavrit kocky nekam :D
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    BATY: jjj... ne do komory, ale do krabice...

    ja nemel lego jako hobby, ale jako kreativni zabavu.. a nejvic te zabavy bylo hledat v hromade lega ten jeden spravny dilek, co tam patri :) taky to pridavalo na zabave, kdyz jsme meli "soutezive staveni" modelu.

    samozrejme nejake lego spadalo, ale uklid byl o cca 1791 % snadnejsi. Proste jsi tu latku vyzal za rohy a stahnul. nasel jsi zbytky nazemi a bylo :) Hodil do krabice. Jinak dotedka mam lego v tom jednom hadru :P

    ps: byl jsem v kanclu, omylem jsem to nedopsal, ale jen odeslal. Omluva :/
    BATY
    BATY --- ---
    OLTSKUL: a pak to prosteradlo zavazes provazem a hodis do komory nebo jak? :)
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    PECA:
    CROSS:

    pokud to nedelas jako hobby, tak se na ty organizery vyprdni..
    ja jsem vzdycky lego mel na nejakem prosteradle.
    CROSS
    CROSS --- ---
    PECA: Technic skladuju v organizérech z Hornbachu, co je to přesně za typ, teď neřeknu, ale je to takovej modrej kufr se 4 zásuvnými průhlednými šuplíky, podle mého výrobce Keter. V řetězcích typu Hornbach je šance, že to budou mít delší dobu, docela slušná (kupoval jsem dva v rozpětí asi 5 let). K tomu teda nějaký ad hoc plastový krabice s přihrádkama a pak už přichází ke slovu Ikea a krabice Samla, myslim, že tahle, prostě ta největší na kolečkách, tam skladuju poskládaný věci a v další momentálně Duplo železnici, než mladší syn do toho doroste.

    Něco bych našel ještě ve starších Ikea krabicích Sortera.

    Už delší dobu plánuju dát tomu nějakou, jak říkal otec, štábní kulturu. Teďka zrovna organizujem hrací pokoj s legem a ještě jsem nevymyslel, jak na to (jakej stůl, jak na něj a jestli vůbec uchytit základnové desky -- třeba na tenhle malej Lack se vejdou tři a půl malé desky a pod něj krabice s autíčkama... je to takový experimentování), jak skladovat už postavené kousky hlavně z City, aby to taky děti motivovalo to uklízet.

    Jak si vaše děti hrajou s plovoucími loděmi? Pustíte je s tim do vany, nebo má třeba někdo zabudovanou vodní plochu do nějakýho takovýho hracího set-upu?
    PECA
    PECA --- ---
    Včera jsem pomáhal juniorovi uklízet Lego. Doporučte mi nějaký levný a dobrý způsob na ukládání kostek, prosím.
    Junior to má v několika plastových bednách a malé dílky v 3 plastových organizérech (cca 20 přihrádek v nízké krabici). Co je blbý, tak ty organizéry jsem kupoval v místním obchodě domácích potřeb a ty samé už nemají. a mít každý kus jiný je takový dost na pendrek...

    Asi bych rád slyšel kde snadno a s za rozumnou cenu nakupovat pořád stejné pořadače, ale nebráním se jakékoliv radě. Obecně, z dlouhodobého hlediska, může levněji vyjít i dražší řešení, ale nerad byc hto testoval sám, pokud to má už někdo otestovaný :)

    Děkuji.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    NOIK: a každou vyprázdněnou skleničku doleju whiskou a hnedka se líp skládá!
    NOIK
    NOIK --- ---
    OMNIHASH: to vypadá jako když to máš rozložený na obrovským plátu tlačenky:)
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    Tradiční vánoční dárky: Češi dají za Lego miliardu. Suma rychle roste - iDNES.cz
    http://ekonomika.idnes.cz/...aceji-za-lego-miliardu-pde-/ekoakcie.aspx?c=A151221_110848_ekoakcie_suj
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    taky jsem si udělal ježíška trochu dřív:

    CROSS
    CROSS --- ---
    BATY: dneska jsem tenhle set (42049) viděl tady v hračkářství, tady = Švýcarsko. Takže možná to má odněkud z venku.

    (Ehm... taky tam měli Death Star asi za 600 CHF a Sand Crawler za 400, ještě že nejsem takovej nadšenec do Star Wars)
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    STANIIIK: jo to je v lasu !!!! letim tam!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam