• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    PETJU: Mně by se třeba líbila kvadrokoptréra kompatibilní s legem. Ale bylo mi vysvětleno, že ta, kterou jsem tu před časem postoval je opravdu velmi slabá, s malým doletem a extrémně nízkou nosností, takže je to jen hračka do bytu:-(
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    PETJU: To nebyla obhajoba modelů lega, to byl vážně míněný technický dotaz:-)

    BATY: No, u 42020 stačil jeden obyčejný motor a s modelem to už cukalo. Kdyby se jich spojilo víc, tak by to třeba i trochu létat dovedlo.

    Lego Technic Helicopter 42020 model B motorized
    https://www.youtube.com/watch?v=nLXsey601xA


    MOTORIZED Lego Technic 42020 Twin Rotor Helicopter - Time Lapse
    https://www.youtube.com/watch?v=zbcEEQMEODk
    BATY
    BATY --- ---
    Kazdopadne bych teda chtel videt letajici lego, i kdyz by nesplnovalo ty bezpecnostni podminky :) To bych chtel videt ty motory :), aby to letelo...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    PETJU: Uměl by sis jako modelář představit létající lego, které by splňovalo kritérium bezpečnosti, které firma má na stavebnice? Což znamená, že by se dítěti nemělo nic stát, když strčí prsty do naplno roztočené vrtule?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    NANTHEI: V pozadí jsou nálepky z jeřábu 42042, to poznám, sám jsem je lepil:-)
    NANTHEI
    NANTHEI --- ---
    vánoční pohoda na staveništi :P

    ACID
    ACID --- ---
    ACID: Pro dnešek, ehm, tuto noc, hotovo. Řízení chodí parádně, ale trochu se obávám velkých odporů v náhonech podpěr, ikdyž jsem se snažil udělat vše s vůlí a aby lehce chodilo, je toho prostě moc.. Výsuv podpěr do stran je ještě jakž takž, ale zvedání už má odpor fakt velký a pochybuju, že motor bude schopný celý jeřáb zvednout.. To tam ještě nejsou převody věže, ve které je motor umístěný.. Trochu nelogicky jsou na zvedáčcích třecí piny místo otočných, tak pokud se moje obavy potvrdí, zkusím je vyměnit jako první.

    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    ACID: Moc rádo se stalo. Sám vím, jak jsem nešťastný, když nemohu nějaký dílek najít.
    ACID
    ACID --- ---
    THOMASMORTA: SHMADE: Díky za nakopnutí, osa (dokonce 2) nalezena, stavba může pokračovat :)

    SHMADE: V jaké podobě jsi u toho měl návod? 6 sesitu, nebo 1 bichle?



    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    PETJU: V čem přesně to byla nuda ho stavět?
    BATY
    BATY --- ---
    PETJU: tak to jo, to jsem nevedel, ja myslel, ze jsem magor do aut... i kdyz, asi proto sis poridil vlastne SAAB... ten vyrabel letadla... aha, ted uz mi to dochazi :)
    BATY
    BATY --- ---
    PETJU: k tomu jsem dosel, aniz bych si musel vubec nejakej kupovat :)
    BUS83DRIVER
    BUS83DRIVER --- ---
    BATY: Já nee :) je to taky moc dobrej set.
    CROSS
    CROSS --- ---
    ONDRASEEEK: já skládal patky v sobotu a mnohokrát jsem u toho mezi nadáváním říkal, zlatý lego.
    BATY
    BATY --- ---
    tady má ten MK II snad každý ;) taky si ho musím sehnat... nechce se ho někdo zbavit? ;)
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    SHMADE: nejvic by mi asi dala zabrat ta piccola :))
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    Jinak já pod stromečkem našel skládací dárky tři. :)

    SHMADE
    SHMADE --- ---
    ACID: Ta 32 osa je v mk2 100% volně v krabici, aspoň tak to bylo u mýho setu, ale předpokládám, že to tak bude u všech...
    BUS83DRIVER
    BUS83DRIVER --- ---
    THOMASMORTA: Na počet dílu určitě,těšim se porovnaní s Unimogem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam