• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    AXTHEB: Zrovna jsem chtěl říct, čemu říkáš tplá voda - bál bych se toho, aby se nedeformovali teplem.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Já sem dílky naházel do hrnce, zalil jarem a teplou vodou a chvíli míchal rukou a sou jak nový.
    Bacha, některý dílky se můžou zkroutit už na 40
    BATY
    BATY --- ---
    VACA: ten nakladak takle vypada fakt suprove :)

    udelal bych si fotku pred a po :)

    dilky vyperes a dokoupis na BL.com a das ho do kupy. Me bavej tyhle renovace :)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Nezkousel nekdo? :)

    LEGO PINBALL 01 - Functions
    https://www.youtube.com/watch?v=rN55SkgySnQ
    VACA
    VACA --- ---
    Máte to moc pěkný.! Zvláště ty "servisní" odkrytovaný vypadaj dobře.. +Ještě nahoď otevřenýho destroyera :)



    Btw, nevíte šel by sebnat nějakej "repair" set, nebo něco takovýho kde by třea byly pneu hadice a trubičky, nějaký ty kulatý zastrkávací spojky, a pod.. ?
    Zjistil jsem, že mám část hadic spuchřelou a jsou takový ztuhlý..

    Pamatuju že kdysi měli setíky např osiček a ozubenejch kol apod. Teď ale nic nenacházim..
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    PETJU: jaj tak pardon ;)
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    TULEN: Intergalactic!
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    PETJU: sorry ze dloubu, ale ten napis Volvo nemas vycetrovany :))
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    no ja jenom dodam, ze jsemprave dostavel... jen pro info, je o cca 5cm delsi nez Arocs :))

    JOPS
    JOPS --- ---
    VACA: Clovece, tu kostku s tou zeleznou osickou si pamatuju :) to byl mechanismus na klicek, kde jsi mel takovou "zakladnu" kterou jsi mohl natahnout. Neco jako auta na setrvacnik, akorat zde misto tahem dozadu jsi to natahl klickem :) mam pocit, ze to bylo jako pásák. Mozna bych to doma taky nasel :)
    NOIK
    NOIK --- ---
    VACA: ty žlutý kola jsem měl na týhle bugince:)

    VACA
    VACA --- ---
    Už jsem o tom nějakej čas přemejšlel za tu dobu co k sem k vám dolejzám vokounět. Dneska jsem se odhodlal a se zvláštním pocitem otebřel některé krabice, které zůstaly nedotčeny po několikero stěhování. :)

    Podělím se s vámi o dnešní objevy. Ale varuju vás! Je to tak jak to leželo fakt minimálně deset let bez tknutí.. a před tím ještě leta volně ložený někde třea na skříni, apod...

    Tak jednak WOW! tyhle panáčci...


    na ty jsem uplně zapoměl že jsem kdy měl, že vůbec existovali:) Teď na ně ale koukám a vybavuje se mi to. Lego Basic v takovym kartonovym "kufříku" Takže to nejspíš byly moje první kontakty s legem..:) Pár pro ten set typickejch dílků možno vidět na obrázku...

    Pak jsem tu našel nějaký fragmenty toho hasičáku na kerej jsem odkazoval zde: VACA, a taky pár dílků z nějakejch setů z rannejch devadesátek :) třea ty žlutý kola, ty jsou hodně starý.. A taky jeden zvláštní, pro lego dost neobviklej díl, kolečko se železnou osičkou.. Tušim nějakou souvislost s tou kostkou s dírkou zboku, ale nezdá se to být přímo kopatibilní..



    Pak jsem tam taky našel tenhle poklad.. Ale já jsem vás varoval, je to pod nánosem prachu obydlený pavučinama.. Opravdovej lego graveyard :D




    v pozadí je vidět torzo setu na kerej jsem mj odkazoval už zde VACA.. Po natlakování dokonce funkční :D Ale bohužel. horní malej pístek už trochu ufukuje v jednom směru... :( Na trucku mi přijdou zajímavý ty technikový sedačky, původně určený pro technic figurky...

    pak tam teda jsou nějaký díly který pocházej z nějaký prehistorický mutace lega (asi jsem tenkrát po někom podědil:)

    překvapilo mě ale jak pevně to drží pohromadě, a i absolutní vzájemná kompatibilita s legem...

    No ještě mě čeká jedna krabice plná pokladů. Tu ale teĎ nemám doma, budu ji muset dovalit, tam toho bude hodně. Tak se s váma podělím o objevy.

    A jo, zkusím alespoň některý ty sety dát dohromady. Čeká mě teda těžkej úkol. Dohledat k tomu ty manuály, je to už dávná historie kdoví kde jim je konec... :(
    +teda bojim se, a to je jistý, že ty sety budou nekompletní. Mj. i proto že jsem tenkrát pendloval mezi rodiči a různě se to částečně přeskupovalo...

    Taky mě překvapilo jak jsou některý dílky na tom trucku "žluklý". Přemejšlim jak to vyčistit, napadlo mě to rozebrat, nacpat do ponožek a na šetrnej program bez ždímání vyprat v pračce.. Samozřejmě bez dílků se samolepkami...

    Na druhou stranu zvláštní to pohled do minulosti, ještě okořeněnej o ten prach a pavučiny... A taky určitá nostalgie.
    No dám vám report. Ale tak za měsíc dva, až jestli jak se k tomu dostanu...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    PETJU: Jak se smiřuje pes se samohybným legem? :-)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    TULEN: Neuvěřitelné je, že všechno je ze standardních lego kostek. Zajímalo by mě, z čeho jsou ta chapadla.
    TULEN
    TULEN --- ---
    These Cthulhu LEGO sets will drive you insane with little plastic bricks
    http://io9.gizmodo.com/...1/these-cthulhu-lego-sets-will-drive-you-insane-with-little-plastic-bricks



    v komentech jsem este nasel:]

    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    VACA+AXTHEB: Děkuji, některé díly, které postoval VACA ani neznám. Ale primárně jsem chtěl doporučit nějaký set, který je bohatý na tychle díly... Teď mám v hledáčku Creatory 31034 a 31046 - oba jsou docela bohaté na takové dílky a neumím se rozhodnout, který chci...
    VACA
    VACA --- ---
    THOMASMORTA; AXTHEB: K tomu propojování klasiky s technikou... Dovolil jsem si udělat takovej mini výběr kostek co jsem vzpoměl že jsou na tyhle ůčely použitelný. Nejde o žádný speciálky, většina z nich, troufám si říct všechny, se oběvovali v klasickejch "ne-technic" setech už v devadesátejch... Jsou to takový ideální "crossover" kostky co na klasiku nevypadaj nepřirozeně... (bohužel neumim byhledávat jejich katalogový čísla. musíte se spokojit s obrázkem:)

    CROSS
    CROSS --- ---
    PETJU: pak si nemaj lidi stěžovat, že je Lego předražený :-]

    PETJU: kruci ten Xerion bude povinnost.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    PETJU: Klasické ceny u překupníků. Čas od času to zjevně někod koupí do sbírky.
    BATY
    BATY --- ---
    AXTHEB: fajn, tak uz jsem se na nastenku taky pridal ;)
    BATY
    BATY --- ---
    PETJU: Jo to Vovo jsme tady predim ani neprobirali, to je taky pekny, asi budu muset poridit do licencovany sbirky :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam