• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    AXTHEB: Tohle nenavazuje na mindstorms, ale na první WeDo, které je podle popisu o dost hloupější a navíc limitované na kabelové připojení.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    THOMASMORTA: "Nevyžaduje žádná nastavení, po připojení k Smart Hub je softwarem WeDo 2 automaticky detekován." to je novinka, ne? Nebo NXT pozná, co má kde zapíchlý?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    AXTHEB: Prý takhle budou vypadat Power Functions 2.0... Těžko říct, co je vedlo k dalšímu typu konektoru, alemvypadá to, že chtějímdefinitivně opustit dřívější kostičkové konektory.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    THOMASMORTA: To má nějaké divné konektory k motorům, ne?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Mám tu dotaz na MindStorms EV3: podařilo se mi přehlédnout informaci, že update firmwaru u EV3 vymaže data a potřeboval bych od někud znovu nahrát defaultní projekty a multimediální data jako jsou zvuky. Můžete mi někdo pomoct?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    PETJU: Jasně, že jsou jiný, protože používají jiné součástky, které vyžadují jinou techniku stavby. Docela mě mrzí, že sety starých techniků v podstatě zrušili - mezi klasickými minifugrkami a technikem tak vznikl obrovský skok v technice stavby.
    Ale můj favorit na volné stavění je v tomhle ohledu vzdělávací sada Lego WeDo 2.0, která já vystavěná právě na starém technicu:



    Jenom zrovna nemám těch 4,5 tisíce, abych si ji pořídil:-(
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    Po 20ti letech mam zase konecky prstu v jednom ohni :D Diky tomuto klubu ... Dik :)))

    PAVLICZECH
    PAVLICZECH --- ---
    NANTHEI: Ad PPL - hustý!
    BATY
    BATY --- ---
    PETJU: Hele nijak, ten chlap na aukru mel dodani vice nez 10 dni... tak mu po 12ti dnech pisu, jak to teda vypada a on mi odpovedel, ze mu kuryrni sluzba poskodila krabici, tak ze mi muze vratit penize a nebo jinej set. No a jelikoz jsem si ted koupil novou silnicku, tak potrebuju nove pedaly a boty, tak se mi hodily spis ty penize, tak jsem si je nechal poslat zpatky a MKII tedy padl :/
    Tak snad se nekdy v budoucnu... Ale jeste bych chtel Arocs, traktor, Porsche, tak uplne nevim co s tim :)
    BATY
    BATY --- ---
    AXTHEB: aha, proto se tomu asi rika boxer, ted to chapu :)
    JOPS
    JOPS --- ---
    a ja na stul vysypal obsah Volva a rikam si, no ty kravo :)

    ten navod zachvili bude tlustej jak bible :)
    DRABICZ
    DRABICZ --- ---
    Jdete někdo?
    Kostkoland: s rodinou do největší Lego herny v ČR | Slevomat.cz
    https://www.slevomat.cz/...-lego-herny-v-cr?utm_medium=cpc&utm_source=fb&utm_campaign=kostkovnainter
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    AXTHEB: sakra :)



    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    TOM_HOST: To je 180, u boxera se písty pohybujou proti sobě.
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    Tyvole boxer!!!

    CROSS
    CROSS --- ---
    PETJU: to už jsme měli z menšího setu, ale medvěd je jen v tom velkým
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    Aby bylo jasno tak vas oficialne nemam rad! :))

    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Já sem jim napsal že to nedrží, jestli nemají nějakou radu. Až odpoví, dám vědět.
    NANTHEI
    NANTHEI --- ---
    PAVLICZECH: není to chyba kostky, je to chyba konstrukce. opravdu to nedrží.

    PAVLICZECH: já jsem jim zase psala, že mi PPL pořed vánocema vrátilo zpět k nim Doctora Who, aniž by mě o tom informovali (patrně volali před vánocema brzo ráno, žádná sms ani při doručování, ani před zpětným odesláním). přišel mi dlouhý omluvný a téměř uctivý mail a balíček dorazil za další 3 dny zpět, tentokrát DHL Expressem, včetně dárkové kartičky a dárku v podobě Admirala Yularena v polybagu :) maximální spokojenost.
    CROSS
    CROSS --- ---
    PAVLICZECH: aha, jasný. Tohle jsem začal se synkem skládat o víkendu a k rolbě jsme ještě nedošli, tak jsem zvědav.

    (Mimochodem ten lední medvěd je skvělej)
    PAVLICZECH
    PAVLICZECH --- ---
    CROSS: Kosticky tam byly. Jedna se o rameno vrtaku "rolby" ze setu 60036 a ten vrtak je tak tezky, ze se rameno neudrzi v zadne zdvizene poloze. Doufal jsem, ze jde o chybu kostek a nove budou mit spoj/kloup pevnejsi. No zatim co jsem to tak zkousel, to tak nevypada :(
    A o samolepky jsem si zapomnel napsat, ale vypada to, ze je to stejne jedno.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam