• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    PAVLICZECH
    PAVLICZECH --- ---
    CROSS: Kosticky tam byly. Jedna se o rameno vrtaku "rolby" ze setu 60036 a ten vrtak je tak tezky, ze se rameno neudrzi v zadne zdvizene poloze. Doufal jsem, ze jde o chybu kostek a nove budou mit spoj/kloup pevnejsi. No zatim co jsem to tak zkousel, to tak nevypada :(
    A o samolepky jsem si zapomnel napsat, ale vypada to, ze je to stejne jedno.
    TETREV
    TETREV --- ---
    PAVLICZECH: Já mám tuhle zkušenost už 2x. V rámci jednoho setu - jedna kostička tam byla navíc a jedna chyběla (měly stejnou velikost a oni to kontrolujou váhově jestli jim to sedí tak to prošlo). Pak jsem je ještě požádal o náhradní samolepky. Všechno bez problému, na nic se neptali a bylo to za pár dní u mě. Jedna zjímavost: u těch samolepek mi psali že mužou poslat pouze jednu náhradu jelikož se jedná o licencovný produkt (StarWars). Kdyby byl někdo velký kopyto třeba u City věřim že by je poslali třeba 5x.
    CROSS
    CROSS --- ---
    PAVLICZECH: no a ty kostičky v tom setu chyběly? Nebo byly vadné? Mně se to ještě nestalo, proto se ptám.
    PAVLICZECH
    PAVLICZECH --- ---
    Tak Zakaznicka Podpora Lega uspesne vyzkousena - na strankach jsem zaklikl ze potrebuji nove kosticky, vybral cislo setu, ze seznamu vybral konkretni kosticky, s kterymi mam problem a "objednal" je.
    Zahy mi prisel mail, ze mi je bezplatne poslou v co nejblizsim terminu. Nechteli zadny dukaz, ze mam set zakoupen, fakturu, uctenku, fotku krabice, nic...

    A dnes:
    JOPS
    JOPS --- ---
    tak VOLVO doma. Asi ho ani nebudu rozbalovat, ta krabice se mi libi a asi to necham jako investici :)

    Kdepak, vidim to o vikendu na lehky nastrel staveni :))
    JOPS
    JOPS --- ---
    PETJU: asi zitra dorazi.. chjo a pak setrime na trakturek :)
    JOPS
    JOPS --- ---
    tak vy kravy pitomy... Volvo objednane.... chjo.... kurva, takhle nikdy nic neusetrim... fok :)

    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    8837 jsem měl taky, ach jo to byly časy :)
    JOPS
    JOPS --- ---
    VACA: ten model team ti zavidim :)
    VACA
    VACA --- ---
    tak jsem právě dotáhnul domů pytel starýho lega z dětství, jak jsem avizoval...



    8837 mám podle všeho skutečně 2x, což mě celkem překvapuje, na to se nějak nepamatuju.. Mám dva manuály a dva ty kovový háky (koukal jsem že jsou celkem ceněný...) Lopatu jsem zatim našl jen jednu, ale třeba ještě vyplave i ta druhá..

    Taky jsem tam našel nějaký ty červený pumpy na vzduch. Na ty nevzpomínám už vubec, ty budou z nějakýho asi dost starýho setu/ů. Návod zatim nemám.... Určitě ještě něco vyplave.. Ještě postrádám i nějaký manuály na který vzpomínám..

    No, čeká mě teď někdy velký třídění, docela toho jsou nějaký kila:) vubec se to neodvažuju teď v bytě vysypávat, to bude ještě běh na dlouhou trať.
    Ale co se mi podaří dát dohromady, to se s váma podělím... :)
    XMRAVENECEK
    XMRAVENECEK --- ---
    THOMASMORTA: V podstatě neexistuje od Lega zatím oficiální dokumentace k Direct Commands, jen nějaké neoficiální neúplné informace od fanoušků, kteří se snažili informace vytahat přímo z firmware. Jede to na jiném FW, takže ta kompatibilita tam neexistuje... Takže:

    Stále sháním k zapůjčení robotickou stavebnici LEGO Mindstorms NXT, v podstatě mi stačí minimálně kostka NXT a tři NXT motory :) Praha, odměním se.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    PETJU: Já už na takové dílky narazil - dokonce myslím, že v nějakém techniku (nějaký pullback 2015?).
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    PETJU: plast nebo opravdu kov?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    XMRAVENECEK: Kde ses dočetl, že to na EV3 nejede?
    XMRAVENECEK
    XMRAVENECEK --- ---
    THOMASMORTA: Díky, mrknu na to, bohužel NXT Logo používá BT direct commands, které ale na EV3 nejedou..
    VACA
    VACA --- ---
    Prosímvás, ty technic IR příjmače jsou dvoukanálové, že ano?
    A ještě jeden, to ovládání, je to alespoň do jisté míry proporcionální, nebo je to jen 1/0 ?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    XMRAVENECEK: Avi vše potřebné je tady:
    Lego Mindstorms EV3 vs NXT 2.0 Differences
    https://www.youtube.com/watch?v=2o7iteBPxMI
    XMRAVENECEK
    XMRAVENECEK --- ---
    THOMASMORTA: Ty motory EV3 mají stejný rozměr? Vychází to ze třech stejných motorů NXT... Jinak mě mrzí, že Papertovy myšlenky dosud školství nepřijalo, už je to tolik let a žádný progres... Možná by stálo za to, kdyby někdo jeho knihy i přeložil...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    XMRAVENECEK: Myslím, že tuhle konstrukci netřeba modifikovat pro EV3. Leda bys tam chtěl ty novější motory:-)
    Já přečet asi tak půlku Mindstorms a rozhodně doporučuje - kniha je z 80. leta, ale problémy západního školství, které popisuje jsou IMHO stále aktuální a velmi přesně popisuje to, s čím nesouhlasím i v našem vzdělávání.
    XMRAVENECEK
    XMRAVENECEK --- ---
    THOMASMORTA:
    THOMASMORTA: Tuhle Papertovu knihu mám doma, ale ještě jsem ji v té angličtině nepřelouskal... Jinak konstrukce byla zajímavá, zkoušel jsem spoustu verzí, i s dvojitým diferenciálem apod., ale nakonec jsem skončil u tohoto - viz přílohu. Tohle tedy není finální verze, je ještě trochu doladěná, má menší kola, odebrán mikrofon...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam