• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    PECA: můžeš mit roztřízený lego, nebo lego, se kterým hrajou děcka, kompromis nejde...
    PECA
    PECA --- ---
    THOMASMORTA: Když jsem se ještě snažil, tak jsem často dával 2 i 3 typy kostiček dohromady. Tak aby se snadno rozlišily od sebe, ale zase k sobě patřily tematicky. Jenže, mladej to tak nežere a mě už to přestalo bavit. Časem to zase zkusím.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    BATY: drahá je žlutá varianta, třeba bílá se pohybuje na ani ne desetině ceny:-)
    BATY
    BATY --- ---
    BATY: A navíc se mi to Volvo nechce zatím rozkládat :)
    To bych musel koupit ještě jedno Volvo na dílky a pak ještě dokoupit tyhle dílky viz obrázek níže a pak bych si tu vysněnou 8043 mohl postavit :) Ale pak si zas říkám, to je tolik peněz, že už si ten set člověk může koupit rovnou...
    BATY
    BATY --- ---
    KAERO: akorát že tenhle: https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=64681&idColor=3#T=C&C=3
    dílek je docela vzácnej, ten panel stojí cca 150 Kč jeden, už jsem kupoval 2 na volvo a dal jsem právě asi 280 kč za dvě kostičky :) ale prostě jsem je potřeboval...:)
    Na 8043 jich potřebuješ ve žluté 10ks, to je 1500 Kč jen za ty panely, to je celkem kritický :)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    PECA: Doporučuji velkétřídit podle barev, málé 1x1 destičky, kolečka apod. podle tvaru. Takhle jsem omezil třídění na fozumnou mez a jemnější třídění zavádím jen u barev, se kterumj pracuji často a mám jich hodně.
    PECA
    PECA --- ---
    Hmm, třídění. Snaha byla, ale junior na to prdí a já zas tak moc nestavím. Hodně sad máme z Chimy a Castle, generických málo. Ale je fakt, že je to mraky různých druhů, barev a roztřídit to nějak rozumně by vedlo do regálu se stovkami šuplíčků...
    Prostě synek se potatil a chaos je mu milejší. Do potřeby organizace musí dospět, no.

    KAERO
    KAERO --- ---
    BATY: jo a nektere chybejici dily z toho vyctu ani nejsou kriticke...

    ono jde videt na fotkach tech supergeniu stavitelu, ze maji hromadu krabicek a dilky rozdelene podle typu, ne podle setu. a jak si tak hraju s detma, tak zjistuju ze nejake trideni podle setu je zbytecne. deti jsou agenti chaosu a proste berou ty dilky co ted potrebuji.
    BATY
    BATY --- ---
    BATY: Akorát by se mi vůbec nechtělo ty sety pak zase třídit zpátky do původních krabic. To by bylo asi na hodně dlouhý zimní večery :)

    Ale když si dokoupím tyhle dílky, tak vím, že ta možnost si to postavit tady je :)
    SHINING_KATE
    SHINING_KATE --- ---
    Filtr až na předešlý bundle z loňského roku mlčí, divím se :)

    Humble Book Bundle: LEGO presented by No Starch (pay what you want and help charity)
    https://www.humblebundle.com/books/lego-book-bundle
    BATY
    BATY --- ---
    PECA: já jsem dělal cca rok zpátky inventuru, takže vim o všem co máme, ale je pravda, že některé sety jsem musel identifikovat podle nějakých nestandardních kostiček, když jsem třeba neměl manuál ani krabici
    PECA
    PECA --- ---
    BATY: Hned první stránka. Když jsi přihlášený, tak první položka v menu nalevo "build". Funguje to skvěle, a akorát teď abych dokázal dát co všechno máme... Jako, většinu krabic mám schovanou, ale několik je jich zmařeno :-/
    BATY
    BATY --- ---
    KAERO: tak to je super... a kde to najdu?
    KAERO
    KAERO --- ---
    PECA: jo to prave umi. zadal jsem sety co mam, pak zadas vernost (resit barvu kostek nebo ne), zadas jestli chces hledat v MOC nebo v originalnich setech lego a das hledat.

    Z toho jde krasne videt, ze kdyz mam arocs, tak staci dokoupit cca 20-50 kosticek (vhodne kola atd.) na to abych postavil hromadu dalsich setu.
    BATY
    BATY --- ---
    PECA: urcite by to byla zajimava funkce
    urcite se by se dalo udelat i to, aby nebral v potaz barvu dilku, aby byla vetsi uspesnost :)
    PECA
    PECA --- ---
    BATY: Jo, myslel jsem to tak, že mám sety a hledám, co z nich alternativně postavím.
    BATY: Jak zjistím, jaké sady potřebuju k postavení modelu a co mi chybí, to jsem pochopil z předchozí diskuse sám.

    BATY: Jak to popisuješ, tak to sice dává nějaký smysl, ale myslím, že by to šlo ošéfovat... Holt to testnu a případně vznesu "feature request" :)
    BATY
    BATY --- ---
    BATY: ale pocitam, ze tahle funkce tam asi neni... hlavne se bere dilek jako jinej, ne jen tvarem, ale i barvou... takze by to asi moc nefugovalo, dilky bys treba mel, ale ne ve spravnych barvach a nanabidlo by ti to zadne MOC...

    ale treba tam neco takoveho je a jen jsem si toho nevsiml...
    BATY
    BATY --- ---
    PECA: jestli to umi i obracene, na to se asi ptas, kdyz jsem si tvuj prispevek precetl jeste jednou, tak to nevim...
    BATY
    BATY --- ---
    PECA: ja jsme se bavili nize, kdyz kliknes na to tlacitko build this MOC, tak uvidis ten partlist... ten obsahuje bud vsechny dilky a nebo jen ty, ktere nemas, pokud sis tam zadal sve sety, ktere vlastnis.

    kdyz jeste trochu zascrollujes nize, tak tam mas cca 4 lego original sety, ktere ti daji nejvice dilku, ktere potrebujes na to MOC... uvidis tam treba, ze kdyz si koupis ten a ten set, tak ziskas 78% dilku potrebych k postaveni toho MOC...
    PECA
    PECA --- ---
    Když si na rebrickable zadám co mám(e) za sady, umí mi to poradit, nějaké modely, ne které by ty sady měly stačit?
    Nejsem registrovaný, ale tohle by mohlo být zajímavé.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam