• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    BATY: aha, tak mozna vyzkoumat jestli nejdou nahradit za ty gumovy, prijde mi, ze by to mohlo sedet, ale neumim to 'zmerit'.
    BATY
    BATY --- ---
    CHILDINTIME: normálně technic plastový BATY
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    BATY: mam u mindstorms ev3 tyhle pasy: https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=x1681&idColor=11#T=C&C=11 a jedou mi na plovouci podlaze dobre, mozna by ti vyhovovali? nebo jaky mas pasy?
    BATY
    BATY --- ---
    Nevíte, jestli přímo lego dělá nějaký gumový dílek, který se dá nastrkat do pásů, aby třeba bagr jezdil i na povrchu, kde nemá grip, např. po plovoučce? Zkusil jsem hledat "Rubber" na BL. Něco to najde, ale nevím jestli něco z toho je ono...
    KAERO
    KAERO --- ---
    BATY: zena rika, ze to je lepsi nez kdybych chodil do hospody. a lepsi kdyz si hraju s klukama s hrackou co bavi i mne, ne jen je. tak to zkus pouzit jako argumenty :)
    BATY
    BATY --- ---
    KAERO: To máš dobrý, u nás to nechápe ani manželka :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    NOIK, BATY: teda vy se mate. ja si uhajil na narozky Arocse, a hadam ze to je posledni lego na delsi dobu. A mam pocit ze zbytek rodiny furt nechape, proc stary chlap chce hracky. Aspon ze zena to chape.
    BATY
    BATY --- ---
    NOIK: Ne, ale přinese to taky Ježíšek.
    NOIK
    NOIK --- ---
    hele a už někdo stavěl toho Claase? ...mně ho přinese Ježíšek tak se docela těšim
    BATY
    BATY --- ---
    Jinak Volvo EW160E maj v Bambuli za 1999 Kč, jestli nad nim někdo uvažoval... Normálně stojí 2600.
    BATY
    BATY --- ---
    THOMASMORTA: taky mě napadlo koupit třeba černé a polepit to žlutou samolepkou nebo tak něco :)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    BATY: Kdybys měl nálepky, tak černé lemování se k žluté hodí (výstražné pruhy jsou žluto-černé) - minimálně ty díly, které jsou na rameno si můžeš dovolit barevně trochu posunout. Na samotnou věž by byly žluté lepší, pokud už nějaké máš.
    BATY
    BATY --- ---
    BATY: Tak jsem to propočítal a pokud bych rozebral 42006 (včetně 8293 Power Functions Motor Set) a 42030 (tady ušetřím hlavně na PF, kterých má Volvo hodně), tak pokud bych 8043 stavěl ve:
    žluté: tak to vychází na 3386 Kč a 3x poštovné
    červené: tak to vychází na 2110 Kč a 2x poštovné

    Fakt super funkce na tom Rebrickable a taky Bricklink se nějak vylepšil a umí pěkně hledat tak, abych dostal všechno co potřebuji s co nejméně objednávkami a ještě co nejlevněji.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    BATY: no..."Lego"...
    BATY
    BATY --- ---
    THOMASMORTA: To vím. Na druhou stranu, když mám 42006 a 42030, tak mám celkem dost žlutých dílků, ale ty panely zrovna nemám...

    Tzn. že mám dilema, jestli teda koupit panely, 2x 5 panelů za 1500 Kč :) a nebo koupit všechny potřebné dílky pro 8043, které jsou ve žluté barvě např. v červené. Žlutý bagr jsem viděl, červený taky. Bílý nebo černý asi ne, proto bych volil asi tu červenou jako alternativu. A tam ty panely stojí jeden 20 Kč a ne 130 Kč, jako ty žluté...

    Až budu mít čas, tak to propočítám, co vychází levněji, jestli dokoupit případně žluté dílky k tomu co už mám a nebo prostě všechny koupit znovu, ale červené.
    BATY
    BATY --- ---
    JVMLOK: Kdo my?
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Lego přestane inzerovat v bulváru Daily Mail, vadí mu šíření nenávisti - iDNES.cz
    http://ekonomika.idnes.cz/...t-v-daily-mail-dvr-/eko-zahranicni.aspx?c=A161113_174727_zahranicni_ekl
    Dobre my :-)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    OMNIHASH: u nas je to rozlozene podla typu (placate / klasicke kocky / specialne / auto_suciastky / postavicky / okna_dvere / etc) a vcelku sa to drzi :)
    kazda kategoria ma zvlast krabicu, plus jedna vacsia na hotove veci. komplet sa tie krabice zmestia pod stol, takze ak sa s tym nikto nehra, zasunie sa to tam a nezavadzia to.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    já sem to už sem asi kdysi postoval, ale timhle způsobem
    http://www.evilmadscientist.com/2008/how-to-organize-your-lego-bricks-for-efficient-building/
    se dá třídit lego i s dětmi. Jen je potřeba naplánovat uklízecí čas, což není lehké ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam