• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    ACID
    ACID --- ---
    HONCKA: obavam se ze jedine bastl.. o predelani Battery Boxu jsem už taky přemýšlel, proxonkou vybrat vnitřek, nechat jen + a - kontakt, napájet na to MP JETy 1,8 a schovat dovnitř 2S Lipolku, ale jednoduše nahradit celé řízení asi nepůjde
    KAERO
    KAERO --- ---
    HONCKA: nevim co je taranis, ale jestli ti jde o nahradu rizeni, tak muzes napajeci kabely k motorkum preseknout a prepajet to na jine rizeni, ktere bys prilepil treba na jednu lego desticku
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    ACID: spis mi jde o baterie a rc soupravu, technic je jak delanej na ruzny stroje a bud je to IR nebo 2 kanalovy, tudis bych chtel pouzit svyho 16kanalovyho taranise. Baterie to samy 1100mAh se mi zda zoufale malo zvlast kdyz mam doma hromadu 3000-8000mAh 2 clanku
    ACID
    ACID --- ---
    HONCKA: chceš klasické serva a regly dát do Lego podvozku? Takový kit jsem zatím nikde nazahlídnul (netvrdím že neexistuje), tak bych to viděl na doprasení několika lego kostiček nebo 3D tisk adaptérů.. ale otázka je, co tím získáš.. na ježdění po venku není lego úplně ideál, na ježdění po bytě bych zůstal u lego řešení, případně sbrick..
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    HONCKA: Asi úplně nerozumím dotazu, ale co třeba mBot?
    Arduino robot mBot v1.1 - HW Kitchen
    https://www.hwkitchen.cz/arduino-robot-mbot-v1-1/
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    HONCKA: O.o Merkur?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Synek zacina pomalu pronikat do Technic, co mám menší stavebnice po mě staví bez problémů, ale než do toho začnu sypat větší peníze, chtěl jsem se zeptat, jestli se neprodává se nějakej diy RC kit, kde by šli použít standarní modelářský komponenty mám toho doma hromadu, z klukem jezdime aktivne z autama a co jsem se dival, tak baterky se delaj max 1100mAh
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    THOMASMORTA: Tohle je ten základní, jen má navíc přidaný barvočidlo
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    AXTHEB: Stavíš některého z těch předdefinovaných nebo jak testuješ? :-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Taky sem měl vánoce:)

    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Už jste někdo testoval SBrick Plus? Slibuje podporu ovládání/programování z Raspberry Pi (asi kvůli komunikaci přes Bluetooth, jinak nevím, proč by měla potřebovat nejnovější model).
    BATY
    BATY --- ---
    KAERO: kup si gamepad pro PS4, jde k PS4, PC, Sbrick :)

    A kdyz nekdy koupis detem PS4, tak uz budes mit rovnou dva :)
    ACID
    ACID --- ---
    KAERO: Je. Už tu byl ale tolikrát, že s ním to tu tapetovat nebudu.
    KAERO
    KAERO --- ---
    zkouseli jste nekdo sbrick s nejakym gamepadem? (malym detem dela dotykovy displej problem)
    nasel jsem ze jeden borec udelal tohle:
    GitHub - imurvai/sbrickcontroller: SBrickController allows you to control your Lego creations using SBrick with your Android phone and a bluetooth game conroller.
    https://github.com/imurvai/sbrickcontroller
    a tady je forum s odkazem na zkompilovanou apk:
    [WIP] Control SBrick with Android Game Controller - Page 6 - LEGO Technic, Mindstorms & Model Team - Eurobricks Forums
    http://www.eurobricks.com/...ms/topic/120823-wip-control-sbrick-with-android-game-controller/&page=6
    je k tomu potreba nejaky gamepad. coz o to, investoval bych do toho, ale chtel bych mit jistotu ze zvolim nejaky funkcni. hlavne me prekvapilo, ze gamepady jsou pro windows, ios, android - se necim fyzicky lisi nebo to je standartne jen o tom ze vyrobce udela ovladace pro dany os?

    ACID: to je 42043!
    ACID
    ACID --- ---
    Hromada očíslovaných pytlíků..

    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    THOMASMORTA: neni je predbezny pristup tj do testovaci verze za 480,- coz je super cena ma to ted nekdy koncit a samozrejme ti to zarucuje pristup do ostre verze. vim ze v unoru se chysta nejakej super updejt ale jestli uz to vypustej jako ostrou verzi pochybuji.

    Prave bych to chtel hrat online ale nejak se mi nedari najit servry.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    ZABIAS: A ono už jw ro oficiálně venku? Mám pocit, že ostrá verze má být až v únoru. Já se na ni těším.
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    co takhle počátačová hra LEGO worlds ? hrajete nekdo ?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Včera při čekání na ženu jsem na Hlavním nádraží pořídil ve Sparkys s 50 % slevou zvířátka 31031. Od prvního náhodného pořízení mě tyhe sady stále víc baví - a když mě dobaví, je z nich hromada užitečných součástek.



    TOOMIX: Vypadá to skvěle, autor má i zajímavý smysl pro humor - žralok v sypkém materiálu a dělník se značkou "pozor žraloci" u nákladového kontejneru mě pobavil. Ale teda ty dráty všude by mě štvaly, na jejich zakrytování by autor měl zapracovat:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam