• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    KAERO
    KAERO --- ---
    HADIAK: tohle spojuje osy tak ze muzou byt pootoceny po 90 stupnich. ja potrebuju 45.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KAERO: toto?

    BrickLink - Part 9244c01 : Lego Technic, Universal Joint 4L [Technic, Connector] - BrickLink Reference Catalog
    http://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=9244c01&idColor=9#T=C&C=9

    KAERO
    KAERO --- ---
    tak jsem na offroad formuli chtel pridat servo na rizeni. podle fotek to vsichni davaji misto sedadla, ale to se mi nelibi (kde by byl ridic?) tak jsem to chtel dat misto rucniho rizeni (hand of god). ale zjistil jsem, ze by servo muselo byt pripojene v uhlu 45 stupnu. setkal se s tim nekdo? da se to resit nejak oficialne?

    a koukam ze treba tady:
    4x Axle Connectors 45 Degree (PJG4BC9E4) by SevenStuds
    http://www.shapeways.com/.../PJG4BC9E4/4x-axle-connectors-45-degree?optionId=57650644&li=marketplace
    vyrabi konektor os s pootocenim 45 stupnu. akorat platit postovne 11 eur se mi nechce...
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Chevrolet Introduces Life-Sized Lego Batmobile at Detroit Auto Show - Motor Trend
    http://www.motortrend.com/news/chevrolet-introduces-life-sized-lego-batmobile-detroit-auto-show/
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    CROSS: Že to nemá zaplý, nebo nemá docvaknutej konektor... Nebo je to rozbitý. :) Ale to by u nového setu byla dost velká náhoda...
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    tak jako musim roct, ze peknej model

    KAERO
    KAERO --- ---
    ONDRASEEEK: mne zelena nenapovedela, ale ty nalepky se schematem pro prepinac rizeni kol byly jasne.
    CROSS
    CROSS --- ---
    Dotaz do pléna, brácha pořídil synovci (tj. svýmu synovi) vláčky, City Cargo Train. A nemůže to rozjet, prej všechno podle návodu, baterky nový a správně daný, ovládání i příjmač na stejným kanálu. V čem by mohla být ještě chyba? Já se k němu fyzicky nedostanu, tak jsem si říkal, že to zkusim takhle naťuknout.
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    THOMASMORTA: jasny, zelena prozradila :)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    ONDRASEEEK: Ta zelená barva je velká nápověda - od roku 2014 vychází rocně jeden velký zelený technic a odtahovku 2014 sis asi nepořídil a na závodní auto 2015 to nevypadá:-)
    NOIK
    NOIK --- ---
    prdel Claase
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    Tak schvalne :) copak to je?

    KAERO
    KAERO --- ---
    THOMASMORTA: hm, mozna je ten tahac tak silny a rychly, ze je potreba dospelejsi deti? :) ale imho to bude slozitosti konstrukce. Mozna naskladat ozubena kola a hadice pro pisty je kapku tezsi nez tukat ikonky na tabletu pro mindstorms?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    BATY+KAERO: Díky!
    KAERO
    KAERO --- ---
    THOMASMORTA: baterie pro motory jsou 6xAA
    BATY
    BATY --- ---
    THOMASMORTA: A v tom battery boxu je 6x normální tužková AA.
    BATY
    BATY --- ---
    THOMASMORTA: RC ovladač myslím 3 malé tužky AAA.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Pořídil jsem si ten RC pásák - ale na krabici se nemohu dočíst, jaké baterky potřebuje baterie a dálkový ovladač. Můžete mi poradit, ať to nemusím kvůli tomuhle zatím rozbalovat? Díky:-)

    KAERO: Vtipné je, že Lego Classic má krabicích uvedený rozsah 4-99:-) Mindstorms má na mé staré krabici 10+... Počkej, to jako že Lego Mindstorms zvládnou mladší děti, než tahač na dálkové ovládání? O_o
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    KAERO: Tak ono možná šlo i o to, kde použít nová kola z claase, aby nezůstaly jen na něm... :) Za mě dobrý, bude to macek.
    KAERO
    KAERO --- ---
    THOMASMORTA: ale ocenuju, ze uz tam dali 11+, a ne trapne 11-16 (coz mi sem tam zena otriska o hlavu :) )
    KAERO
    KAERO --- ---
    THOMASMORTA: jo. byl tu pickup tow truck, service truck, me to prijde moc stejne zamerenim. a hlavne to je truck. vetsina technic lega je neco na pneumatikach. by se mi libily treba parni lokomotiva, mechanicke hodiny, nejake vyrobni stroje (videl jsem treba krasny spirograf, tkaci stav). ale je jasne pokud to testuji na detech (prece jen to je hracka, ze), tak deti budu vybirat auta/velka auta :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam