• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    CROSS: To jsou nějaké miniTIE-fightery nebo to má takhle šílené měřítko oproti minifigům?:-) To už je mohli udělat alespoň v měřítku MicroFighters:-)

    Ale jinak pěkný model - s tou šedivou máš pravdu. Osobně Star Wars modelům přezdívám 50 odstínů šedi:-)
    CROSS
    CROSS --- ---
    Manželka udělala radost synovi... (takže jsem stavěl o víkendu)



    Imperial Assault Carrier 75106, pro milovníky šedé barvy.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Huge Lego train station MOC of 25000 bricks with Lego monorail and bus platforms
    https://www.youtube.com/watch?v=VcDu7l8SKZQ
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    SHMADE: Já jenom říkám, co jsem se dočetl v manuálu, v praxi jsem nikdy neměl šanci to vyzkoušet, protože mám doma jenom EV3 home set, kde jsou senzory po jednom kuse. Možná že se to týká toho, když si pořídíš multiplikátor portů a na jeden port bys zapojil víc stejných senzorů, protože by je to identifikovalo jen podle kombinace kódu senzoru a portu, která by pak byla stejná...
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    THOMASMORTA: SHMADE: Četl jsem víc jak dva, tak by odpověď dávala aspoň trochu smysl, ale fakt to tak nebude. I dva ultrazvukový jsme v nxt 2 měl zapojený současně a funovaly normálně...
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    THOMASMORTA: To jsem si nikdy nevšim, a i do nxt 2 jsem měl v jednom výtvoru zapojený 4 touch senzory a nebyl s tim problém... TAk nevim, proč by to EV3 nezvládla... A pokud to tak opravdu je, čemuž se mi nechce věřit, tak třeba proto tam má ty touch senzory 2 a 2. :) ale podle mě to je spíš náhoda...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    V tom případě nechápu upozornění v manuálu, že kostka od sebe nedokáže rozpoznat dva stejné senzory - očividně dokáže rozeznat minimálně touch senzory...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    SHMADE: Aha, vypadalo to, že měl ke kostce připojené jen dva senzory a dva motory, ale na začátku je pohled zezadu a tam je vidět, že má jeden motor, 2 EV3 Touch a 2 NXT Touch senzory.
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    SHMADE: Případně ty dotykový by mohly plnit dvě funkce, ale tak to tam myslim nemá, zároveň by sloužily k přivolání výtahu a zároveň by mohly kontrolovat pozici výtahu a to zastavení...
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    THOMASMORTA: Podle mě neměří vůbec, má to popdle mě nastavený natvrdo, na otáčky motoru, jinak dotykovej má v každym patře, kdyby to chtěl mít vyladěný víc, tak by mohl mít ještě další dotykovej/uv/ir senzor nahoře nebo dole v krajní pozici výtahu a pokaždý rekalibrovat výchozí polohu, tak aby eliminoval prokluz provázku na gumičkách...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    TOOMIX: přiznám se, že jsem neochopil, jak měří, v kterém patře má zastavit - má tam jen jeden touch senzor. A také nevím, co je ten druhý senzor, který tam má zapojený a k čemu slouží...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    TOOMIX: Škoda, že tam používá ty nejstarší motory, věřím, že kdyby použil něco novějšího, tak mu to tolik nedrhne.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Lego elevator ►EV3◄ -lego technic [HD 1080p] by Lego Builder
    https://www.youtube.com/watch?v=wFwTJ9aAbgM
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    FLYBOJ
    FLYBOJ --- ---
    Manzelka mi zase udelala radost.. 1334 dilku na stole :)

    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Hit letošního léta - nemrtví žralok (měl by být v sadě s lodí z letošních Pirátů z Karibiku):

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LEGO Orrery - Earth, Moon and Sun
    https://www.youtube.com/watch?v=chFF_t79qOM
    KAERO
    KAERO --- ---
    a je hotovo. fakt super stavba, mam pocit jako bych si koupil novy lego set :)
    az na 2 drobnosti (jedna osa vede moc blizko ozubenym kolum, takze kdyz se zatlaci na spatnem miste tak jde slabe slyset rachtani, a valce falesneho motoru nejsou uplne fixovane, takze kdyz se na ne zatlaci, tak to ma tendenci blokovat pisty) to funguje uplne skvele. motorizovane podpery, vysuv a zvedani ramena, navijeni lana, rucne je rizeni a otaceni plosiny s ramenem. a dokonce to i dobre ve skutecnosti vypada, narozdil od moji hnusne fotky. mozna by to jeste chtelo pro podpery kluznou spojku, aby deti nedrtily zuby kdyz motor nechaji dele zapnuty. ale na vysuvu ramene to je vyresene.

    JVMLOK
    JVMLOK --- ---






    KAERO
    KAERO --- ---
    BATY: BINGO! ma to fakt maly rejd. stavba vypada zatim dobre, akorat navod neni pro zacatecniky.
    42043 C-Model Mobile Crane - M_Longer - Designer
    http://mocplans.com/designer/m-longer/42043-c-model-mobile-crane.html
    BATY
    BATY --- ---
    KAERO: ten Arocs c model, crane?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam