• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    HONCKA: Už máme Lego Boost ^.^ a dneska bude unboxig... více na streamu tady:
    https://www.twitch.tv/emmetbrickhacker
    KAERO
    KAERO --- ---
    THOMASMORTA: to je dobry napad, dik
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    KAERO+SHMADE: Kup v Levných knihách příručku Lego: Praktická příručka pro každého stavitele, pokud ji ještě mají. Tam je terminologie, kterou zavedl Computer Press ve svých překladech a celkem se jí drží.
    Stud je myslím výstupek a pin je kolík.
    Každopádně relativně zažité je, že brick = kostka, plate = deska/destička, tile = dlaždice, beam = nosník...
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    KAERO: To je asi na každym, ono kolikrát si to dítě vymyslí názvosloví svoje... Já třeba pinum a podobným jako malej říkal spojky... pak jsme měl "hejbací" to byly všechny dílky s jedním stupněm volnosti, dál pak si pamatuju točny a normální bricky a plate jsem rozlišoval jen jako nízký a vysoký x na y, pak, sklíčka, dveře a okna byly jasný a všechy trans dílky byly světýlka a s tim jsem si vystačil, když jsem stavěl a babičce jsem diktoval co mi má hledat za dílky :D Ono to ale bylo dřív taky jednodužší, když nebylo tolik různejch dílků s různejma modifikacema. Nyní bych to ale klidně dětem (zatím nemám) říkal klidně anglicky, kdybych pro to měl potřebu...
    KAERO
    KAERO --- ---
    jak se vlastne cesky rika ruznym soucastkam? treba jasne veci jako axle-osa, gear-ozubene kolo. ale zapasim s pin, stud? cesky to chci protoze prece nebudu na sve 4lete kluky mluvit anglicky
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Zdravím,
    kdybyste někdo uměl sehnat 1 ks LEGO BOOST 17101 za výhodnější cenu necu než 4000 Kč, tak vám velmi rád udělám obchod:-)
    DRABICZ
    DRABICZ --- ---
    VACA: starej kostlivec je nejlepší kostlivec, tohle je jak cyborg co se mu rozteče zbytek těla....
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    HONCKA: Proběhl na to menší koncepční hate, takže je to momentálně odsunuto na "až budou peníze", tedy tak za měsíc dva.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Uz mate nekdo Lego Boost?
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: hah ted jeste koukam ze ty 2 vlevo jsou chudaci "naruby" maj telo zadama dopredu. Ten v pravo je spravne :D

    *musel sem se smazat, tolik preklepu v jedny vete, uFf
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    VACA: jo, kulaty ruce se používají taky - a taky jsou univerzálnější.
    VACA
    VACA --- ---
    THOMASMORTA: jj to sem si taky vsimnul, ale to je nejakej "mezimodel" asi. A ten se mi zas tak moc neba, protoze to je z toho hodne videt ze jsou to mechanicky droid ruce imho, jak jsou hranaty..
    Ale ted to ninjago, a asi i minecraft zda se, ma ruce kulaty:



    a ted jeste koukam ze se obevil i uplne novej koncept kostlivce:


    ale osobne se mi ten s kulatym hrudnikem libi vic, je takovej vic "lego"...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    VACA: CROSS: Vida, toho jsem si po letech vůbec nevšimnul. Jinak ruce, které používá jsou myslím označovány jako Arm Mechanical, Battle Droid a jde o součástku, která se objevila s prvními Lego Star Wars, konkrétně v droidí armádě z Epizody I. A tipnul bych, že jeden z hlavních důvodů, proč kostlivci mají droidí ruce, je ten, že LEGO chce mít v aktivní výrobě co nejméně specializovaných součástek a tyhle ruce jsou mnohem univerzálnější.

    CROSS
    CROSS --- ---
    VACA: v Ninjago světě jsou kostlivci aktivní postavy, možná je to tim
    VACA
    VACA --- ---
    THOMASMORTA: Koukam ze kostlivec prosel evoluci.. Driv mel rovny ruce, na takovejch "kulovekch cepech", a taky byly takovy "plandavy".. Melo to svoje pro i proti. Sice ze kdyz ho clovek nechal lezet treba v podhradi, tak mohl mit "ruce do vsech stran". Ale zase nedrzely v pozici kdyz trea mely drzet nejakej predmet, na jednu stranu u skutecnyho kostlivce nebo napr toho co se pouziva ve skolach jsou ruce taky plandavy. Na stranu druhou pro detskou hru muze bejt ten novej styl rukou vyhodnejsi..
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Hm, tak tohle si asi pořídím čistě kvůli stavbě mostu - a křupan (kostlivec) do sbírky se taky hodí:-)

    LEGO Ninjago 70608 Vodopády Master Falls na Sparkys.cz
    https://www.sparkys.cz/...ampaign=nl-170906&utm_medium=email&utm_source=newsletter&utm_content=link5
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    KAERO: Zatím jsem ve fázi nastavování techniky a možná to pojmu jinak. Ale už mám pořádnou webkameru a natočil jsem první teaser na její použití:
    [EMMET RADÍ] Jak postavit malého Stigura?
    https://www.youtube.com/watch?v=t99qsb2giM0


    a tady je testovací pokus opravdu skládat na kameru:
    [ BUILDING STREAM ] LEGO BATMAN MOVIE 70904 Clayface Splat Attack + LEGO BRICKHEADZ 41585 BATMAN
    https://www.youtube.com/watch?v=orWVSw-yM9w
    KAERO
    KAERO --- ---
    THOMASMORTA: jak jde to reakcni video?
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    Legu klesly tržby o pět procent, propustí kvůli tomu 1 400 zaměstnanců - iDNES.cz
    http://ekonomika.idnes.cz/...ma-propousteni-vyrobce-fsb-/ekoakcie.aspx?c=A170905_102905_ekoakcie_hm1
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    ACID: jak tam má to 10255..to jsem teď stavěl.. nádherný kus!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam