• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    KAERO
    KAERO --- ---
    a ted delam na planetostroji. je to upraveny tenhle navrh:
    LEGO MOC-9044 Planet Orrery (Technic 2016) | Rebrickable - Build with LEGO
    https://rebrickable.com/mocs/MOC-9044/sidebook/planet-orrery/#comments
    ktery je zas ideove zalozeny na:
    https://rebrickable.com/mocs/MOC-4477/JKBrickworks/earth-moon-and-sun-orrery/#comments

    KAERO
    KAERO --- ---
    kdyby nekoho zajimalo - bricklink vydal vlastni program pro staveni, ktery je jen pro windows a macos. zkusil jsem to pod wine 1.6.2, a jede to na 100 %, vcetne renderu. co to tak namatkou zkousim, tak oproti leocad ma vyhodu ze umi "snap" - tedy dilky k sobe priskoci pokud jdou takhle spojit doopravdy. to myslim zadny jiny program krome Lego LDD neumi. (Jenze lego LDD jede jen na windows, pod wine ne a je pomerne hrozny).
    BATY
    BATY --- ---
    Chtěl bych vidět instructions k tomu křoví :D
    VACA
    VACA --- ---
    VACA
    VACA --- ---
    VACA
    VACA --- ---
    SHMADE: prosim tě, chtěl jsem se zeptat už dřív ale dotaz nakonec smazal v přesvědčení že se k tomu dopracuji. Nedopracoval.

    Kde jsou dostupný nějaký informace k temhle akcím, nějaký obecný pravidla apod. (po nějaký tý hodině prokopávání se všelijakejma diskuzema na kostky.org jsem narazil akorát na ty lodě, ale to už je starý fakt řadu let (jsou i nový ročníky?)..)
    Taky se mi hodně líbilo to rally jak jsi dřív dával videa.. Jezdí se to ještě? Dá se eventuelně zůčastnit?



    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    KAERO: To je ale docela starý koncept - to se teprve teď dostali k testování v IDEAS? Fakt moc fandím tomuhle projektu a byl bych moc rád, kdyby k tomu dali třeba kostky a nápady na klasické pohádky (Karkulka, Popelka, Sněhurka a sedm trpaslíků... na spoustu z nich jsou k dispozici figurky)

    KAERO: Pokud vím, tak všechny LEGO hry měly v návodu výzvu k vlastním úpravám a rozšířením - ale bojím se, že to umřelo na konzervativnosti rodičů. A vymyslet hru, kde by přestavování bylo přímo součástí samotné hry není vůbec jednoduché.
    KAERO
    KAERO --- ---
    Ha, a muj oblibenec JKBrickworks zase udelal neco genialniho:
    LEGO Ideas - Pop-Up Book
    https://ideas.lego.com/projects/cfaf7a52-02a4-4dc0-8ec3-6b94d7c36069
    Uz vidim jak clovek bere knizku, deti vubec netusi jaka pohadka se dnes vecer bude cist, otevre ji, vyskoci domecek cervene karkulky a behem cteni se i s figurkama hraje. To je proste boziiiiii! Uprimne uplne by mi stacily papirove kulisy a par lego figurek.
    KAERO
    KAERO --- ---
    THOMASMORTA: nojo, je to skoda. ta moznost prestavet herni plan podle potreby nebo zvolene hry je proste trestuhodne nevyuzita.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    KAERO: To je eufemismus, já nechápu, proč ještě nikoho nenapadlo udělat něco takového - byl jakýsi náznak s Heroicou v LEGO Games, ale nějak to zapadlo (obecně mám pocit, že LEGO deskové hry zapadly)...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    KAERO: Co se týče vzhledu, tak ten set vůbec není špatný, za tisícovku bych měl jiné favority...
    KAERO
    KAERO --- ---
    Jinak prvni obrazky ze zeny v NASA:
    LEGO Ideas - Blog - Introducing LEGO® Ideas 21312 Women of NASA
    https://ideas.lego.com/...09b6-0d4c-4307-9da8-3ee9f3d368d6/post/543b47ec-781a-4f32-a2f6-ca605c91f48b
    KAERO
    KAERO --- ---
    tohle mi prijde jako pekny napad:
    LEGO Ideas - Blog - 10K Club Interview: Meet Yvonne Strijbos of Quest Builder
    https://ideas.lego.com/...09b6-0d4c-4307-9da8-3ee9f3d368d6/post/5725f7cc-3f58-43db-bca0-db74588461e3


    umim si predstavit, ze je treba adaptovane D&D, nebo nejake pribehy pro D&D s takhle vytvorenou jeskyni...
    KAERO
    KAERO --- ---
    VACA: jo, znam. podle mne airtank by se hodil treba i u arocsu, nekdy zvedani trva fakt dlouho kdyz je rameno zatizene. airtank by pomoh aspon ze zacatku.

    ty psi jako jednotky by me u manometru prudily. boze proc se tak vsichni vzpiraji pascalum? je to prece vyukova hracka... (ale ja sem postizeny :) )
    VACA
    VACA --- ---
    KAERO: Oni dokonce v jedne sade meli i manonetr (part 64065)
    A musim rict, ze pro nektere experimenty s pneumatickymi stroji by se mi tenhle komponent libil. Ale airtank/y maj prednost, jsou uzitecnejsi. (Myslim ze airtanky meli nejvetsi benefit v dobach kdy el. motory byly drahe a malo rozsirene. Dneska uz ma snad kazdej model s pneumatikou PF kompresor, rucni pumpa uz je historie :)
    Me osobne ale na legu pneumatika vzdycky hodne bavila. A ted, kdyz mam tendence se k tomu pomalu vracet, tak je to stale jeden z mejch hlavnich interestu...
    Videl jsem dokonce reseni v kombinaci s tankem, kdy se pri poklesu tlaku v soustave kompresor sam spina, a pri dosazeni tlaku zase automaticky vypne.. (Bylo to nejak reseny malym pistem kterej ovladal prepinac motoru)






    KAERO
    KAERO --- ---
    VACA: vzduchove zasobniky by se mi taky libily, ale prisly mi hodne drahe. byly v malo setech, lego by na tom melo zapracovat.
    VACA
    VACA --- ---
    SHMADE: Snazim se to progooglit, pac vlastne ani nevim kterej je kterej. (Nikdy sem zadnej nemel)
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    VACA: Stary sterejma a novejma, novy novejma...
    VACA
    VACA --- ---
    Ps: jen si nejsem jistej jaky presne kolecka patrej do teh diffu. Taky jsem zjistil ze jsou dve velikosti, s ruznym prevodovym pomerem asi. A tak nevim jestli se oba druhy "plnej" stejnejma koleckama...
    VACA
    VACA --- ---
    KAERO: uz na to koukam, ucim se s tim pracovat. Jsem ted z mobilu, je to trochu krkolomny, ale na kompu to nejak dam.

    CHIX: tak muzeme pak vzit neco spolecne, idealni shop asi budeme mit schodnej... Nebo se muzeme svest vsichi tri i s THOMASMORTA, jsem otevrenej vsemu.
    Jako ja prichazim i na dalsi, a dalsi veci co by se mi mohli hodit. (Napr ty zasobniky na vzduch, apod.) Ale zase nechci utratit uplne balik prave. :)

    Btw, ted byl na aukru nerozbalenej Arocs za 3000.. Nez sem se rozhoupnul tak byl pryc:(( Inu kdo zavaha, nezere:D Moje smula, nemel jsem premejslet, za tyhle prachy bych tenhle set bral. Imho dost super cena za novej set. To by byl fajnovej reservoar dilku.. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam