• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    KAERO
    KAERO --- ---
    SHMADE: hm, zajimava otazka. dle obrazku na tom stravili 13438 clovekohodin, coz jen tohle pri platech rekneme 1000 Kc/h (hadam, mozna maji mensi platy ale jeste odvody statu) dela 13 milionu. No a cenu kostek netusim, ale na ebay se prodava kilo lego kostek tak za 40 Kc, coz pri hmotnosti auta 1500 kg dela celkem zanedbatelnych 60 tisic, a to je druhotny trh, v tovarne si to beztak vyrobi hodne levne. Pak ocelovy ram, baterie, porad zanedbatelne vzhledem k cene lidi.

    Bugatti chiron podle googlu stoji v zakladu 62 milionu. Takze hadam ze lego chiron stoji tak petinu toho co opravdovy. Ovsem pravych chironu uz jezdi po svete hromada, kdezto lego chiron je jediny, takze cena je nesrovnatelna :)

    Samozrejme pri seriove vyrobe lego chironu by se rozpustily naklady na vyvoj, takze cena by mohla rapidne klesat. Podle povidani v obrazcich meli na planovani cca 6 mesicu a na stavbu a testy taky 6 mesicu, takze by cena mohla klesnout az pod polovinu. Lego chiron za 6 mega, no neberte to!
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    KAERO: Jojo, občas používám v místech, kde jsou ozubený kola hodně namáhaný a praskaly by.

    Jinak si myslim, že ten Technic Chiron bude stát možná víc, než ten opravdovej. :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    KAERO: mimochodem to je dobry napad pouzit dve sady ozubenych kol na jedne ose. treba se nebudou tak opotrebovavat. ale treni zase bude vetsi. no tak nevim...
    KAERO
    KAERO --- ---
    ADDALBERT: nasel jsem i dalsi info. on je to vlastne elektromobil! viz tahle fotka:


    tady je hodne informaci:
    LEGO built a life-size Technic Bugatti Chiron that actually drives [News] | The Brothers Brick | The Brothers Brick
    https://www.brothers-brick.com/...uilt-a-life-size-technic-bugatti-chiron-that-actually-drives-news/
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LEGO stavitel Jan Černý z Chvaletic se zabývá stavbami modulárních domů dle skutečných předloh. Pan stavitel hledá inspiraci především v Hradci Králové a je zajímavé, že si vybírá stavby, ke kterým má určitý citový vztah či se mu líbí jejich architektura.
    Na obrázcích můžete zhlédnout budovu Hlavního nádraží v Hradci Králové, a to i její interier!






    NOIK
    NOIK --- ---
    se synem jsme dělali trezor, taková blbůstka, ale mělo to úspěch:)



    How to build a working Lego Combination Safe
    https://www.youtube.com/watch?v=OjDKSWCrWeU
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    TEAPACK: je tam. Tu budu kupovat při příštím hledání kostek :) Každopádně najít ty šikmé žluté kostky na střechu je nejtěžší. Myslel jsem, že budou všude :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    KANAREK1: ten domeček s krbem a autíčkem jsem taky kdysi měl... ^_^ ještě si pamatuju, jak tam někde na zídce byl držák na lopatu a hnědé koště...
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    BLACKHEAD: je to tmavší zelená. Stejná jako u těch domečků. Ale pravděpodobně se toho zkrátka moc nedochovalo.

    Jinak už se mi stavebnice rýsují. Odtahové auto je kompletní, vesmírné vozítko také, malá stíhačka také. U ostatního schází maličkosti a u domečků důležitější maličkosti :)

    A pro rekapitulaci jsou to tyto sety: 75003, 75004, 8205, 10159, 6592, 6388, 6506, 6341, 6580, 6543, 6570, 6659




    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    KANAREK1: Part #3857, mozna set #6370: https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?S=6370-1#T=S&O={%22iconly%22:0}

    Ale dost zalezi na barve, je to tmavsi zelena, nebo vic jasny odstin?
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    a poslední pro dobrodruhy. Na té desce 18x32 bylo něco takovéhoto půdorysu. Jak jsou kolečka, tak tam bylo něco válcovitého. Hádám, že budova a v ní stolek a dvě židle.

    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    Tak možná - mohlo by to být z části z setu 525.
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    Tak jsem ještě dal dohromady to autíčko s kameramanem, ale s tím zbytkem jsem v koncích.
    Jinak jsem dnes v hrabárně našel pár scházejících dílků a věřím, že ve středu v klidu najdu skoro všechny zbývající. Je to opravdu legrace :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    ECHELON: to jsem se taky divil. moje stare lego, 30 let, myslel jsem ze se to bude rozpadat a nic. jediny problem co jsem nasel bylo gumove kolo namackle na baseplate. a ten cudlik o ktere se guma opirala vypada jako roztekly. coz si vysvetluju tim ze plasticizer z 'gumy' difundoval do plastu cudliku a tlakem se zmacknul.
    ECHELON
    ECHELON --- ---
    Bílé kostky jsou trochu zažloutlé a na některých je lepidlo. Jako malý jsem si to bral do vany a stavěl tam potrubí. Je to lepidlo na vodní bázi, jde to umýt. Zajímavý je, že ten plast z lega vůbec nedegraduje, ostatní hračky zdaleka tak dobře nedopadly.
    ECHELON
    ECHELON --- ---
    V té červené krabici je sesypaný všechen můj Technic. Pár návodů se zachovalo a ten vysokozdvižný vozík jsem si postavil:

    GREW
    GREW --- ---
    KAERO: Nojo, al kde vzit typy na ty pudy a jak se tam pak dostat :D
    GREW
    GREW --- ---
    KANAREK1: kolecka, bile podbehy a cerna strecha by mohl bejt set 6659-1
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam