• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    KEJML: Ok, jsem si myslel, ze to budou tyhle, ale cekal jsem ze budou drazsi, víceméně si cenu drzej, ja kupoval tri pred par lety za v podstate stejný peníze. Jen teda ted pravda to samy stojej pouzity, ale nemyslím si, ze by tam kupoval novy... Jsem docela zvedavej, za kolik se to vydrazi... Preju mu at za co nejvíc, ale tezky se toho takhle zbavit, kdyz na tom fakt "makal" několik let...
    VACA
    VACA --- ---
    KEJML: j to máš zase pravdu. Čas = peníze. Ale když to děláš pro svoji radost (dělal by jsi to stejně), tak to imho neni to samí jako když to dělat musíš a nechce se ti:)
    +ten čas na tom strávenej se ti trochu zhodnocuje už ze sledovanosti YT....

    Jako to nemaj bejt závistivý keci. Já mu to přeju! :)
    KEJML
    KEJML --- ---
    KEJML: Ty motory tam jsou 4
    KEJML
    KEJML --- ---
    SHMADE: https://www.bricklink.com/...atalogitem.page?P=5292#T=S&C=11&O={%22color%22:%2211%22,%22iconly%22:0}

    VACA: Říká, že je v tom za 1000 dolarů jen za díly. Plus strávenej čas a nejsem si jistej, jestli je to tak dobrej byznys. Ale tak pokud se ta cena ještě řádně vyšplhá... :)
    VACA
    VACA --- ---
    KEJML: To jo, ale za 55litrů!? No ale koukám že už tam má jeden bid.. :)

    No a jo, dyk von je taky tak trochu celebrita známá po celym světě...
    Ve finále ještě zjistí že to je celkem dobrej biznis. Vono se asi najdou šílenci který budou jeho modely chtít jen protože je stavěl ON, ten slavnej Sariel:) Natožpak když celej svět půl roku sleduje jak to staví..
    Tyhle placeba imho docela fungujou:)


    SHMADE
    SHMADE --- ---
    Co tam ma za motory?
    KEJML
    KEJML --- ---
    KAERO: Píše, že ho to stálo hrozně moc peněz kvůli vzácný barvě a motorům, tak že ho raději prodá, k tomu někomu pod komentář pod posledním videem na otázku "Proč?" sám odpověděl "need money."
    KAERO
    KAERO --- ---
    KEJML: huh, sariel ted zacal prodavat svoje vytvory? to je drsne... kdyby radeji vyrobil navod :| nojono ja vim.
    KEJML
    KEJML --- ---
    Tak kdo si koupí Sarielovo Proshe 917K? :)

    LEGO Porsche 917K custom unique big RC model | eBay
    https://www.ebay.com/itm/253860032570

    KAERO
    KAERO --- ---
    VACA: mno, to jsi trefil moji starost. mam skoro pripravene 3 projekty, a potreboval bych nakoupit na bricklinku. ale nechci zase resit ze tam budou primichane ne-lego kostky, jak se mi stalo na zacatku roku. tak rozmyslim.
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: Sakra, kdyz sem si to ted po sobe precet, tak bych nerad aby to vyznelo jako ze bych to horsi cpal detem v detskejch domovech :( :(

    Myslel jsem to tak, ze kdyby se ten Lepin treba stal celnim uradem zabavenej jako padelek, tak ze to uz by mi v takovou situaci prislo lepsi to dat alespon tem domovum, nez to treba rovnou skartovat..
    VACA
    VACA --- ---
    KAERO: J n. Tak aspon ze tak, ze se to v oficialni distrubuci neprodava. Jim (Lepin) zrovna fakt nefandim ani trochu.

    Takovy to jak i padlo v ty diskuzi tam, "ze se to jiste dela ve stejny fabrice jen pod jinou znackou, takze vlastne OK"
    Timhle zpusobem si mnoho lidi zduvodnuje nakup ruznejch fejku.
    I kdyby to tak bylo, coz je snad jeste horsi verze.
    Chtel bych zrovna tyhlety lidi videt jak by se na to tvarili, pokud by meli svoji firmu a po konci oficialni smeny by zamestanci zacali sazet "svoje" produkty na jejich strojich a jejich know-how...
    Jaj, jak ty by kriceli...
    Kriceli by i v tomhle pripade, kdy se krade "jen" to know-how. Pokud by bylo jejich..

    A je to sprosty i vuci ty "moddersky" komunite..

    Jako me taky trochu stve ze nektery ty dilky sou dost drahy. Ale je to jen otazka priorit, tak budto se uskromnim jinde, kdyz to "musim" mit. A nebo se s tim proste smirim ze nebudu mit, zrovna tohle neni zivotne dulezita vec..
    Vono i z pohledu deti, sam vim ze radost prinese i mensi set.. Kdyz neni na vlajkovou lod..
    Ale jasne tady to je tezsi rozhodovani, kazdej chce svejm detem doprat co nejvic radosti..

    Naopak bych treba vubec nemel problem s tim, kdyby se tohle, treba celne zabaveny zbozi dalo detem do detskejch domovu apod. Kde proste ty prostredky nejsou takovy.
    Ale cilene bych to nekupoval ani tam.. Clovek by mel imho dobre rozmejslet koho svejma tezce nabytejma penezma podpori..

    Me dalo Lego v deststvi spoustu krasnejch chvil.
    Takze nemam duvod jit proti nim.

    A to jsem mel vesmes jen "out-date" sety po odrostlejch sousedech, a zadny "vlajkovy lode".. Vubec mi to nevadilo..

    Jo jednu flagship jsem mel vlastne. 5591. (Jeste mam:)

    S Cobi v zasade nemam zadnej problem. Tam je to fair play. A delaj svoje veci, jeste navic v kategorii kterou lego vubec nedela. A maj snad i svoje vlastni barevny schema.
    Ale stejne bych to nechtel michat s legem dohromady. To uz je ale vec kazdyho, kdyz to pak neprodava pohromade jakoze Lego..

    N a tim se dostavame k tomu, ze v konecnym dusledku na tom Lepin jsou jeste bity i lidi ktery by to vedome koupit nechteli, ale mas to treba zamichany v baliku z BL apod...

    Osobne bych, krom toho co uz bylo receno a ze me treba nekdo zase zkusil ojebat, nesnesl ze neco nepasuje jak ma nebo to nedrzi pohromade apod.
    To jsou prece zakladni vlastnosti lega..
    To i pro ty deti muze bejt vlastne frustrace kdyz to nefunguje jak ma, ale nevedi proc kdyz vsechno delaj spravne...


    Cim sem starsi, tim hur snasim nekery veci. Fejkum se vyhybam jak to jen jde.
    Jako nerikam ze sem si nikdy nekoupil nic cinskyho, treba nahradni display na mobil. Ale tam si myslim ze je to malicko jina situace, a vyrobce za ten mobil uz svoji provizi dostal..


    N tak sory za trochu filosofickou odbocku...

    KAERO
    KAERO --- ---
    VACA: V evrope (a hadam USA) se lepin neprodava ne? Vsechno sem proudi pres osobni nakupy na aliexpres apod., takze to celnici ani nemuzou podchytit. Ale ve sparkys a podobnych ofiko obchodech Lepin neni. Je tam treba Cobi, ale ti delaji vlastni stavebnice z klasickych kostek, kterym uz vyprsel patent. Technic kostky jsou porad v ramci patentu, pokud si dobre pamatuju.

    Nejvic me na Lepinu apod. prudi ze treba ukradnou Maddocovy ci jine vytvory a prodavaji jako svoje. Jak jsem cetl na eurobricks, tak zkopiruji navod vcetne chyb, takze v te tovarne to ani podle toho navodu nezkusili slozit dohromady (nebo se neobtezovali opravit).

    Staci si precist co si o tom lidi mysli, treba tady v diskuzi:
    Lego, pardon Lepin, za třetinu cenu :) – Vodnický blog
    https://www.vodnici.net/2017/12/lego-pardon-lepin-za-tretinu-cenu/#comments

    Kazdemu je jedno, ze nektere dilky nesedi, ze to je vsechno ukradene, hlavne kdyz to je levnejsi, a to autor blogu rozhodne nema hluboko do kapsy.
    NOIK
    NOIK --- ---
    VACA: jojo, dneska se synem domluvili, že na podzim/v zimě rozebereme po dvou letech Claase a postavíme toto

    Off-road truck - model c (with INSTRUCTIONS) for LEGO 42054 CLAAS
    https://www.youtube.com/watch?v=pM7ESX39Jig
    VACA
    VACA --- ---
    Jinak teda když sem se tu zase ukázal. Musim na sebe prásknout že přez všechny moje ambice, letos sem se k legu prakticky vubec nedostal. Ani jsem nebyl sto rozebrat to rypadlo a ostatní modely. Prostě looser.
    Ale jak se pomaličku na obzoru rýsuje podzim a hlavně zima, tak cejtim že to zase přichází:)
    VACA
    VACA --- ---
    JAKOUBEK: Imho nejlepsi mas koupit sadu nabijecich AA akku s nabijeckou. Dneska to neni nak zasadne drahy...
    Model tak vysvobodis od kabelu..

    Jedina nevyhoda akku je, ze maj 1,2V, takze to cely je "lenivější" nez s jednorazovejma AA, nebo tim sitovym napajecem...
    VACA
    VACA --- ---
    KAERO: Ale tak ze neni bych uplne netvrdil.
    Mel jsem na mysli tenhle ovladac:

    BrickLink - Part 2868b : Lego Electric, Train Speed Regulator 9V [Electric, Train] - BrickLink Reference Catalog
    https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=2868b&idColor=11#T=C&C=11

    V kombinaci s touhke redukci

    https://shop.lego.com/en-US/LEGO-Power-Functions-Extension-Wire-8886

    Napojis soucasny PF. Na teh velkejch kulicko-drahach to tak maj ve vetsine pripadu.

    Ale je to jen "jedno-kanal"..

    Ale to je AA powerbox s nabastlenym adapterem taky. Tohle ma aspon nejaky proporcionalninovladani, ne jen 1/0.

    Muzes pouzit iR kontrolery, ale to trochu postrada smysl s battery boxem na kabelu. A tady by sly pouzit taky za tou redukci, kdyz to nechas na plnej vykon...

    Samozrejme ale nejmin nakladny reseni je zbastlit AA bbox.. Otazka je jak malej potomek je, jestli ty svorky by nemohl experimentaci privest do zkratu. A jestli chces bejt striktne pure-Lego :)





    KAERO
    KAERO --- ---
    JAKOUBEK: sitove napajeni neni. reseni je koupit zdroj 6*1.5 = 9 V a pripojit ho do baterioveho boxu natvrdo (s krokosvorkama ani nemusis pajet).
    VACA
    VACA --- ---
    JAKOUBEK: Osobne ja o nicem podobnym v soucasnosti nevim.

    Snad jen starsi generace vlacku, ty meli sitovej napalec, prez ovladac, a bylo to napojeny na zelezny koleje. Ale to uz je historie...
    Pokud ale dobre vzpominam, tak na ten sitovej ovladac slo pripojit i v ty dobe bezny lego napajeci kabely od motorů... Ale cely to je uz starej standart, stary motory apod..
    Ale myslim ze existovala redukce z toho starsiho snandartu na ty dnes bezny PF..

    Jinak by asi nemel bejt problem upravit obycejnej AA baterry box, nabastlit na neho sitovej napajec s adekvatnim napetim... Ale to nevim jestli chces :)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    Ahoj. Zkusím lama dotaz. Nevíte, zda se dělají pro Lego motory, které by se daly napájet ze sítě přes adapter? Pořád narážím na ty jejich bateriové boxy nebo max. rechargable batery box. Nicméně verzi, že bych měl motor napájený přes adapter bez nutnosti kupovat a dobíjet baterky, jsem nikde nenašel.

    Jsem začátečník. Je to pro syna. Pokud se ptám moc blbě, omlouvám se. Klidně mě někam přesměrujte. Díky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam